Využili vylúčenie súpera. Mladí Slováci zdolali Azerbajdžan a postúpili ďalej

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: facebook.com/SlovenskýFutbalovýZväz)
TASR|13. jan 2017 o 14:35

Slováci na turnaji ešte neprehrali.

PETROHRAD. Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov okúsila chuť výhry až v jej treťom zápase na 29. ročníku Memoriálu Valentina Granatkina v Petrohrade.

V piatok v C-skupine zdolala Azerbajdžan 1:0 a postúpila do vyraďovacej fázy z druhého miesta.

Zverenci trénera Milana Malatinského, ktorí obhajujú minuloročné šieste miesto, v predchádzajúcich súbojoch remizovali s Litvou aj víťazom skupiny Kazachstanom bez gólov.

V piatok mladí Slováci využili vylúčenie azerbajdžanského Garajeva zo 64. minúty a víťazný gól vsietil v 86. minúte stredopoliar Matej Vician zo Slovana Bratislava.

Vo štvrťfinále by sa Slováci mali stretnúť s víťazom D-skupiny dorastencami domáceho Zenitu Petrohrad.

C-skupina:

Azerbajdžan "18" - Slovensko "18" 0:1 (0:0)

Gól: 86. Vician
ČK: 64. Garajev, 90.+3 Hasanov (obaja Azer.)

Litva "18" - Kazachstan "18" 0:2 (0:0)

1.Kazachstan31204:25
2.Slovensko31201:05
3.Litva31112:34
4.Azerbajdžan30123:51

Domov»Futbal»Reprezentácie»Využili vylúčenie súpera. Mladí Slováci zdolali Azerbajdžan a postúpili ďalej