Hopmanov pohár získali Francúzi, vo finále porazili USA

Na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe sa tešil tím Francúzska.
Na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe sa tešil tím Francúzska. (Autor: Twitter/Hopmancup)
SITA|7. jan 2017 o 15:16

Francúzski tenisti nadviazali na celkový triumf z roku 2014, vtedy ho vybojovala dvojica Jo-Wilfried Tsonga - Alizé Cornetová.

PERTH. Francúzski tenisti sa stali víťazmi Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe. V sobotňajšom finále si Francúzi poradili s Američanmi 2:1.

O svojom triumfe rozhodli až v záverečnej miešanej štvorhre, v ktorej dvojica Richard Gasquet, Kristina Mladenovicová zdolala tandem Coco Vandeweghová, Jack Sock 4:1, 4:3 (0). Hralo sa rovnako ako počas celého turnaja novou metódou Fast4 do 4 víťazných gemov.

Predtým v úvodnej dvojhre Francúz Richard Gasquet zdolal Američana Jacka Socka v trojsetovej dráme za 153 minút 6:3, 5:7, 7:6 (6). Víťaz za stavu 5:6 v tajbrejku rozhodujúceho setu odvrátil 1 mečbal súpera.

Finálový súboj na tvrdom povrchu v Perth Arene s kapacitou 12 489 divákov pokračoval duelom ženskej dvojhry medzi Kristinou Mladenovicovou a CoCo Vandeweghovou a po úspechu Američanky 6:4, 7:5 bolo vyrovnané.

Francúzski tenisti nadviazali na celkový triumf z roku 2014, vtedy ho vybojovala dvojica Jo-Wilfried Tsonga - Alizé Cornetová. Američania sú 6-násobnými šampiónmi z Perthu, zatiaľ naposledy dvíhali víťaznú trofej v roku 2011.

Francúzi a Američania sa prebojovali do finále 29. ročníka Hopmanovho pohára ako víťazi svojich skupín. Oba tímy v troch úspešných zápasoch prepustili súperom spolu iba po 6 setov.

Hopmanov pohár - finále:

FRANCÚZSKO - USA 2:1

Richard Gasquet - Jack Sock 6:3, 5:7, 7:6 (6)

Kristina Mladenovicová - CoCo Vandeweghová 4:6, 5:7

Richard Gasquet, Kristina Mladenovicová - CoCo Vandeweghová, Jack Sock 4:1, 4:3 (0)