Cibulková vypadla už v treťom kole, nestačila na Rusku Makarovovú

Slovensko prišlo na Australian Open o svoju poslednú nádej vo dvojhre.

Dominika Cibulková vypadla na Australian Open 2017 v treťom kole.(Zdroj: TASR/AP)

MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa neprebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Finalistka z roku 2014 v treťom kole ako nasadená šestka prehrala s turnajovou tridsiatkou Jekaterinou Makarovovou z Ruska v troch setoch 2:6, 7:6 (3) a 3:6.

Dvadsaťsedemročná Slovenka odštartovala zápas dobre, keď sa v prvom sete ujala čistou hrou vedenia 1:0.

Ruska si taktiež udržala svoje podanie, no následne trikrát po sebe brejkla svoju súperku, pričom sama stratila podanie len raz, a úvodný set vyhrala pomerom 6:2.

Článok pokračuje pod video reklamou

Bol to úžasný súboj. Ak mám byť úprimná, za stavu 4:0 v druhom sete som bola príliš nervózna. Dnešné víťazstvo si chcem vychutnať, je to moje prvé nad Dominikou, ktorá je skvelá hráčka.

Jekaterina Makarovová po víťazstve

Cibulkovej sa nedarilo ani v druhom sete. Po dvoch stratených servisoch a množstve zbytočných chýb prehrávala už 0:4 a zdalo sa, že zápas je rozhodnutý.

Prišiel však zvrat, slovenská hráčka zlepšila hru a sériou piatich úspešných gemov otočila na 5:4. Následne si už obe hráčky dokázali postrážiť svoje podania a Cibulková rozhodla v skrátenej hre o svojom triumfe 7:6 (3).

Záverečný set bol ale opäť v réžii ruskej hráčky. Cibulková po ďalšej strate servisu síce vyrovnala na 3:3, no nasledujúce gemy už ovládla Makarovová, ktorá si vybrala aj timeout na ošetrenie pravého lakťa.

Nakoniec ho vyhrala 6:3 a postúpila do osemfinále. Zároveň si tak vylepšila vzájomnú bilanciu so slovenskou hráčkou na 1:3.

"Táto prehra ma pár dní bude mátať. Za stavu 3:3 v treťom sete a troch výhodách som cítila, že teraz prišiel ten moment, keď to zlomím a duel vyhrám. Mrzí ma, že som to neurobila," uviedla Cibulková v Rádiu Slovensko.

"Bol to úžasný súboj. Ak mám byť úprimná, za stavu 4:0 v druhom sete som bola príliš nervózna. Dnešné víťazstvo si chcem vychutnať, je to moje prvé nad Dominikou, ktorá je skvelá hráčka," povedala Makarovová, ktorá sa v osemfinále stretne s lepšou z dvojice Johanna Kontaová a Caroline Wozniacká.

Cibulková bola poslednou slovenskom nádejou vo dvojhre na prebiehajúcom Australian Open.

V prvom kole vypadli Rebecca Šramková, Jana Čepelová a Martin Kližan, v druhom Kristína Kučová a v treťom okrem Cibulkovej aj Lukáš Lacko.

Online prenos:

