Šprint vyhral Eberhard, zo Slovákov skončil prekvapujúco najvyššie Kubaliak

(Autor: Twitter)
TASR|5. jan 2017 o 16:06

Líder hodnotenia Svetového pohára Martin Fourcade urobil na strelnici až tri chyby a obsadil ôsme miesto.

OBERHOF. Rakúšan Julian Eberhard sa stal prekvapujúcim víťazom šprintu štvrtého kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe.

Na desať kilometrov dlhej trati ho od druhého v poradí Čecha Michala Šlesingra delilo 10,8 sekundy a od tretieho Taliana Dominika Windischa 40,3 sekundy.

"V decembri mi to na lyžiach celkom išlo, preto som počas sviatkov strávil viac času na strelnici. Podmienky boli náročné - veľa čerstvého snehu a poriadny vietor. Síce to bolo ťažké, ale pre mňe to bol veľmi dobrý deň," povedal Eberhard.

Z trojice Slovákov bol nečakane najlepší najmladší Michal Kubaliak na 55. mieste (+2:26,9 min). Na 56. priečke skončil Matej Kazár (+2:27,5 min), na 75. pozícii klasifikovali Martina Otčenáša (+3:11,6 min).

V priebežnom poradí Svetového pohára vedie aj naďalej Francúz Martin Fourcade.

Mínus sedem

Biatlonisti bojovali na náročnej trati aj s počasím. Aj keď na rozdiel od predchádzajúcich dní počas pretekov snežilo menej, mráz s mínus sedem stupňami i vietor ovplyvnili každého zo stotri štartujúcich.

Za prvoradý magnet sa považoval Francúz Martin Fourcade, ktorý v každých pretekoch aktuálnej sezóny skončil v trojici najlepších a z ôsmich sedem vyhral.

Na strelnici sa dosť hromadili chyby, nie však u Fourcada s čistou, aj keď dosť pomalou ležkou. V polohe stojmo ale nevybielil druhý, štvrtý a piaty terč a odsúdil sa už len na zúfalé likvidovanie straty po troch trestných okruhoch.

Lepšie bol na tom po streľbe stojmo Čech Šlesingr, preskočili ho postupne aj ďalší, lenže všetkých zatlačil na medzičase po stojke Julian Eberhard. Tridsaťročný Rakúšan zostal na čele až do konca a pripísal si druhé víťazstvo v kariére.

Kubaliak skončil najlepšie v kariére

Na štart sa postavila aj trojica Slovákov a medzi nimi premiérovo v tejto zime Michal Kubaliak. Najskôr si svoje odstrieľal Matej Kazár (strelecká bilancia 1-1). V ležke netrafil piaty terč, v stoji rovnako posledný a odkrúžil si dva trestné okruhy.

Katastrofu zažil v ležke Martin Otčenáš (4-0) len s jedným, úvodným trafeným terčom. Michala Kubaliaka (1-0) neposlúchol piaty ležkový terč - jediný, ktorý v šprinte nevybielil. A dosiahol svoje najlepšie umiestenie v kariére.

62.Tomáš HasillaSR6 b

Domov»Zimné športy»Šprint vyhral Eberhard, zo Slovákov skončil prekvapujúco najvyššie Kubaliak