Sklamaná Petra Vlhová.
Sklamaná Petra Vlhová. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|10. jan 2017 o 19:15

Slovenky nezopakovali vo Flachau minuloročné stupne víťazov. Velez-Zuzulová skončila piata a Vlhová po chybe tesne pred cieľom vypadla.

FLACHAU. Je to najväčší a najhodnotnejší slalom v ženskom kolotoči Svetového pohára. Celková suma prémií vo Flachau je 174 000 eur pre najlepšiu tridsiatku v cieli, z čoho víťazke zinkasuje 70 561 eur.

Už po prvom kole je jasné, že medzi vyvolenou tridsiatkou nebude Petra Vlhová.

Na trať vo Flachau vyštartovala s najlepším číslom jeden. Medzi slalomovými bránkami bola rýchla a agresívna. Pred nástupom do cieľa však dostala špicara a vypadla.

Po jazde bolo na nej vidieť obrovské sklamanie. Viackrát sa pozrela zamyslene do snehu a zakrútila hlavou.

„Vedela som, že je tam odklonený kopec a preto som držala vyššiu stopu. Držala som ju až príliš a chytila som špicara. Bola to moja chyba,“ kajala sa 21-ročná lyžiarka.

Vlhová: Mala som na dobrý výsledok

Jej jazda v prvom kole bola až do osudovej chyby bola skvelá. „Je to fuk, keď človek potom zlyhá. Cítila som sa dobre, bola som rýchla a chcela útočiť na víťazstvo,“ priznala.

Z jej medzičasov bolo zrejmé, že by útočila na prvú Švédku Fridu Hansdotterovú, ktorá nadelila druhej Wendy Holdenerovej 95 stotín sekundy.

Jazda Petry Vlhovej v prvom kole:

„Išla parádne. S Fridou by bojovala o prvé miesto. Pred ostatnými pretekárkami by mali luxusný náskok,“ vyhlásil jej brat a člen tímu Boris Vlha.

Po druhom mieste v Záhrebe a štvrtej priečke v Maribore mala liptovská rodáčka opäť možnosť útočiť na stupne víťazov.

„Hnevá ma to, išla som do toho naplno, ale takéto veci sa stávajú. Bude ma to mrzieť. Mala som totiž na veľmi dobrý výsledok. Vypadnutie zamrzí o to viac, keď človek skončí po výbornej jazde,“ reagovala Vlhová.

Shiffrinová za Velez-Zuzulovou

V Maribore po prvej jazde Vlhová utešovala Veroniku Velez-Zuzulovú, ktorá v Slovinsku vypadla. Teraz si úlohy vymenili.

Velez-Zuzulová, ktorá vlani vo Flachau dvakrát zvíťazila bola po dojazde do cieľa riadne vyčerpaná. Na dlhší čas sa oprela o svoje paličky a ťažko lapala po dychu.

Bolo zjavné, že trať vo Flachau nie je jednoduchá.

Jazda Veroniky Velez-Zuzulovej v prvom kole:

Následne išla za svojou mladšou krajankou, ktorú sa zjavne snažila povzbudiť. Skúsenejšia Velez-Zuzulová mohla byť spokojnejšia.

Po prvom kole figurovala na štvrtom mieste. Na líderku Hansdotterovú mala stratu 1,15 stotín sekundy.

Nevyspytateľné prvé kolo pocítila aj suverénka tejto sezóny Mikaela Shiffrinová, ktorá skončila až piata so stratou 1,38 stotín sekundy. Jej výsledok je o to prekvapujúcejší, že trať staval jej americký tréner.

Vo Flachau napokon triumfovala Hansdotterová.

Domov»Zimné športy»Vlhová išla na úrovni najrýchlejšej, ale vypadla. Toto ma bude dlho mrzieť, priznala