Australian Open - ženy 4. kolo 2017
21. January 2017 o 01:16 | Rod Laver Arena
Cibulková Cibulková
1:2
2:6, 7:6 (3), 3:6
Koniec
Makarovová Makarovová
Prenos
Skutočne ťažko sa hodnotí dnešný zápas. Dominika Cibulková bola v druhom sete na lopatkách, no zázračným obratom sa vrátila späť do hry. Aj v rozhodujúcom sete mala šance zobrať súperke podanie, no ako to už býva, rozhodol Tildenov gem. Jekaterina Makarovová v ňom odvrátila tri brejkbaly súperky a v ďalšom geme získala potrebný brejk. Ruska tak opäť postupuje v Melbourne do osemfinále turnaja. Bohužiaľ, slovenská tenistka končí v treťom kole, a tak v rebríčku WTA zatiaľ nepreskočí Simonu Halepovú. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekné skoré ráno.
Koniec zápasu
3:6 Jekaterina Makarovová postupuje do štvrtého kola Australian Open. V záverečnej výmene zápasu poslala Dominika Cibulková loptičku len do siete.
30-40 Eso ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová si vďaka skvelému servisu zaistila jednu šancu na ukončenie dnešného stretnutia.
30-30 Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať. V nej uspela Dominika Cibulková, keďže jej súperka trafila len sieť.
15-30 Jekaterina Makarovová zahrala víťazný úder z forhendovej strany, a tak ju už len dve loptičky delia od víťazstva v dnešnom dueli.
15-15 Jekaterina Makarovová bola veľmi blízko k zisku bodu. Jej volej na sieti ale nebol dôrazný, a tak ju Dominika Cibulková dokázala obhodiť.
0-15 Dominika Cibulková nezačína práve najlepšie. Vďaka jej chybe sa do tesného vedenie v deviatom geme dostáva Jekaterina Makarovová.
3:5 Dominika Cibulková posiela loptičku len do autu. Slovenka tak stráca dobre rozbehnutý gem a tak pôjde na postup do štvrtého kola podávať Jekaterina Makarovová.
40-A Jekaterina Makarovová má k dispozícii možno rozhodujúci brejkbal zápasu. Forhendovým víťazným úderom si zaistila šancu na prelomenie podania.
40-40 Slovenská tenistka znovu chybuje, a tak sa dostáva do nepríjemnej pozície. Pri jej podaní budeme svedkami zhody.
40-30 Slovenská tenistka sa snažila zahrať forhendový víťazný úder po čiare, no namiesto toho sme zaregistrovali len nevynútenú chybu.
40-15 Dominika Cibulková zatiaľ úspešne zvládla ôsmy gem rozhodujúceho setu. Po ďalšej chybe súperky má dva gembaly.
30-15 Opäť sme sledovali pomerne dlhú výmenu. Našťastie, na jej konci poslala Jekaterina Makarovová loptičku tesne za základnú čiaru.
15-15 Skvelý krížny bekhendový úder vytiahla zo svojho repertoára slovenská tenistka. Najmä vďaka nemu vyrovnáva skóre ôsmeho gemu.
0-15 Dominika Cibulková nezačína svoj gem na podaní práve najlepšie. Jej úder totiž končí niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
3:4 Bohužiaľ, Dominika Cibulková nevyužila tri brejkbalové šance, a tak bude musieť doháňať manko svojej súperky. Jekaterina Makarovová je opäť v tesnej výhode.
40-A Slovenská tenistka posiela loptičku tesne za základnú čiaru. Jekaterina Makarovová má možnosť ukončiť Tildenov gem a ísť do vedenia.
40-40 Ani teraz to nevyšlo. Jekaterina Makarovová si pomohla dobrým podaním, dostala sa do prevahy a donútila súperku chybovať.
A-40 Jekaterina Makarovová poslala úder len do polovice siete. Dominika Cibulková tak má v tomto geme tretiu možnosť získať podanie súperky.
40-40 To snáď nie. Slovenská tenistka sa dostala do výmeny, chcela diktovať tempo hry, ale loptičku poslala za základnú čiaru.
A-40 Skvelé! Na konci dlhej výmeny sa teší zo zisku bodu Dominika Cibulková, ktorá má tak ďalšiu možnosť prelomiť podanie svojej súperky.
40-40 To je obrovská škoda. Jekaterina Makarovová v kritickej situácii vytiahla kvalitné podanie, z ktorého pramení priamy bod z podania.
A-40 Dominika Cibulková zasypala svoju súperku forhendovými údermi. Ten posledný bol víťazný a Slovenka má tak výhodu brejkbalu.
40-40 Slovenskej tenistke sa podarilo vyrovnať skóre Tildenovho gemu. Jekaterina Makarovová spravila zbytočnú chybu a dostáva sa do problémov.
30-40 Slovenská tenistka sa opäť zapisuje na tabuľu skóre. Tentokrát predviedla skvelý forhendový úder po čiare. Jekaterina Makarovová má ešte jeden gembal.
15-40 Dominika Cibulková ešte trošku dramatizuje priebeh tohto gemu. Výrazne jej ale pomohla nevynútená chyba jej ruskej súperky.
0-40 Ruská tenistka si pripisuje na svoje konto eso. V priebehu niekoľkých sekúnd si tak vypracovala tri šance na potvrdenie podania.
0-30 Dominika Cibulková umiestnila svoj forhendový úder len do siete. Je to škoda, pretože takýmito chybami výrazne pomáha svojej súperke.
0-15 Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez svoje druhé podanie. Bohužiaľ, return našej hráčky sa do kurtu nevošiel.
3:3 Slovenská tenistka víťazným forhendovým úderom ukončuje šiesty gem rozhodujúceho setu. Pred nami je mimoriadne dôležitý Tildenov gem.
40-15 Čistá hra z toho napokon nebude. Dominika Cibulková sa totiž previnila svojou štvrtou dvojchybou v dnešnom zápase.
40-0 Slovenská tenistka si vypracovala tri šance na potvrdenie svojho podania. Jekaterina Makarovová poslala totiž loptičku za základnú čiaru.
30-0 A ďalší priamy bod putuje na konto slovenskej tenistky. Jekaterina Makarovová je značne rozladená, čo by naša tenistka mala využiť.
15-0 Po krátkom ošetrovaní ruskej tenistky pokračujeme v dnešnom zápase. Dominika Cibulková začína svoj gem na podaní priamym bodom.
2:3 Jekaterina Makarovová drží svoje podanie a v rozhodujúcom sete sa dostáva do tesného vedenia. Ruská tenistka má zo spomínaného pádu zdravotné problémy, a tak si vyžiadala medical time out.
