Slovan zdolal Spartak Moskva a na play-off stráca už len tri body

Hráči Slovana odohrali prvý zápas na ľade súpera po desaťzápasovej domácej sérii.

Slovanisti neinkasovali v Moskve ani jeden gól.(Zdroj: TASR)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

KHL - základná časť:

MOSKVA. Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili v Moskve nad hokejistami domáceho Spartaka presvedčivo 3:0 v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL).

Slovanisti z ostatných ôsmich zápasov vyhrali sedem, uspeli v piatom dueli za sebou. V nedeľu bratislavský klub ukončil desaťzápasovú domácu šnúru, z ktorej vyťažil 23 bodov z 30 možných.

Dobrú formu potvrdil následne aj v ruskej metropole. Spartak Moskva naopak ťahá neúspešnú šnúru siedmich prehier v rade, predchádzajúcich šesť bolo na ľade súpera.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa v utorňajšom zápase mohli spoľahnúť na kanadského brankára Barryho Brusta, ktorý si udržal čisté konto.

Strelecky sa v drese Slovana dvoma gólmi zaskvel ruský útočník Igor Musatov, ktorý skóroval v 7. a 22. minúte. Tretí gól pridal v 38. minúte český obranca Tomáš Kundrátek z presilovej hry a stanovil konečný rezultát.

Slovan má po 51 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 72 bodov (skóre 121:140) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup troch bodov.

Najbližšie sa hokejisti bratislavského klubu predstavia vo štvrtok 19. januára na ľade tímu Neftechimik NIžnekamsk.

Priebeh zápasu

Slovan bol odhodlaný pokračovať v kvalitných výkonoch z predchádzajúcich zápasov a na štadióne v Lužnikách od úvodu hýril aktivitou.

V druhej minúte sa do prvej šance dostal Lušňák, ktorý ohrozil Svenssona po prihrávke od Skalického.

Hostia využili úvodný tlak na vedúci gól v šiestej minúte. Jeglič sa presadil cez Kirillova, obišiel bránku a našiel pred ňou Musatova, ktorý v páde dorazil puk za Svenssonov chrbát - 0:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hoci nie je odchovancom, ľudia ho milujú. Slovanistov naštartoval kapitán

Inkasovaný gól prebral Spartak z letargie a jeho hráči si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. V pätnástej minúte strieľal nebezpečne Gilroy, ktorého strelu Brust betónom vyrazil.

Slovanu vyšiel vstup aj do druhej tretiny.

Strela Plastina sa odrazila od ľavej žrde domácej bránky a dôrazný Musatov dorážkou skóroval proti svojmu bývalému klubu aj druhýkrát v zápase.

V 33. minúte mohol Spartak streliť kontaktný gól, ale Brust si s Leščenkovou strelou poradil. Následne lapačkou zlikvidoval aj pokus Stoau.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Keď my nehráme čestne, tak už neviem kto, bránil sa tréner Říha

Záver tretiny opäť patril Bratislavčanom. Kundrátek počas presilovky využil fakt, že Svenssonovi zakrývali výhľad Taffe s Jegličom, a presnou strelou švihom zvýšil už na rozdiel troch gólov.

Slovan sa v záverečnej tretine zameral na udržanie náskoku, pozorne vykrýval stredné pásmo a domácich nepúšťal do vyložených príležitostí.

Naďalej sa mohol oprieť o kvalitný výkon brankára Brusta, ktorý podržal svoj tím viacerými dôležitými zákrokmi. Hostia si s prehľadom náskok postrážili a kompaktný výkon vyšperkovali nulou v kolonke inkasovaných gólov.

Kríza Moskovčanov pokračuje, Spartak po výsledku 0:3 prehral siedmy zápas za sebou.

