Gáborík strelil druhý gól v sezóne, Chára a Sekera bodovali

V Buffale sa hral divoký zápas.
V Buffale sa hral divoký zápas. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jan 2017 o 22:18

Zdeno Chára a Andrej Sekera si pripísali asistencie. Boston zvíťazil na ľade Floridy, Edmonton porazil po predĺžení New Jersey Devils.

BUFFALO. Slovenský hokejista Marián Gáborík prelomil v zámorskej NHL jedenásťzápasové strelecké mlčanie a v noci na nedeľu prispel jedným gólom k triumfu Los Angeles nad Minnesotou 4:3 po predĺžení.

Bol to jeho druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe. V bránke sa z víťazstva tešil jeho krajan Peter Budaj.

Stretnutie plné zvratov

V stretnutí plnom zvratov Kings prehrali prvú tretinu s Wild 0:2, ale kanonier Jeff Carter a Marián Gáborík v druhej tretine dorovnali na 2:2.

Bol to kuriózny gól, keď Gáboríkov bekhendový pokus vyrazil brankár Minnesoty Darcy Kuemper hokejkou do tváre obrancu Ryana Sutera a odtiaľ sa puk odrazil za jeho chrbát.

"Je dobré, že sa konečne objavil medzi strelcami. Mal dobré akcie aj v minulých zápasoch, ale chýbalo mu v zakončení šťastie. Verím, že mu gól pomôže," povedal tréner Darryl Sutter podľa lakingsinsider.com na adresu slovenského krídelníka.

Po zásahu obrancu Jaka Muzzina z úvodu tretej časti to vyzeralo na víťazstvo L.A., ale Zach Parise presilovkovým gólom 43 sekúnd pred naplnením 60 minút poslal duel do predĺženia.

V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Tanner Pearson.

Budaj sa do bránky vrátil po jednozápasovej pauze a zaznamenal svoje 18. víťazstvo v sezóne. Slovenský brankár chytil 21 striel hráčov Wild, ktorí ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu na ľadoch súperov.

Obranca Kings Drew Doughty zaznamenal 251. asistenciu v kariére, vďaka čomu v klubových tabuľkách predbehol Marka Hardyho a je na druhom mieste za legendárnym Robom Blakeom (333).

Míľnik zaznamenal aj útočník Dustin Brown, ktorý nastúpil na svoj 922. zápas v NHL (všetky za Los Angeles), v štatistikách klubu predbehol Marcela Dionnea a zaradil sa na tretie miesto. Na čele sú Dave Taylor (1111) a Luc Robitaille (1077).

"V prvej tretine sme nehrali tak, ako sme si to predsavzali. Potom nám pomohli góly po odrazoch či dorážkach. Potrebujeme ich, lebo nehráme tak, ako by sme mali. Klobúk dolu, že sme po preskupení radov odohrali solídnych 45 minút," uviedol Jeff Carter, 22-gólový strelec Los Angeles.

Bodovali aj ďalší Slováci

Do štatistík kanadského bodovania sa v sobotu zapísali asistenciami obrancovia Andrej Sekera a Zdeno Chára.

V oboch prípadoch pomohli k víťazstvám svojich tímov.

Chára sa podieľal na hladkom triumfe Bostonu na ľade Floridy 4:0 asistenciou pri góle Davida Backesa na 2:0 a zaokrúhlil počet svojich bodov v tejto sezóne na 10 (2+8). Zdeno Chára odohral 21:03 min a prípísal si aj dva plusové body.

Čistým kontom sa zaskvel brankár hostí Tuukka Rask, ktorý chytil 25 striel. V NHL neinkasoval spolu 35-krát a v historických tabuľkách Bruins dostihol na druhom mieste Franka Brimseka. Fínskemu brankárovi sa proti Floride tradične darí, veď z 23 vzájomných duelov vyhral 19 a zaznamenal štyri shutouty.