15-40 Ruská tenistka zahrala ďalší víťazný úder, tentokrát z bekhendovej strany. K dispozícii tak bude mať dve gembalové šance.
15-30 Jekaterina Makarovová sa zaskvela forhendovým víťazným úderom. Vďaka nemu tak otáča priebeh tohto gemu na svoju stranu.
15-15 Následne si ale ruská tenistka pomáha kvalitným servisom, z ktorého pramení priamy bod zo servisu.
15-0 Jekaterina Makarovová začína piaty gem tým najhorším možným spôsobom. Dvojchybou daruje bod svojej slovenskej protihráčke.
2:2 Podarilo sa! Jekaterina Makarovová posiela loptičku len do autu, čo znamená, že v rozhodujúcom sete začíname prakticky odznova. S novými loptičkami bude podávať ruská tenistka.
40-30 Dominika Cibulková posiela loptičku do autu a ešte tak nepotvrdzuje brejk z predošlej hry. Stále však má k dispozícii jednu šancu na ukončenie gemu.
40-15 Slovenská tenistka odpovedá na víťazný úder ruskej súperky priamym bodom z podania. Ten jej zaistil výhodu dvoch gembalov.
30-15 Jekaterina Makarovová to teraz vzala na seba a bekhendovým víťazným úderom ešte ako tak dramatizuje priebeh štvrtého gemu.
30-0 Skvelé! Dominika Cibulková behala po celom kurte. Donútila súperku zahrať o jeden úder najviac a práve ten končí vedľa bočnej čiary.
15-0 Dominika Cibulková svojimi forhendovými údermi dostala súperku pod tlak a tá následne posiela loptičku za základnú čiaru.
1:2 Dominika Cibulková si berie stratené podanie naspäť! Psychicky je určite silnejšou hráčkou a verím, že sa to v priebehu tretieho setu prejaví. Teraz pôjde podávať na vyrovnanie skóre.
A-40 Slovenská tenistka bola opäť aktívnejšia a zaslúžene putuje bod na jej konto. Dúfajme, že bude platiť staré známe – do tretice všetko dobré.
40-40 Slovenská tenistka sa o výhodu pripravila sama. Nevydareným forhendovým úderom upravuje skóre tretieho gemu na zhodu.
A-40 Jekaterina Makarovová spadla počas výmeny a slovenská tenistka toho musela využiť. Dominika Cibulková má výhodu ďalšieho brejkbalu.
40-40 Bohužiaľ, slovenská tenistka nedokázala dobre reagovať na servis súperky a svoj return posiela za základnú čiaru. Na svete tak máme zhodu.
40-30 Fantázia! Dominika Cibulková poslala svoj forhendový úder presne do rohu ihriska a vďaka nemu si vypracovala jednu brejkbalovú šancu.
30-30 Toto je škoda. Dominika Cibulková sa dostala do prevahy, ale opäť trafila len sieť. Nasleduje veľmi dôležitý bod pre obe hráčky.
30-15 Slovenská tenistka búšila do svojej súperky a forhendovými údermi ju dostala zničila. Jej záverečný úder skončil presne na základnej čiare.
15-15 Na konci dlhej výmeny putuje bod na konto ruskej hráčky. Dominika Cibulková bojovala ale loptičku na konci výmeny poslala do siete.
15-0 Dominika Cibulková začína tretí gem veľmi dobre – víťazným úderom z forhendovej strany. Slovenka potrebuje čo najskôr získať stratený servis späť.
0:2 Toto nie je dobrý štart do rozhodujúceho setu. Jekaterina Makarovová ukončuje gem víťazným úderom a berie podanie svojej súperke.
40-A Ruská tenistka prilepila loptičku o bočnú čiaru a bude mať ďalšiu výhodu. Presnosť verdiktu rozhodcov potvrdilo aj jastrabie oko.
40-40 Slovenskej tenistke sa podarilo odvrátiť brejkbal svojej súperky. Jekaterina Makarovová totiž nasmerovala loptičku len do siete.
30-40 Dominika Cibulková posiela loptičku za základnú čiaru a svojej súperke daruje výhodu brejkbalu. Jekaterina Makarovová má veľkú šancu dostať sa do nádejného vedenia.
30-30 Zverenka Mateja Liptáka si situáciu zbytočne komplikuje ďalšou dvojchybou. Verme, že toho v ďalších minútach nebude ľutovať.
30-15 Dominika Cibulková sa krásne položila do svojho forhendového úderu. Ten má prívlastok víťazný, a tak sa Slovenka dostáva do vedenia.
15-15 Tentokrát už slovenská tenistka dokázala bodovať a vyrovnáva skóre druhého gemu. Jekaterina Makarovová totiž posiela loptičku iba do siete.
0-15 Aj piaty gem rozhodujúceho setu putuje na konto ruskej tenistky. Sledovali sme pomerne dlhú výmenu, ktorú ukončil nevydarený úder Slovenky.
0:1 Jekaterina Makarovová necháva zabudnúť na nevydarenú koncovku druhého setu. Víťazným úderom z forhendovej strany ukončuje prvú hru vo svoj prospech.
0-40 Víťazný úder v podaní ruskej tenistky. Tá vstupuje do tretieho setu veľmi dobre a má šancu udržať si podanie čistou hrou.
0-30 Jekaterina Makarovová opäť ukázala, prečo na Turnaji majsteriek v Singapure triumfovala vo štvorhre. Výborne pokryla sieť a dokázala bodovať.
0-15 Rozhodujúci set začína na podaní Jekaterina Makarovová. V prvej výmene šikovne skrátila hru a následne ju ukončila volejom pri sieti.
7:6 Dominika Cibulková predviedla v druhom sete neuveriteľný obrat. Opäť ukázala, že je nesmierna bojovníčka a že si zaslúži byť v TOP 10 svetového rebríčka. Skrátená hra bola jasne v jej réžii a po krátkej prestávke tak budeme svedkami tretieho setu.
6-3 Áno! Dominika Cibulková sa dostala z defenzívy po výbornom returne ruskej tenistky. Tá následne posiela loptičku do siete a bude musieť odvracať ďalšie tri setbaly.
5-3 Výborne! Dominika Cibulková si pripravila pozíciu a víťazným forhendovým úderom po čiare získava na svoju stranu ďalší cenný bod.
4-3 Po výmene strán sa pripomenul skvelý servis ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová znižuje, no stále má výhodu minibrejku slovenská tenistka.
4-2 Jekaterina Makarovová posiela loptičku len do siete. Slovenská tenistka získava štvrtý bod v rade a po výmene strán sa bude snažiť ešte navýšiť svoje vedenie.