Online prenos:

KHL 2016/2017
17. January 2017 o 17:30 | Malá športová aréna Lužniki, Moskva
S.Moskva S.Moskva
0:3
60' minúta
Koniec
Slovan Slovan
Stats
Góly a asistencie: 7. Musatov (Jeglič, Plastino), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo). Rozhodca: Buturlin, Jeřábek (CZE) – Golovľov, Lazarev. Diváci: 7.284.
Prenos
V záverečnej tretine Lužniki už gól nevideli a Slovan si postrážil svoj sľubný náskok. Barry Brust vychytal svoj tretí tohto sezónny shut-out, gratulujeme. Slovan si do tabuľky Západnej konferencie pripíše tri cenné body a opäť sa o krok priblížil k svojmu cieľu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:3, celkom 23:25, belasí sa predstavia o dva dni na ľade v Nižnekamsku. Pekný večer a dobrú noc fans HC Slovan želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:28 Švarný drží puk na hokejke za bránkou Brusta a veru, niet kam ponáhľať, je dobojované.
58:53 Prvý útok belasých stratil puk a belasí tak na chvíľu strácajú útočné pásmo.
58:09 Spartak vyhodil puk von z pásma a belasí tak budú musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.
58:01 Bobrov dostal dve minúty za seknutie, Slovan bude hrať v závere zápasu ešte presilovku.
57:42 Musatov dokorčuľoval puk za bránkou Svenssona, proti trom hráčom v červených dresoch bol však bezmocný a o puk prišiel.
56:17 Šťastný v páde zakončil ešte na ľavom kruhu z vnútornej strany, minul však bránku domácich a puk skončil na zadnom mantineli.
55:00 Jeglič vyhral buly, puk posunul Chicphurovi, ktorý ho podal Švarnému, Ivanovo nahodenie do pásma vyrobilo ďalší ofsajd.
54:55 Jeglič bol v pásme skôr ako puk, čiarový hru prerušil pre ofsajd.
53:57 Šťastný nahodil puk do pásma domácich, Slovan strieda počas hry, blíži sa čas do záverečnej sirény.
52:54 Slovan kontroluje hru aj v tretej tretine, hral chvíľu s pukom v pásme domácich, efektne na čas.
51:28 Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie ubránil a domácich hráčov k ohrozeniu Brusta v bránke vôbec nepustil.
50:55 Švarný vyhodil puk von z pásma, domácim sa čas k zmene skóre rapídne kráti.
50:03 Taffe ťahal puk do brejku, v strednom pásme po súboji skončil na ľade, arbitri však hru neprerušili a súboj posúdili ako dovolený.
49:28 Až teraz je hra prerušená, keď Bačík hákoval Bobrova, ktorý sa chystal zakončiť, Spartak bude hrať po reklamnej prestávke presilovku.
48:55 Chipchura síce dokorčuľoval nahodený puk do pásma Spartaka, bol však vzápätí od puku odstavený, oba tímy budú striedať počas hry.
47:42 Kundrátek vygumoval na pravom kruhu v akcii Leščenka, Slovan dostal puk pod kontrolu, hráme dlho bez prerušenia hry.
47:05 Slovan dlho držal puk v pásme, aby ho napokon nahodil na bránku domácich a oba tímy mohli prestriedať počas hry.
45:02 Opäť hru prerušil čiarový rozhodca, keď píska belasým ďalšie ofsajdové postavenie.
43:51 Slovan vysoko v dvojici napádal rozohrávku domácich, Jeglič s Chipchurom si tam podelili úlohy, prihrávka domácich na modrú bola neúspešná, no Musatov sa do brejku nedostal, čiarový akciu hosťom zastavil pre ofsajd.
41:10 Hostia v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie prežil bez ujmy a Brust drží sebe čisté konto.
41:02 Bondarev vystrelil rovnako tak spoza pravého kruhu, Brust pravým ramenom puk vytesnil na ochrannú sieť.
40:39 Leščenko vystrelil spoza pravého kruhu, trafil masku Brusta, puk sa odrazil späť do hry, belasí puk poslali do stredného pásma.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:15.
V druhej tretine Slovan pridal v jej úvode a v jej závere po jednom góle a pred záverečnou tretinou má trojgólový brejk. V Bratislave mal na svätého Štefana štvorgólový brejk a nestačilo to, no dnes je tím od Dunaja jednoznačne lepším tímom a v bránke so spoľahlivým Brustom kráča za plným bodovým ziskom. Pomer striel do priestoru bránky v druhej časti hry 10:15.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:28 Kundrátek vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary a Slovan získal sekundy zo svojho oslabenia.
