Rooney vyrovnal rekord legendy, jeho United vyradil Reading

Wayne Rooney vyrovnal rekord legendárneho Charltona.
Wayne Rooney vyrovnal rekord legendárneho Charltona. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jan 2017 o 15:29

Manchester United poľahky zdolal Reading.

MANCHESTER. Anglický futbalový útočník Wayne Rooney v sobotu vyrovnal klubový strelecký rekord legendárneho Bobbyho Charltona, obaja majú na konte po 249 gólov v drese Manchestru United.

Tridsaťjedenročný kapitán anglickej reprezentácie sa dostal na Charltonovu úroveň presným zásahom do siete hosťujúceho druholigového FC Reading v súboji 2. kola národného pohára FA Cup.

Rooney otvoril skóre v 7. minúte, o osem minút neskôr pridal druhý gól manchesterského klubu Francúz Anthony Martial. V druhom polčase dal dva góly Rashford a United vyhralo 4:0.

Bývalý hráč FC Everton Rooney potreboval na 249 gólov 543 zápasov, teda o 215 stretnutí a štyri sezóny menej než Charlton, podotkol web britskej BBC.

Maximum, ktoré Rooney vyrovnal, je v platnosti od roku 1973.

Vlani Rooney prekonal Charltonov národný rekord. V drese anglického národného tímu má na svojom konte 53 zásahov, Charlton skóroval 49-krát.

Wayne Rooney strelil svoj prvý gól od 24. novembra, vtedy otvoril skóre domáceho zápasu proti Feyenoordu Rotterdam (4:0) v základnej A-skupine Európskej ligy 2016/2017.

"Som hrdý, že sa mi to podarilo. Dosiahnuť takéto niečo v tak obrovskom klube ako je Manchester United je pre mňa veľkou cťou. Keď som sem prišiel, na podobný rekord som ani nepomyslel. Som tu už dlho a klub sa stal výraznou súčasťou môjho života. Je pre mňa vyznamenaním byť po boku Sira Bobbyho a verím, že ho prekonám. Najlepšie pred vlastnými fanúšikmi a keďže nás teraz čakajú dva domáce zápasy za sebou, dúfam, že v jednom z nich to dokážem," povedal Rooney.

Norwich - Southampton 2:2 (0:1)

Queens Park Rangers - Blackburn 1:2 (0:1)

Rotherham - Oxford United 2:3 (0:1)

Stoke City - Wolverhampton 0:2 (0:1)

Sunderland - Burnley 0:0

Sutton - Wimbledon 0:0

Watfrod - Burton 2:0 (1:0)

West Bromwich Albion - Derby County 1:2 (1:0)

Wigan - Nottingham 2:0 (1:0)

Wycombe - Stourbridge 2:1 (0:0)

Preston - Arsenal Londýn 1:2 (1:0)

Domov»Futbal»Anglicko»Rooney vyrovnal rekord legendy, jeho United vyradil Reading