3-2 Fantastická kombinácia úderov od slovenskej tenistky. Tá výmenu zakončuje víťazným úderom z bekhendovej strany a otáča vývoj tiebreaku na svoju stranu.
2-2 Dominika Cibulková vyrovnáva skóre skrátenej hry. V ten správny čas si pomohla priamym bodom zo servisu.
1-2 Výborne! Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Pomohla jej k tomu Jekaterina Makarovová, ktorá nasmerovala loptičku len do siete.
0-2 Jekaterina Makarovová potvrdzuje svoje vedenie svojim tretím esom v dnešnom zápase. Dominika Cibulková nutne potrebuje získať nasledujúcu loptičku.
0-1 Prvý bod v skrátenej hre získava na svoje konto Jekaterina Makarovová. Tá vyhnala súperku von z dvorca a naša hráčka už nedokázala loptičku vrátiť na druhú stranu.
6:6 Posledná výmena dvanásteho gemu bola pomerne zaujímavá. Páska niekoľkokrát tečovala údery slovenskej hráčky, no napokon boduje Jekaterina Makarovová.
0-40 Skvelý servis ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová má tri šance na to, aby druhý set dnešného zápasu poslala do skrátenej hry.
0-30 Jekaterina Makarovová si opäť zobrala na pomoc jastrabie oko. Jej bekhendový úder predsa len skončil na čiare, a tak boduje ruská hráčka.
0-15 Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. O to väčšia škoda je, že Dominika Cibulková posiela svoj return do autu.
6:5 Druhá čista hra na podaní slovenskej tenistky. Tá sa dostáva do tesného vedenia a Jekaterina Makarovová pôjde opäť podávať na udržanie v sete.
40-0 Priamy bod z podania znamená, že slovenská teniska má tri šance na to, aby sa dostala do opätovného vedenia.
30-0 Ďalší úder v podaní ruskej tenistky skončil v aute. Dominika Cibulková nespanikárila po predošlej hre a smeruje za ďalším úspešným gemom.
15-0 Jekaterina Makarovová sa na seba opäť hnevá, pretože jednoduchý úder z jej rakety skončil za základnou čiarou našej hráčky.
5:5 Napokon sa to ruskej tenistke podarilo. Jekaterina Makarovová odvrátila tri setbaly slovenskej tenistky a po takmer deviatich minútach vyrovnáva skóre druhého setu na 5:5.
40-A Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete. Jekaterina Makarovová má tak ďalšiu šancu ukončiť desiaty gem vo svoj prospech.
40-40 Tak to je neuveriteľné. Jekaterina Makarovová vyťahuje v kritickom momente svoje druhé eso v zápase a vyrovnáva na zhodu.
A-40 Je to tak! Výhoda putuje na konto slovenskej tenistky a tá má veľkú šancu ukončiť druhý set vo svoj prospech.
40-40 Dominika Cibulková prilepila svoj forhendový úder o základnú čiaru. Bratislavčanka príkladne bojuje a verím, že teraz sa dočká aj setbalu.
40-A Jekaterina Makarovová si opäť pomohla kvalitným podaním. Vďaka priamemu bodu z podania putuje výhodu na jej konto.
40-40 Desiaty gem druhého setu bude pokračovať ďalej. Jekaterina Makarovová si zobrala na pomoc jastrabie oko, no to len potvrdilo výrok čiarového rozhodcu.
40-A Bohužiaľ, tentokrát slovenská tenistka chybuje, keď jej forhendový úder skončil vedľa bočnej čiary. Jekaterina Makarovová má výhodu na svojej strane.
40-40 Skvelá hra od slovenskej tenistky. Tá predviedla niekoľko výborných forhendových úderov a zaslúžene upravuje skóre tohto gemu na zhodu.
40-A Výhoda putuje na konto ruskej tenisky. Tá vytiahla ďalšie skvelé podanie, ktoré bolo základom jej úspechu. Return slovenskej hráčky končí v sieti.
40-40 Druhý set ešte nekončí. Jekaterina Makarovová si pomohla kvalitným servisom a následne donútila slovenskú súperku chybovať.
40-30 Prvú šancu na ukončenie setu Slovenka nevyužila, pretože aj ona nasmerovala loptičku až za základnú čiaru. Teraz budeme svedkami ohromne dôležitého bodu.
40-15 Jekaterina Makarovová posiela loptičku do autu a to znamená, že Dominika Cibulková má k dispozícii dve setbalové šance.
30-15 Škoda. Dominika Cibulková teraz zahrala až príliš ambiciózny úder, ktorý sa však do kurtu nevošiel. Stále je však v lepšej pozícii ako jej súperka.
30-0 Jekaterina Makarovová nasmerovala loptičku iba za základnú čiaru. Slovenská tenistka Dominika Cibulková je blízko k zisku druhého setu.
15-0 Paráda! Jekaterina Makarovová síce diktovala tempo výmeny, ale nedokázala ju ukončiť vo svoj prospech. Loptička z jej rakety putuje len do siete.
5:4 Tak toto sme tu nemali snáď od prvého gemu zápasu. Dominika Cibulková si udržala podanie čistou hrou a zrazu je pod tlakom jej súperka. Jekaterina Makarovová pôjde podávať na udržanie v druhom sete.
40-0 Priamy bod v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková má k dispozícii tri šance na ukončenie tohto gemu vo svoj prospech.
30-0 Super! Dominika Cibulková sa dostáva do prevahy a vyzerá to tak, že si udrží svoje podanie. Žeby sme boli svedkami skvelého obratu?
15-0 Kým v prvom sete tam Ruske spadlo skoro všetko, teraz robí jednu chybu za druhou. Jekaterine Makarovovej teraz nepomohlo ani jastrabie oko.
4:4 Skvelé! Dominika Cibulková bola takmer na lopatkách, no štyrmi získanými hrami za sebou sa vracia späť do boja o víťazstvo. Navyše, aktuálne je lepšou hráčkou na kurte.
A-40 Víťazný bekhendový úder v podaní bratislavskej rodáčky. Verme, že túto šancu Dominika Cibulková využije a vráti sa do hry o víťazstvo.
40-40 Tak to je škoda. Jekaterina Makarovová v kritickej chvíli zapojila do hry prvý servis a slovenská tenistka svoj return nedokázala poslať na druhú stranu dvorca.
A-40 Dominika Cibulková má brejkbal! Jekaterina Makarovová robí ďalšiu zbytočnú nevynútenú chybu a dostáva sa do veľkých problémov.
40-40 Dominika Cibulková ešte žije v tomto geme. Ruská tenistka totiž posiela loptičku len do polovice siete, čo je pomerne nezvyklý jav.