39:10 Rosandič dostal dve minúty za držanie, v závere druhej tretiny bude hrať presilovku domáci Spartak.
38:49 Slovan si teraz mohol dovoliť taktickú chybu, keď pokazil prechod do útočného pásma, po zakázanom uvoľnení vhadzujeme pred Brustom.
37:36
37:36 Slovan Bratislava dal gól!
Slovan to rozbalil v pásme domácich, TOMÁŠ KUNDRÁTEK vystrelil švihom od modrej a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu bránky Spartaka. Asistencia: Jonathan Cheechoo.
37:06 Sersen vystrelil od modrej z jej stredu, Svensson puk zneškodnil a arbitri sa trochu upískli, keďže Svensson puk úplne nemal pod kontrolou.
37:01 Prvý útok belasých bol v akcii, puk v bránkovisku Svensson okamžite schoval pod rukavice a zaľahol, Cheechoo sa k zakončeniu už nedostal.
36:15 Spartak trest pre hráčsku lavičku za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, po šarvátke dostal dve minúty aj Bačík s Dyblenkom, obaja za hrubosť, presilovka pre Slovan.
35:18 Gilroy vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, Brust v pokľaku puk ukryl opäť vo svojej roztancovanej lapačke.
35:02 Švarný nahodil puk do pásma, dokorčuľoval ho Chipchura, aby ho poslal na modrú, z pravej strany pálil od mantinelu Plastino, Svensson v pokľaku puk schoval medzi betónmi.
33:04 Stoa mal na palici výbornú príležitosť, keď zakončil z medzikružia z pravej strany, Brust jeho puk poslaný na bránku švihom ukryl bezpečne do lapačky!
32:51 Slovan stratil puk a Spartak sa dostal do šance, Leščenko vystrelil z ľavého kruhu, Brust puk len zrazil na ľad cez svoju lapačku a okolo ľavej žrde puk prefrčal do rohu klziska.
30:37 Provolnev vystrelil švihom od modrej z jej stredu, Brust pravým betónom puk usmernil do rohu klziska, belasí dostali puk na svoje hokejky.
29:22 Šťastný sa dostal k zakončeniu na ľavej strane pri bránkovisku, Svensson puk vyrazil späť do hry a domáci zakladajú svoju útočnú akciu.
28:29 Sersen od modrej z jej stredu po ľade poslal puk do priestoru bránky, Svensson pohotovo puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich puk poslala do bezpečia.
28:13 Li nahodil od modrej puk na bránku hostí, Brust mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej lapačke.
27:41 Jeglič sa v prečíslení dva na jeden rozhodol vystreliť, na pravej strane pred bránkoviskom švihom poslal puk na bránku, bek domácich puk usmernil na ochrannú sieť.
27:09 Stoa poslal puk vľavo a od kruhu vystrelil Šmeľov, Brust puk zrazil za svoju bránku a následne hostia puk poslali von z pásma.
25:38 Lušňák vystrelil z ľavej strany od kruhu, Svensson puk vyrazil pred seba a v bekhendovom zakončení v dorážke neuspel Šťastný, ktorý puk poslal mimo priestor domácej bránky.
24:38 Slovan stratil pásmo, s pukom sa musel vybrať až do svojho obranného pásma a po prestriedaní môže do ďalšieho útoku.
23:08 Puk skončil mimo hracej plochy, arbitri nariadili vhadzovanie pred Brustom.
21:16
21:16 Slovan Bratislava dal gól!
Plastino vystrelil od modrej z pravej strany, puk sa odrazil od ľavej žrde domácej bránky a k dorážke sa dostal na pravej strane IGOR MUSATOV, ktorý svojmu bývalému klubu vsietil dnes druhý kúsok. Asistencie: Nick Plastino a Kyle Chipchura.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:22.
V prvej tretine bol aktívnejším od úvodu hosťujúci tím, ktorý sa po peknej akcii ujal vedenia. Dostal k dispozícii presilovku, no vzápätí sa sily vyrovnali a gól sme nevideli. Domáci potom pridali na dôraze, vyrobili pekné akcie pri bránke súpera, vyrovnať ale nedokázali. Pomer striel medzi žrde 9:7.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:32 Puk skončil na vrchnej sieti Brustovej bránky, keď Šmeľov na pravej strane pred bránkoviskom tečoval puk poslaný na bránku od modrej čiary.