"Mám rád Floridu. Je tu teplo a slnečno. Dôvod, prečo sa nám práve proti Floride tak darí, však nepoznám," pousmial sa Rask v rozhovore so zámorskými médiami. Boston uspel po dvoch prehrách za sebou, dva góly strelil Brad Marchand, ktorý otvoril skóre jubilejným 20. gólom v oslabení v kariére.

Sekera v 44. min súboja New Jersey - Edmonton vyzval spoluhráča z obrany Matthewa Benninga k prvému gólu v NHL v jeho kariére, znamenal vyrovnanie na 1:1.

O dvoch bodoch pre Edmonton rozhodol v predĺžení v presilovke Mark Letestu. Sekera si okrem 14. presnej prihrávky na gól v sezóne pripísal aj 3 bloky a 1 plusku.

Víťazný obrat New York Rangers

Vo víťaznom tíme korčuľoval v sobotu aj útočník Marek Hrivík. Jeho New York Rangers zaostával na ľade Columbusu v 23. min 1:4, ale potom prišiel pôsobivý štvorgólový obrat, ktorý dovŕšil 17 sekúnd pred treťou sirénou Michael Grabner.

Rakúsky krídelník strelil dva góly, pridal aj asistenciu a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Hrivík strávil na ľade iba 7:32 min, pripísal si 2 mínusky aj 2 trestné minúty. Hráči Columbusu po vznešenej sérii 16 víťazných zápasov druhýkrát v rade prehrali.

Takmer 16 minút odkorčuľoval útočník Detroitu Tomáš Tatar na ľade San Jose, ale jeho tímu to body neprinieslo. Detroit podľahol 3:6 a Tatarove štyri strely sa neujali.

Buffalo doma víťazne

Hokejisti Buffala triumfovali v domácej aréne nad Winnipegom 4:3.

Hostia nastúpili bez dlhodobo zraneného Marka Daňa a od 5. min viedli gólom Nikolaja Ehlersa. Ešte v 20. min odpovedal domáci Ryan O'Reilly.

Druhú tretinu ovládol Winnipeg a strhol vedenie opäť na svoju stranu presnými zásahmi Drewa Stafforda a Joela Armiu.

Posledné dejstvo bolo plne v réžii domácich a do listiny strelcov sa postupne zapísali Marcus Foligno, Zemgus Girgensons a o víťazovi rozhodol veterán Brian Gionta.

"Nehráme dobre a toto víťazstvo nás môže nakopnúť," povedal 37-ročný Brian Gionta.

Veľký podiel na triumfe domácich mal O'Reilly, ktorý si okrem gólu pripísal aj dve asistencie.

Stretnutie nedohral produktívny 18-ročný fínsky nováčik v drese Jets Patrik Laine, ktorý v tretej tretine v rýchlosti tvrdo narazil do obrancu Sabres Jaka McCaba. Po tomto zákroku sa na ľade strhla bitka, ale tréner Winnipegu s tou situáciou nemal problém.

"Zrazili sa hlavami, bolo to rovné na obe strany," uviedol Paul Maurice na webe NHL.

Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili nad Tampou Bay Lightning 4:2.
Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili nad Tampou Bay Lightning 4:2. (Autor: TASR/AP)

Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili nad Tampou Bay Lightning 4:2. Philadelphia o svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelil všetky svoje góly.

Za víťazný tím sa postupne presadili Travis Konecny, Sean Couturier, Michael Raffl a Radko Gudas. Góly Tampy strelili Nikita Kučerov a Alexander Killorn.

NHL- výsledky:

Buffalo Sabres - Winnipeg Jets 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Góly: 20. R. O'Reilly (Reinhart), 46. M. Foligno (Franson), 46. Girgensons (Moulson, R. O'Reilly), 50. Gionta (R. O'Reilly) - 5. Ehlers (Laine, Scheifele), 23. Stafford (B. Wheeler, Perrealt), 28. Armia (Lowry, Morrissey)

Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)

Góly: 22. Konecny (Voráček, MacDonald), 29. Couturier (Provorov, Voráček), 30. Raffl (Giroux, Schultz), 38. Gudas (Schenn) - 6. Kučerov (Namestnikov, Nesterov), 37. Killorn (Nesterov, Drouin)