30-40 Brejkbal z toho zatiaľ nebude. Slovenská tenistka bola v ťažkej defenzíve, z ktorej sa nedokázala vymaniť. Jekaterina Makarovová má výhodu gembalu.
30-30 Jekaterina Makarovová teraz čiastočne napravila svoje predošlé zaváhania. Forhendovým úderom sa dostala do prevahy a donútila súperku chybovať.
30-15 Dominika Cibulková sa dostáva späť do zápasu. Jekaterina Makarovová začína kaziť a vďaka nevynútenej chybe dostáva Slovenku do vedenia.
15-15 Dominika Cibulková svojim úderom vyhnala svoju súperku von z kurtu. Jekaterina Makarovová už nedokázala vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca.
0-15 Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať. V nej už dominovala Jekaterina Makarovová, ktorá napokon ukončila výmenu úspešným volejom na sieti.
3:4 Moderná technika teraz pomohla slovenskej tenistke. Loptička spadla presne na bočnú čiaru, a tak Dominika Cibulková ukončuje siedmy gem vo svoj prospech.
A-40 Na strane slovenskej tenistky pribúdajú víťazné údery, čo je skvelá správa. Dominika Cibulková si na svoju stranu vybojovala výhodu.
40-40 Siedmy gem druhého setu ešte nekončí. Dominika Cibulková totiž z forhendovej strany nasmerovala loptičku len do siete.
40-30 Dominika Cibulková predviedla sériu vydarených úderov, ktorými dostala súperku pod tlak. Jekaterina Makarovová následne chybuje.
30-30 Jekaterina Makarovová využila kratší úder slovenskej tenistky. Následne si prešla na sieť a výmenu ukončila smečom nad hlavou.
30-15 Slovenská tenistka to teraz zvládla na výbornú a víťazným úderom po čiare nedala ruskej súperke absolútne žiadnu šancu.
15-15 Dominika Cibulková ale následne chybuje, čo nás rozhodne neteší. Jekaterina Makarovová tak vyrovnáva skóre siedmeho gemu.
15-0 Dominika Cibulková vstupuje do siedmeho gemu veľmi dobre. Navyše, začína sa prejavovať aj nervozita na strane ruskej hráčky.
2:4 Druhá dvojchyba ruskej tenistky v rade. Dominika Cibulková tak zadarmo získava dôležitý brejk, ktorý ju ešte môže vrátiť späť do zápasu.
40-15 Dominika Cibulková dostáva darček od svojej ruskej súperky. Jekaterina Makarovová sa dopustila svojej prvej dvojchyby v zápase a musí čeliť brejkbalom.
30-15 Tentokrát musíme pochváliť ruskú tenistku. Jekaterina Makarovová predviedla dobrý forhendový úder, na ktorý jej súperka nedokázala dostatočne reagovať.
30-0 A zrazu to ide! Dominika Cibulková si vytvorila vo výmene prevahu a ukončila ju forhendovým úderom presne do rohu ihriska.
15-0 Dominika Cibulková je veľkou bojovníčkou a dnešný zápas ešte rozhodne nevzdáva. Dvoma údermi dostala súperku pod tlak a tá následne chybuje.
1:4 Dominika Cibulková to napokon zvládla a ešte sa chytá stebla nádeje. Víťazným úderom z forhendu ukončuje piaty gem a upravuje skóre na 1:4.
A-40 Slovenská tenistka teraz predviedla veľmi dobré podanie. Dostala sa do prevahy a výmenu ukončila forhendovým winnerom.
40-40 Dominika Cibulková gembal nevyužila. Loptička z jej rakety totiž skončila ďaleko za základnou čiarou ruskej súperky.
A-40 Dominika Cibulková získava výhodu na svoju stranu. Tentokrát jej pomohla zbytočná chyba z dielne Jekateriny Makarovovej.
40-40 Dominika Cibulková teraz predviedla niekoľko dobrých úderov a donútila svoju súperku chybovať. Piaty gem tak bude pokračovať zhodou.
30-40 Tretí víťazný úder v podaní ruskej tenistky. Tá si vypracovala ďalší brejkbal, ktorý môže definitívne rozhodnúť dnešné stretnutie.
30-30 Podobná situácia ako spred niekoľkých sekúnd. Jekaterina Makarovová zahrala víťazný úder z returnu a vyrovnáva skóre piateho gemu.
30-15 Domáca tenistka musela ísť do výmeny len cez svoje druhé podanie. Jekaterina Makarovová to dokonale využila a forhendovým úderom jej nedala šancu.
30-0 Podanie Dominiky Cibulkovej nebolo práve najlepšie, no slovenskej tenistky pomáha zbytočná chyba z rakety Jekateriny Makarovovej.
15-0 Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Tá vytrvalo búšila do svojej súperky a napokon ju donútila chybovať.
0:4 Máme za sebou len hodinu hry, no Jekaterina Makarovová potrebuje k postupu do ďalšieho kola získať už len dva gemy. V druhom sete jasne kraľuje a ide si za víťazstvom.
40-A Dominika Cibulková nie je vo svojej koži. Teraz sa síce dostala do výmeny, ale zakončila ju nevynútenou chybou z bekhendovej strany.
40-40 Jekaterina Makarovová v ten najvhodnejší moment vyťahuje svoje skvelé podanie a prvým esom v zápase vyrovnáva skóre na zhodu.
40-30 Rodáčka z Moskvy chybuje, keď loptičku nasmerovala za základnú čiaru. Dominika Cibulková tak dostáva darček v podobe brejkbalu.
30-30 Jekaterina Makarovová daruje bod svojej súperke. Ruská tenistka totiž zaznamenáva vôbec prvú dvojchybu v dnešnom dueli.
15-30 Jekaterina Makarovová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. To bolo skutočne veľmi slabé, no Slovenka chybuje priamo z returnu.
15-15 Netradičná chyba v podaní ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová netrafila loptičku ideálne a preto skončila len v polovici siete.
0-15 Jekaterina Makarovová od prvého úderu diktovala tempo výmeny. Dominika Cibulková behala z jednej strany na druhú, no napokon sa tlaku súperky neubránila.
0:3 Jekaterina Makarovová opäť získava podanie svojej súperky. Ruska tenistka je poriadne rozbehnutá a v expresne rýchlom tempe smeruje za postupom do štvrtého kola.
15-40 Prvú hrozbu straty podania dokázala slovenská tenistka odvrátiť. Mala aj istú dávku šťastia, pretože loptička dopadla presne na základnú čiaru.