19:08 Svensson vyrazil puk z pravej strany cez svoje betóny a Spartak teraz hrá pod tlakom vo svojom obrannom pásme.
18:32 Švarný vystrelil od modrej, Svensson puk vyrazil pred seba, Musatov bol tiesnený a k dorážke sa nedostal.
17:09 Spartak opäť vyrobil peknú akciu, Radil spoza bránky poslal puk za kruhy, našiel Dyblenka, ktorý vystrelil švihom, puk však poslal len na ochranné sklo.
16:37 Gilroy po prechode modrou len nahodil puk na bránku hostí, Brust s tým pukom problémy nemal a zlikvidoval ho.
14:32 Pekná akcia domácich, ktorú zakončil z medzikružia strelou Gilroy, puk si však cestu za chrbát Brusta nenašiel, Barry ho cez pravý betón v pokľaku poslal za svoju bránku.
13:51 Štvrtý útok belasých vyrobil ofsajd, keď bol v pásme skôr Petráš ako Šiška s pukom, hra je prerušená.
12:43 Hostia v plnom počte, Slovan svoje krátke oslabenie o jedného muža v poli ubránil bez ujmy.
12:29 Mirnov z pravej strany poslal puk do priestoru bránky hostí, Brust v pokľaku puk zlikvidoval a zmenu skóre nepripustil.
11:38 Domáci v plnom počte a bude to Spartak, kto bude pokračovať v hre svojou presilovkou.
11:25 Slovan kombinoval s pukom v okolí bránky domácich, Svensson však zasahovať nemusel, Spartak hosťom puk napokon zobral.
10:59 Plastino vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, Mironov puk zblokoval na ochrannú sieť, Svensson bol teraz bez práce.
10:43 Jeglič za podrazenie Svenssona dostal dve minúty, sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.
10:15 Slovan to točil pred Svenssonom, no efektný palebný priestor si nevypracoval, puku sa zmocnili domáci a puk vyhodili von z pásma.
09:38 Tolpeko dostal dve minúty za zovretie puku, Slovan bude hrať presilovú hru.
08:43 Gilroy vypálil príklepom spoza pravého kruhu, Brust puk cez vyrážačku poslal späť do hry a podržal tím belasých, Slovan následne puk poslal von z pásma.
08:05 Slovan vyhodil puk von z pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia, predtým Radil z ľavej strany od kruhu minul bránku hostí.
07:34 Šiška vystrelil spoza obrancu spoza pravého kruhu, Svensson šiel do pokľaku a puk zlikvidoval.
07:04 Bobrov dostal puk do pásma a zakončil na ľavej strane pred bránkoviskom, Brust šiel do pokľaku, puk zrazil pred seba a následne ho zlikvidoval pod svojou rukavicou.
06:05
06:05 Slovan Bratislava dal gól!
Jeglič potiahol puk vpred, prešiel s ním poza bránku a ideálnu prihrávku naservíroval pred bránkovisko, IGOR MUSATOV poľahky puk poslal do odkrytej bránky domácich. Asistencie: Žiga Jeglič a Nick Plastino.
05:13 Slovan pokazil prechod do útočného pásma, Kundrátek bol v prihrávke nepresný, po zakázanom uvoľnení budeme vhadzovať pred Brustom.
04:45 Spartak poslal puk von z pásma cez všetky čiary, nebude to zakázané uvoľnenie, Brust rozohral puk na hokejky svojim spoluhráčom.
03:27 Jeglič si chystal puk na zakončenie na pravom kruhu, bek domácich ho však odzbrojil a po prestriedaní do úroku vyrazí Spartak.
02:21 Bobrov vystrelil z ľavého kruhu a prácu mal teraz Brust, Barry mal odkrytý výhľad a puk poľahky zneškodnil.
02:02 Lušňák dostal krásnu prihrávku, keď ho na modrej našiel Skalický, Patrik potiahol puk na bránku a vystrelil z pravej strany spred bránkoviska, Svensson puk zrazil za svoju bránku.
00:31 Sukeľ poslal puk vpravo a Jonathan Cheechoo potiahol puk na kruh, vystrelil na bránku domácich, Svensson puk vyrazil pred seba a domáci ho okamžite dostali pod svoju kontrolu.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na hracej ploche, nasledujú hymny oboch krajín a po nich všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní textového prenosu zo zápasu belasých z ľadovej plochy v Malej športovej aréne Lužniki. V bránke hostí sa nám dnes predstaví Barry Brust, v bránke domácich Markus Svensson.
Úvodné zostavy:

