Ani jeden z trojice Slovákov nebodoval, Jágr dosiahol ďalší míľnik

Marek Hrivík (vľavo) proti Philadelphii nebodoval.
Marek Hrivík (vľavo) proti Philadelphii nebodoval. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. jan 2017 o 05:41

Zatiaľ čo Hrivík sa radoval z výhry, Jurčo s Tatarom boli pri prehre svojho mužstva.

NEW YORK. Jeho klubu sa darí. New Yorku Rangers patrí vo Východnej konferencii skvelá tretia priečka. Slovenský útočník Marek Hrivík však neboduje tak často, ako by si predstavoval. Doteraz zaznamenal iba dve asistencie.

A prvý gól v prebiehajúcej sezóne či ďalšiu gólovú prihrávku si nezapísal ani proti Philadelphii Flyers. Napriek tomu newyorský klub uspel u súpera 5:2.

Rangers vybojovali 27. víťazstvo v sezóne, na konte ich majú spoločne s Columbusom najviac v celej lige.

Najlepším hráčom tímu je brankár

Po desaťzápasovej víťaznej šnúre z novembra a decembra je v značnom útlme práve Philadelphia, ktorá nevyhrala už päťkrát za sebou.

Tridsiatimi zákrokmi k tomu prispel brankár Henrik Lundqvist - večer predtým inkasoval až štyrikrát z devätnástich striel hráčov Buffala.

"Je to náš najlepší hráč a ani za jeden z gólov nemohol. Nebolo ťažké poslať ho znova do bránky a zareagoval skvele," pochválil švédsku hviezdu kouč Alain Vigneault.

Zo slovenských hokejistov boli v akcii aj Tomášovia Tatar s Jurčom. Obaja sa snažili pomôcť Detroitu k výhre v Anaheime, no neúspešne. Domáci vyhrali 2:0.

Kapitán rozhodol dvakrát za sebou

Kapitán mužstva Max Pacioretty druhý večer po sebe rozhodol v predĺžení na ľade súpera o víťazstve hokejistov Montrealu v NHL.

Max Pacioretty je výraznou oporou svojho mužstva.
Max Pacioretty je výraznou oporou svojho mužstva. (Autor: SITA/AP)

Po utorňajšom triumfe v Nashville (2:1) sa 28-ročný americký útočník opäť vytiahol za nerozhodného stavu aj v stredu v Dallase, kde už v 19. sekunde pridanej päťminútovky strelou zápästím svojím druhým zásahom v stretnutí zariadil druhý bod pre Canadiens.

Produktívny krídelník má v kariére na konte osem gólov po 60 minútach, čo je najviac v klubovej histórii.

"V tejto sezóne to v predĺžení nebola z našej strany veľká sláva, takže je tak trochu aj šťastie, že sme ich zopár absolvovali, odkedy sme sa v nich zlepšili. Získať dva body je rozhodne dobrý pocit," skonštatoval Pacioretty na webe nhl.com.

Ďalší Jágrov míľnik

Ryan Miller zneškodnil všetkých 22 striel hráčov Arizony, Vancouver zdolal Coyotes 3:0 a dosiahol piate víťazstvo v sérii, vďaka čomu poskočil na deviatu priečku v Západnej konferencii.

Coyotes nebodovali v ôsmom zápase po sebe a z hľadiska postavenia v tabuľke je na tom od nich horšie už len Colorado - Avalanche podľahli v stredu v Calgary 1:4, čo bola ich desiata prehra z posledných jedenástich vystúpení.

Český veterán Jaromír Jágr prihral na jediný gól Floridy, ktorá prehrala s Winnipegom 1:4.

Štyridsaťštyriročný fenomenálny krídelník sa vďaka tejto asistencii - jeho už 1136. v profiligovej kariére - osamostatnil na piatom mieste historického poradia nahrávačov NHL, keď sa odpútal od Paula Coffeyho.

Pre zranenie nebol pri výhre svojho Winnipegu mladík Marko Daňo.

Fínsky supertalent Patrik Laine si konto zlepšil o gól a asistenciu a s 36 bodmi (21+15) vedie produktivitu nováčikov pred Austonom Matthewsom z Toronta (34).

Panthers pokračujú v biednych výkonoch, prehrali už piaty zápas z uplynulých šiestich. Duel nedohral ich útočník Seth Griffith po tom, ako ho trafil ramenom do hlavy Dán Nikolaj Ehlers.

"Seth má otras mozgu. Od Ehlersa to bol špinavý zákrok, zasiahol ho úmyselne," hneval sa tréner Floridy Tom Rowe.

NHL - výsledky:

Florida Panthers - Winnipeg Jets 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 39. McKegg (Jágr, Ekblad) - 26. Matthias (Postma, Lowry), 28. Laine (Little), 43. Ehlers (Little), 53. Scheifele (Trouba, Laine)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) pre zranenie nehral/

Dallas Stars - Montreal Canadiens 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 15. Seguin (Johns, Sharp), 33. Klingberg (Eakin, Spezza), 58. Lindell (Klingberg) - 11. Beaulieu (Danault), 43. A. Radulov (Beaulieu, Sh. Weber), 45. Pacioretty (Beaulieu, Sh. Weber), 61. Pacioretty (Petry, Danault)

Philadelphia Flyers - New York Rangers 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 53. Voráček (C. Giroux, Gostisbehere), 58. Voráček (Del Zotto, Raffl) - 23. Hayes (Grabner, Skjei), 46. Kreider (Stepan, Zuccarello), 52. Grabner (J.T. Miller, Girardi), 55. Hayes (J.T. Miller), 58. Grabner

/útočník Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 9 minút a 50 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera a nebodoval/

Calgary Flames - Colorado Avalanche 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. K. Versteeg (Monahan, Chiasson), 38. M. Backlund (Giordano, M. Tkachuk), 54. Chiasson (Brodie, Monahan), 55. Johnny Gaudreau (Giordano, Brodie) - 59. Wiercioch (Iginla)

Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Bärtschi, 47. Sutter, 54. Horvat (Burrows, Tanev)

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Ritchie (Vermette, Kaše), 58. Kaše (Vermette, Bieksa)

/útočník Tomáš Tatar odohral 13 minút a 50 sekúnd a dvakrát ohrozil bránu súpera, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) strávil na ľade 12 minút a 40 sekúnd a na bránu súpera ani raz nevystrelil/

Domov»Hokej»NHL»Ani jeden z trojice Slovákov nebodoval, Jágr dosiahol ďalší míľnik