0-40 Bohužiaľ, tri brejkbaly sú na svete. Dominika Cibulková robí ďalšiu zbytočnú chybu a daruje svojej súperke piatu loptičku za sebou.
0-30 Dominika Cibulková posiela loptičku niekoľko decimetrov za základnú čiaru. Jekaterina Makarovová má veľkú šancu dostať sa k ďalším brejkbalom.
0-15 Jekaterina Makarovová predviedla veľmi dobrý return. Loptička spadla našej hráčke priamo pod nohy a následne Dominika nedokázala dostatočne reagovať.
0:2 Jekaterina Makarovová napriek menším problémom potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Dominika Cibulková o chvíľu pôjde na podanie a nutne si ho potrebuje udržať.
30-40 Ruskej tenistke teraz výrazne pomohla páska, od ktorej loptička prepadla na druhú stranu dvorca. Víťazné prasiatko znamená výhodu gembalu.
30-30 Jekaterina Makarovová si v správny moment pomohla kvalitným prvým servisom. Return našej tenisovej jednotky sa do kurtu nevošiel.
30-15 Slovenská tenistka sa teraz oprela do svojho forhendu a víťazným úderom obracia priebeh druhého gemu. Loptičku síce tečovala páska, no to na veci nič nemení.
15-15 Jekaterina Makarovová teraz trošku podcenila situáciu na sieti a slovenská tenistka ju za to dokázala potrestať. Kvalitné obhodenie znamená vyrovnanie stavu.
0-15 Piata chyba za sebou v podaní slovenskej tenistky. Dnes to z jej strany rozhodne nie je podarený výkon, čo je rozhodne škoda.
0:1 Bohužiaľ, Dominika Cibulková vstupuje do druhého setu veľmi, veľmi zle. Stráca svoje podanie a musí doháňať manko jedného brejku.
0-40 Loptička z rakety slovenskej tenistky končí za základnou čiarou. Jekaterina Makarovová má tri šance na to, aby prelomila podanie súperky.
0-30 A ďalšia zbytočná chyba v podaní slovenskej tenistky. Dominika Cibulková je vo veľkých problémoch od začiatku druhého setu.
0-15 Aj druhý set začína podaní slovenská tenistka. Nezačína ale najlepšie, keďže loptičku nasmerovala len do polovice siete.
2:6 Prvý set je minulosťou a treba naň čo najskôr zabudnúť. Dominika Cibulková až príliš často chybovala, trikrát prišla o svoje podanie, a tak Jekaterina Makarovová získava prvé dejstvo pomerom 2:6.
0-40 Slovenská tenistka posiela loptičku za základnú čiaru. To znamená, že Jekaterina Makarovová má tri šance na ukončenie prvého setu.
0-30 Dominika Cibulková posiela loptičku len do siete. Jekaterina Makarovová má komfortnú pozíciu a už len dve loptičky ju delia od zisku setu.
0-15 Jekaterina Makarovová podáva s novými loptičkami a tie jej v úvodnej výmene priniesli šťastie. Ruska boduje vďaka kvalitnému servisu.
2:5 Dominika Cibulková posiela loptičku len za základnú čiaru. Tretíkrát v zápase tak prichádza o svoje podanie a prvý set jej uteká pomedzi prsty. Jekaterina Makarovová bude podávať na víťazstvo v prvom dejstve.
40-A Jekaterina Makarovová nevyužila tri brejkbaly, no bude mať k dispozícii aj štvrtý. Zaskvela sa totiž víťazným úderom z bekhendovej strany.
40-40 Skvelé! Slovenská tenistka odvracia aj tretí brejkbal súperky. Tentokrát za to môže vďačiť víťaznému úderu z forhendovej strany.
30-40 Dominika Cibulková si kratším úderom pritiahla súperku k sieti. Jekaterina Makarovová síce loptičku dobehla, no následne už nezachytila úder Slovenky.
15-40 Prvýkrát v siedmom geme boduje aj slovenská tenistka. Tá bola vo výmene aktívnejšia a donútila ruskú súperku chybovať.
0-40 Druhá dvojchyba v tomto geme. Dominika Cibulková si komplikuje život a bude musieť odvracať trojicu brejkbalov súperky.
0-30 Dominika Cibulková mala spočiatku vo výmene prevahu, ale Jekaterina Makarovová sa výborne ubránila. Následne si prešla na sieť a výmenu ukončila ziskom bodu.
0-15 Dominika Cibulková potrebuje udržať svoje podanie, ale začína prvou dvojchybou v zápase. Takýto štart rozhodne nie je ideálny.
2:4 Super! Dominika Cibulková sa vracia do hry o prvý set. V poslednej výmene šiesteho gemu to bola poriadna prestrelka ukončená chybou Jekateriny Makarovovej.
40-30 Dominika Cibulková prvú možnosť na prelomenie podania nevyužila. Vo výmene bola síce aktívna, ale ukončila ju úderom do siete.
40-15 Slovenská tenistka bude mať k dispozícii dva brejkbaly. Jekaterina Makarovová sa na seba veľmi hnevá, pretože loptičku poslala len do siete.
30-15 Dominika Cibulková teraz dobre reagovala na vyšší úder súperky a víťazným forhendovým úderom sa dostáva späť do vedenia.
15-15 Slovenská tenistka nepotvrdila svoje tesné vedenie, naopak prichádza o náskok. Loptičku totiž poslala len do polovice siete.
15-0 Výborne! Dominika Cibulková veľmi dobre prečítala smer podania ruskej tenistky a dokázala zahrať víťazný úder priamo z returnu.
1:4 Bohužiaľ, slovenská tenistka opäť prichádza o svoje podanie. Jekaterina Makarovová je lepšou hráčkou na kurte a predvádza jeden kvalitný úder za druhým.
40-A Jekaterina Makarovová mala aj kúsok šťastia. Loptička z jej rakety bola síce tečovaná páskou, ale napokon z toho bol víťazný úder.
40-40 Ruská tenistka predviedla opäť veľmi kvalitný return. Loptička dopadla Dominike Cibulkovej priamo pod nohy a už ju nedostala na druhú stranu.
40-30 Jekaterina Makarovová využila slabšie podanie svojej súperky a víťazným úderom z returnu ešte dramatizuje priebeh piateho gemu.
40-15 Slovenská tenistka bola vo výmene trpezlivá a dočkala sa chyby ruskej hráčky. K dispozícii tak má dva gembaly na potvrdenie svojho podania.
30-15 Dominika Cibulková si pomáha ďalším priamym bodom z podania. Bratislavská rodáčka tak pomerne ľahko otáča priebeh tohto gemu.