Spartak Moskva:

Svensson (Truškov) – Provolnev, Gilroy (A), Sergijenko, Bondarev, Kirillov, Dyblenko, V. Sorokin, Klauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačov, Stapleton, Mirnov – Šmeľov, Potapov (C), Tolpeko – Pavľukov, Bobrov, Li

HC Slovan Bratislava:

Rozhodca:

Buturlin, Jeřábek (CZE) – Golovľov, Lazarev.
HC Slovan po desať zápasovej sérii na domácom ľade vycestuje na ľad súpera, v prvom meraní síl sa belasí predstavia na ľade Spartaku Moskva.

Hokejový klub Spartak Moskva vznikol v roku 1946. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 4 majstrovské tituly, 11 krát obsadil druhé miesto a 9 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 2 krát vyhrali hráči Spartaka ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 5 víťazstiev Spenglerovho pohára. Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 7. miesto, ktoré potvrdili aj o rok neskôr. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13., 19. a dvakrát 23. miesto. V ďalšej sezóne Spartak Moskva v KHL neúčinkoval a v uplynulej sezóne to bolo v konečnom účtovní 21. miesto.

V súčasnosti červeno-biely dres klubu obliekajú výlučne hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú traja hráči z USA, jeden hráč zo Švédska, káder dopĺňa Česká republika – Lukáš Radil. Hlavným trénerom mužstva je Alexej Anatolievič Jaruškin. Domáce zápasy Spartak hráva v Malej športovej aréne Lužniki, ktorá pojme 8.500 divákov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Spartak z 50 zápasov 60 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a do tabuľky zapísal 69 bodov. V aktuálnej sezóne sa kluby stretli už trikrát, v septembri na ľade v Bratislave zvíťazil Spartak po výsledku 2:1, odveta v Moskve sa hrala v novembri, domáci zvíťazili po výsledku 4:2, keď o svojom víťazstve rozhodli tromi gólmi v záverečnej tretine duelu. Tretí duel sa odohral v decembri v Bratislave a belasí zaťažili konto súpera v druhej tretine štyrmi gólmi, no ani to nestačilo na plný bodový zisk a napokon sa domáci tešili z víťazstva po samostatných nájazdoch.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe s 37 kanadskými bodmi (17+20), na druhej priečke Jonathan Cheechoos 34 kanadskými bodmi (13+21). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 36 bodový Ryan Stoa (22+14), na druhej priečke rovnako 36 bodový Matthew Gilroy (7+29). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 91,7% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,45 gólov na zápas, Justin Pogge s 90,4% úspešnosťou drží priemer 3,03 gólov na zápas. Na druhej strane Nikita Bespalov s 92,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,03 gólov na zápas, Markus Svensson90,6% úspešnosť zásahov s priemerom 2,79 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, v Malej športovej aréne Lužniki privítajú klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.