Hossa pomohol Chicagu. Trikrát asistoval a prekonal ďalší míľnik kariéry

Marián Hossa
Marián Hossa (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. jan 2017 o 06:36

Blackhawks v dramatickom zápase vyhrali v Colorade 6:4. Druhý slovenský útočník Richard Pánik nebodoval.

BRATISLAVA. Bol to presne ten zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. V súboji medzi New Yorkom Rangers a Dallasom Stars padlo dokopy až trinásť gólov.

Z triumfu 7:6 sa napokon tešili hostia - a zrejme zaslúžene.

Väčšinu duelu mali navrch a prakticky stále viedli. Rangers síce strelili prvý gól, ale potom priebeh režírovali Stars. Najprv otočili na 4:1. Súper znížil na 4:3, do šatní po druhej tretine však išli hostia s jasným náskokom - 7:3.

V záverečnej časti domáci zabrali, ale dotiahli sa už len na rozdiel gólu.

Do zápasu zasiahli až štyria brankári. Domáceho Lundqvista vymenil po dvoch tretinách Hellberg, hosťujúceho Niemiho nahradil v 48. minúte Lehtonen.

Obzvlášť Lundqvistovi sa v ostatnom období príliš nedarí. V posledných štyroch tretinách dostal dvanásť gólov zo 49 striel. A v posledných štyroch zápasoch inkasoval až dvadsaťkrát zo 113 streleckých pokusov súpera.

Pánik nebodoval

Významnou mierou sa na víťazstve Chicaga na ľade Colorada 6:4 podieľal slovenský hokejový veterán Marián Hossa. Zaznamenal tri asistencie.

Tou prvou pokoril hranicu šesťsto gólových prihrávok v kariére v NHL. Stal sa 32. hráčom v histórii súťaže, ktorý má na konte aspoň 500 gólov a 600 asistencií.

Tridsaťosemročný útočník má v tejto sezóne veľmi dobrú formu. V štyridsaťjeden zápasoch nazbieral dvadsaťosem bodov za šestnásť gólov a dvanásť prihrávok.

Marián Hossa (vľavo) oslavuje gól svojho spoluhráča Vinnieho Hinostrozu (vpravo). (Autor: TASR/AP)

Druhý Slovák v drese Chicaga Blackhawks Richard Pánik sa do štatistík nezapísal. Dokopy doteraz v štyridsiatich siedmich dueloch získal osemnásť bodov (10+8).

Nebodoval v treťom súboji za sebou.

Brankár Buffala sa hneval

Toronto bez Martina Marinčina, ktorý sa v polovici decembra zranil v dolnej časti tela, vybojovalo víťazstvo nad Buffalom 4:3. Svoj dvadsiaty druhý gól v ročníku strelil nováčik Auston Matthews, ktorý z brány vyhnal Robina Lehnera.

"Je to pre mňa frustrujúce. Niekedy spravíte chyby, v tejto sezóne však nebolo veľa zápasov, kde by som dostal viac ako tri góly. Možno také boli jeden alebo dva," rozprával pre oficiálnu stránku súťaže nhl.com Lehner.

"Nechcel som ísť dole, ale tréner sa tak rozhodol," dodal.

NHL - streda:

Toronto - Buffalo 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 21. Komarov (Kadri, William Nylander), 29. Matt Martin, 30. A. Matthews (Hyman, Connor Brown), 44. J. van Riemsdyk (Marner, Zajcev) - 11. Okposo, 20. Evander Kane (B. Gionta, J. McCabe), 58. Carrier (Girgensons, B. Gionta)

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

Columbus - Carolina 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 19. Jenner (Atkinson, Murray), 19. Dubinsky (Murray), 24. Dubinsky (Jenner, Atkinson), 30. Sedlák (Gagner, Hartnell) - 19. Aho (Teräväinen, Stempniak)

New York Rangers - Dallas 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)

Góly: 1. Stepan (Kreider, Zuccarello), 30. Zibanejad (Rick Nash, Buchnevich), 33. Buchnevich (Kevin Klein, Clendening), 44. Kreider (Stepan, Zuccarello), 46. Stepan (McDonagh, Zuccarello), 48. Zibanejad (Rick Nash, Buchnevich) - 13. Eaves (J. Benn, Seguin), 13. Sharp (Faksa), 18. J. Benn (Eakin, Eaves), 25. Roussel (Korpikoski), 33. Sharp (D. Shore, Faksa), 36. Cracknell (Korpikoski, Hudler), 38. Eakin (Eaves, J. Benn)

/Marek Hrivík (Rangers) už v tíme nie je. Klub ho poslal na listinu nechránených hráčov, odkiaľ si ho nikto nevybral, takže putoval na farmu do Hartfordu v AHL/

Minnesota - New Jersey 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Góly: 18. Spurgeon (Niederreiter, M. Koivu), 30. Zucker (Mik. Granlund, M. Koivu), 30. Haula (Coyle, Spurgeon) - 34. Zacha (Palmieri, Stollery), 46. Henrique (Hall, Parenteau), 50. Palmieri (Cammalleri, Severson), 58. Bennett (Coleman, Wood)

Colorado - Chicago 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)

Góly: 8. Duchene (MacKinnon, Barrie), 30. Comeau (MacKinnon, Grigorenko), 31. Matt Nieto (Landeskog), 35. Duchene (Barrie, Beauchemin) - 3. Schmaltz, 13. Seabrook (D. Rasmussen, Schmaltz), 31. Kero (Trevor van Riemsdyk, Hossa), 46. Hinostroza, 49. Hinostroza (Kero, Hossa), 60. Kero (Toews, Hossa)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 14:58 min, dvakrát strelecky ohrozil brankára súpera, zaznamenal tri asistencie a štyri plusové body/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 13:03 min, vyslal jednu strelu na súperovho brankára, pripísal si jeden plusový bod, dve trestné minúty a dva hity/

Brankár Colorada Semion Varlamov zasahuje pri šanci Richarda Pánika.
Brankár Colorada Semion Varlamov zasahuje pri šanci Richarda Pánika. (Autor: TASR/AP)

St. Louis - Ottawa 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Góly: 10. P. Stastny (Bouwmeester, Steen), 40. Shattenkirk (Tarasenko, Jaškin), 42. Steen (Shattenkirk, Pietrangelo), 60. Berglund (Edmundson, Perron) - 4. Pageau (Tom Pyatt, E. Karlsson), 34. Hoffman (Turris, Phaneuf), 35. B. Ryan (Dzingel, Turris), 43. Stone, 54. Hoffman (Pageau, Tom Pyatt), 59. Stone (Brassard, Z. Smith)

Calgary - Florida 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly: 7. Versteeg (Monahan, Giordano), 25. Giordano (Frolík, Backlund), 32. Backlund (M. Tkachuk, Giordano), 32. Backlund (Tkachuk, Frolík), 58. Monahan (D. Wideman) - 4. Trocheck (McCann, Ekblad), 9. Trocheck (McCann, Demers)

Vancouver - Nashville 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 53. H. Sedin (Sbisa, L. Eriksson)

Anaheim - Tampa Bay 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Getzlaf, 61. Rakell (Kesler) - 25. Filppula (Nesterov, Straalman)

Domov»Hokej»NHL»Hossa pomohol Chicagu. Trikrát asistoval a prekonal ďalší míľnik kariéry