15-15 Tentokrát to bolo v podaní našej tenistky oveľa lepšie. Dobrý servis bol základom úspechu a následný úder do stredu kurtu len akousi čerešničkou na torte.
0-15 Dominika Cibulková sa v úvode stretnutia herne trápi. Robí až príliš veľa chýb, čím výraze uľahčuje situáciu svojej súperke.
1:3 Jekaterina Makarovová potvrdzuje brejk z predošlého gemu. V správny moment si zobrala na pomoc jastrabie oko, ktoré ukázalo, že loptička z jej rakety dopadla na bočnú čiaru.
30-40 Ruská tenistka získava druhú výmenu v rade. Tentokrát diktovala tempo výmeny a ukončila ju víťazným úderom z bekhendovej strany.
30-30 Jekaterina Makarovová následne svoje zaváhanie dokázala napraviť a priamym bodom z podania vyrovnáva skóre štvrtého gemu.
30-15 Slovenská tenistka mala teraz šťastie. Jekaterina Makarovová mala absolútne komfortnú pozíciu, no z forhendovej strany spravila nečakanú chybu.
15-15 Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, snažila sa vytroviť si prevahu, ale napokon ju ukončila nevynútenou chybou z forhendu.
15-0 Jekaterina Makarovová podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry, no nezačína najlepšie. Loptička z jej rakety totiž končí len v polovici siete.
1:2 Stalo sa presne to, čo sme nechceli. Dominika Cibulková forhendovou chybou ukončuje tretí gem, ktorý sa tak stáva korisťou ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová v prvom sete vedie 1:2.
40-A Slovenská tenistka posiala loptičku len za základnú čiaru. Sama sa tak dostáva pod tlak a Jekaterina Makarovová bude mať druhú šancu na zisk brejku.
40-40 Dominika Cibulková odvracia hrozbu straty podania. Základom úspechu bol kvalitný servis, z ktorého pramenila chyba ruskej tenistky.
40-A Jekaterina Makarovová má výhodu prvého brejkbalu v zápase. Slovenská tenistka totiž svojim bekhendovým úderom minula priestor dvorca.
40-40 Tretí gem zápasu nekončí. Dominika Cibulková nevyužila gembal, pretože forhendový úder nasmerovala len do polovice siete.
40-30 Dominika Cibulková pridala na razancii svojich úderov. Jekaterina Makarovová to teraz nezvládla najlepšie a loptičku poslala len do siete.
30-30 Bohužiaľ, tentokrát chybuje aj slovenská tenistka a tak sú z toho prvé komplikácie. Dúfajme, že brejkbalu sa v tomto geme nedočkáme.
30-15 Dominika Cibulková z pravej strany predviedla opäť dobrý servis. Jekaterina Makarovová nasmerovala svoj úder ďaleko za základnú čiaru.
15-15 Dominika Cibulková bola teraz neskoro pri svojom forhendovom údere. Pramení z toho chyba, ktorá vyrovnáva stav tretieho gemu.
15-0 Slovenská tenistka ešte na servise nestratila bod. Platí to aj po tejto výmene, ktorú Jekaterina Makarovová zakončila nevynútenou chybou.
1:1 Jekaterina Makarovová predviedla veľmi pekný forhendový úder po čiare. Najmä vďaka nemu ukončuje druhú hru prvého setu a vyrovnáva skóre.
30-40 Dominika Cibulková ešte bojuje v tomto geme. Jekaterina Makarovová jej pomohla zbytočnou chybou, no stále má k dispozícii jeden gembal.
15-40 Následne si ale Jekaterina Makarovová pomáha ďalším veľmi dobrým podaním. Rodáčka z Moskvy si vypracovala výhodu dvoch gembalov.
15-30 Slovenská tenistka predviedla veľmi dobrý return. Súperku vyhnala von z dvorca a donútila ju chybovať.
0-30 Úder Dominiky Cibulkovej sa do kurtu nevošiel. Jekaterina Makarovová tak vstupuje do zápasu na svojom podaní zatiaľ veľmi dobre.
0-15 Ruská tenistka sa prvýkrát zapisuje na tabuľu skóre. Pomohla si svojim kvalitným ľaváckym servisom, z ktorého pramenil priamy bod.
1:0 Fantastický gem v podaní slovenskej tenistky. Zverenka Mateja Liptáka veľmi šikovne skrátila hru a svoje podanie si udržala čistou hrou. O chvíľu sa na podaní predstaví Jekaterina Makarovová.
40-0 Dominika Cibulková si vypracovala tri šance na ukončenie prvého gemu. Teraz jej pomohla Jekaterina Makarovová, ktorá nasmerovala loptičku do autu.
30-0 Dobrý vstup slovenskej tenistky do zápasu. Aj teraz bola aktívnejšia a donútila svoju súperku poslať loptičku za základnú čiaru.
15-0 Dominika Cibulková začala dnešný zápas na podaní. V úvodnej výmene predviedla víťazný forhendový úder a dostáva sa do vedenia.
0:0 Stretnutie sa práve začalo.
Rod Laver Arena už privítala obe protagonistky dnešného zápasu. Dominika Cibulková vyhrala predzápasový žreb a zvolila si možnosť podania.
Vážení diváci vítam vás pri sledovaní online prenosu z tenisového Australian Open. Program v Rod Laver Arene otvorí duel slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej, ktorá si zmeria sily s Jekaterinou Makarovovou. Zápas sa začína o 1:00 hod.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková dosiahla svoj najlepší výsledok na Australian Open v roku 2014, keď vo finále podľahla Číňanke Li Na. K tejto méte má ešte veľmi ďaleko, no dnešný zápas je pre ňu veľmi dôležitý. Keďže z minulého roka neobhajuje prakticky žiadne body, prípadný postup do osemfinále by vo virtuálnom rebríčku znamenal posun na 3. miesto svetového rebríčka. Slovenská tenistka v prvých dvoch kolách nestratila ani set, no jej výkony mohli byť presvedčivejšie. V zápase s Hsieh Su-wei mohla ukončiť zápas už za stavu 5:3, no situáciu si zbytočne skomplikovala a všetko zachraňovala až v tiebreaku. Celkovo zaznamenala o dve nevynútené chyby viac ako víťazných úderov, čo je takisto nezvyčajne vzhľadom na štyri vyhrané sety. Zverenka Mateja Liptáka doposiaľ využila 50% svojich brejkbalov, čo je pomerne slušná štatistika. Dôležité bude, aby využívala čo najviac svoje prvé podanie, keďže jej druhý servis sa javí ako hlavná slabina.

