Pittsburgh dal šesť gólov v jednej tretine prvýkrát od roku 2000

Jevgenij Malkin.
Jevgenij Malkin. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. jan 2017 o 11:18

Tri zo šiestich gólov Pittsburghu v druhej dvadsaťminútovke dosiahol ruský útočník Jevgenij Malkin.

PITTSBURGH. Hokejistom Pittsburghu sa v pondelkovom domácom zápase zámorskej NHL proti Washingtonu (8:7 po predĺžení) podarila málo vídaná vec.

Úradujúci víťaz Stanleyho pohár nielen prerušil deväťzápasovú víťaznú sériu Washingtonu, no v druhej tretine strelili až šesť gólov. Tento kúsok domáci dosiahli naposledy v marci 2000, vtedy to dokázali pri triumfe 8:2 nad New Yorkom Islanders.

Tri zo šiestich gólov Pittsburghu v druhej dvadsaťminútovke dosiahol ruský útočník Jevgenij Malkin, pre ktorého to bol jedenásty hetrik v profilige. Pittsburgh v pondelok prehrával už 0:3, ale podarilo sa mu otočiť na 5:3.

Hostia síce vzápätí vyrovnali na 5:5, ale Malkin v 38. min skompletizoval hetrik a poslal Penguins do vedenia 6:5. V tretej časti potom Washington dorovnal skóre na 7:7 z dvojgólového manka, ale o domácom triumfe definitívne rozhodol po 34 sekundách predĺženia Connor Sheary.

"Veľmi divný zápas. Zaspali sme začiatok a nehrali dobre. Inkasovať sedem gólov je strašne veľa, musíme zapracovať na defenzívnej hre a nerobiť zbytočné fauly ako ja pri prvom striedaní. Samozrejme, tento zápas bol aj o zábave s toľkými gólmi. Nie však pre brankárov, skôr pre útočníkov," uviedol Jevgenij Malkin na webe NHL.

Líder Pittsburghu Sidney Crosby k obligátnemu gólu pridal aj tri asistencie. Kapitán Penguins je s 27 gólmi najlepším kanonierom NHL a s 50 bodmi mu v produktivite patrí druhá priečka za Connorom McDavidom z Edmontonu.

Domov»Hokej»NHL»Pittsburgh dal šesť gólov v jednej tretine prvýkrát od roku 2000