V závere ešte prehrávala. Sevilla zdolala Real Madrid a ukončila jeho rekordnú sériu

Madridský klub prehral po góle Jovetiča. Čiernohorec ho strelil v druhej minúte nadstaveného času.

Sergio Ramos (vľavo) si vsietil vlastný gól.(Zdroj: TASR/AP)
Atlético vs. Kodaň na novom Wanda Metropolitano >>

MADRID. Séria bez prehry v podaní futbalistov Realu Madrid sa skončila na čísle 40. Vedúci tím španielskej La Ligy prehral na ihrisku FC Sevilla 1:2 a nevyužil šancu zvýšiť svoj náskok na čele súťaže.

Real Madrid predtým naposledy prehral vlani v apríli, keď vo štvrťfinále Ligy majstrov 2015/2016 nestačil na VfL Wolfsburg.

Rozhodol Jovetič

Real viedol v Seville od 67. minúty, keď sa z pokutového kopu presadil Cristiano Ronaldo. Domácich k obratu naštartoval kapitán súpera Sergio Ramos, ktorý chyboval pri štandardke Pabla Sarabiu a päť minút pred koncom riadneho hracieho času hlavičkoval loptu do vlastnej siete.

Tri body pre Andalúzanov zabezpečil striedajúci Steven Jovetič. Čiernohorský útočník využil zlé postavenie Keylora Navasa a v nadstavenom čase strelil víťazný gól.

Jovetič prišiel do Sevilly na hosťovanie z Interu Miláno len minulý týždeň, proti Realu skóroval aj vo štvrtkovej odvete osemfinále Kráľovského pohára.

"Nemohol som si želať lepší začiatok kariéry v tomto tíme. Pre klub chcem urobiť všetko čo bude v mojich silách tak, aby sme víťazili v domácej súťaži i Lige majstrov," vravel Jovetič.

Séria sa skončila

Fanúšikovia na štadióne Ramona Sancheza Pizjuana si extra "zgustli" na vlastencovi Ramosa.

Mnohí z nich mu nedokážu prepáčiť jeho odchod do Madridu v roku 2005. V štvrtkovej pohárovej odvete premenil pokutový kop, ktorý prispel k postupu Realu, a potom presný zásah provokatívne oslávil pred sektorom domácich fanúšikov. V nedeľu na neho diváci "bučali" pri každom dotyku s loptou.

Tréner Zinedine Zidane mu zaváhanie pri vyrovnávajúcom góle nevyčítal.

"Ramos odohral veľmi dobré stretnutie, bol naším lídrom," povedal Zidane.

"Tvrdo sme sa nadreli na vedúci gól, ale potom sme súperovi dovolili vrátiť sa späť do zápasu. Každopádne, na hráčov som hrdý. Hrali sme systém s troma stopérmi, fungoval dobre 85 minút. Vedeli sme, že séria sa v jednom momente skončí. Pokračujeme ďalej, sme na správnej ceste," dodal.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Barcelona zničila súpera piatimi gólmi, Messi sa presadil už proti všetkým prvoligistom

Sevilla si poistila druhé miesto

Sevilla si triumfom poistila druhé miesto, na Real, ktorý má zápas k dobru, stráca jediný bod. Veľkú radosť mal z výhry aj jej tréner Jorge Sampaoli.

"Nikdy by mi nenapadlo, že budeme hrať takto dobre. Na začiatku som čakal viac problémov, ale noví hráči zapadli do systému výborne," vravel Argentínčan, ktorý v roku 2015 priviedol Čile k celkovému triumfu na Copa America.

Sevillu vedie prvú sezónu. "Urobíme všetko pre to, aby sme v hre o titul zostali čo najdlhšie. Chceme skončiť tak, aby sme hrali Ligu majstrov. Súťaž, ktorú hrajú tímy so štvornásobne väčšími rozpočtami ako máme my," dodal Sampaoli.

Real je na čele tabuľky o bod pred Sevillou, dva body stráca Barcelona, pričom má madridský klub zápas k dobru.

Futbalisti Valencie zdolali v nedeľnom domácom stretnutí Espanyol Barcelona 2:1. Celta Vigo si poradila s Alavesom 1:0.