Los Angeles Kings - Minnesota Wild 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 28. J. Carter (Muzzin), 32. GÁBORÍK (J. Carter, Doughty), 41. Muzzin (Doughty, J. Carter), 64. Pearson (Martinez, Kopitar) - 4. M. Koivu, 8. Coyle (Pominville), 60. Parise (E. Staal, M. Koivu)

/Slovenský útočník Marián Gáborík strávil na ľade 15 minút a 24 sekúnd, štyrikrát ohrozil bránu súpera a strelil jeden gól, slovenský brankár Peter Budaj (obaja Los Angeles Kings) odchytal celý zápas, pripísal si 21 úspešných zákrokov/

Columbus Blue Jackets – New York Rangers 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)

Góly: 2. Nutivaara (Anderson), 5. Atkinson (Gagner, N. Foligno), 16. Hartnell (Gagner), 23. Sedlák (Hartnell, J. Johnson) - 15. Lindberg (Grabner, Holden), 25. Grabner, 42. Clendening (J. T. Miller, K. Hayes), 53. Clendening (Lindberg, Fast), 60. Grabner
/Slovenský krídelník Marek Hrivík (New York Rangers) strávil na ľade 7 minút a 32 sekúnd, pripísal si 2 mínusové body a 2 trestné minúty/

Florida Panthers – Boston Bruins 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Marchand, 25. Backes (Krejčí, CHÁRA), 30. Marchand (Krug, Pastrňák), 45. Ríley Nash (K. Miller)

/Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston Bruins) odohral 21 minút a 3 sekundy, pripísal si asistenciu, raz ohrozil bránu súpera a získal 2 plusové body/

New Jersey Devils – Edmonton Oilers 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Wood (Zajac, Santini) - 44. Benning (SEKERA, Lander), 64. Letestu (Klefbom, McDavid)
/Slovenský obranca Andrej Sekera (Edmonton Oilers) strávil na ľade 21 minút a 9 sekúnd, raz ohrozil bránku súpera a pripísal si asistenciu/

Ottawa Senators – Washington Capitals 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 2. Oshie (Nicklas Bäckström, Schmidt)

Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Bozak (Marner, J. van Riemsdyk), 17. Kadri (Marner, J. van Riemsdyk), 39. J. van Riemsdyk (Marner, Zajcev) - 1. Pacioretty (Radulov, S. Weber), 4. Lehkonen (Plekanec, Petry), 20. Ščerbak (Petry, Danault), 21. Radulov (S. Weber, Beaulieu), 44. McCarron (Carr)

Arizona Coyotes – New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 55. Perlini (Murphy, Holland), rozhod. nájazd Duclair - 36. Quine (Boychuk)

St. Louis Blues – Dallas Stars 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 10. P. Stastny (Hunt, Hutton), 17. Tarasenko (P. Stastny, Steen), 28. P. Stastny (Steen, Shattenkirk), 59. Berglund (Shattenkirk, Brodziak) - 3. Korpikoski (Jordie Benn), 21. Eaves (Spezza, Klingberg), 39. Klingberg (Korpikoski, Faksa)

Calgary Flames – Vancouver Canucks 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 15. Chiasson (Monahan, J. Gaudreau), 16. Stajan (Hathaway, Hamilton), 59. Frolík (M. Tkachuk, Jokipakka) - 24. Horvat (Edler, Stecher)

San Jose Sharks – Detroit Red Wings 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)

Góly: 16. Donskoi (Wingels, Müller), 18. Müller (DeMelo, J. Ward), 20. Marleau (J. Ward, P. Martin), 42. Pavelski (Burns, Meier), 45. Bödker (Burns, P. Martin), 51. Pavelski (J. Thornton, DeMelo) - 13. Vanek (Nielsen, Athanasaiou), 45. Mantha (D. Miller, Glendening), 54. Athanasiou (Ouellet, Vanek)
/Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15 minút a 56 sekúnd, 4 razy ohrozil bránku súpera a pripísal si jednu mínusku/