JEKATERINA MAKAROVOVÁ

Jekaterina Makarovová je v rebríčku WTA na 34. mieste. Na prvom grandslame sezóny sa jej mimoriadne darí a od roku 2011 zakaždým postúpila minimálne do osemfinále. Vlani predvádzala skutočne výborné výkony, ale po obrovskej bitke podľahla Johanne Kontaovej 6:4, 4:6, 8:6. Úvod novej sezóny ju nezastihol v najlepšom rozpoložení. V Brisbane a Sydney neprešla sitom prvého kola a neuhrala ani set. V Melbourne Parku sa však naladila na víťaznú vlnu, keď zdolala v troch Jekaterinu Alexandrovovú a v druhom kole jej pomohol skreč Talianky Sary Eranniovej. Ruska sa môže opierať o svoje výborné prvé podanie, ktorý v 71% prípadoch zapája do hry. Je dobré známe, že rodáčka z Moskvy hrá ľavou rukou, a tak je nebezpečná najmä pri servise z ľavej strany. V doterajšej kariére ale ani raz neporazila Dominiku Cibulkovú a má s ňou negatívnu bilanciu 0:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
 2. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 7. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 10. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 1. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 3. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 5. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
 6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 7. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?
 8. Za mliečnou revolúciou bude stáť aj krava Blažena Bzovícka
 9. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 10. Na bicykli po Burgenlande
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 48 374
 2. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 15 226
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 14 787
 4. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 9 864
 5. Ako si znížiť náklady na bývanie a vyhnúť sa nedoplatkom? 9 143
 6. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 8 401
 7. Volkswagen je vďaka bonusom dostupnejší 7 431
 8. Ostrov Ischia sa stáva top európskou letnou destináciou 7 230
 9. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 6 190
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 5 778

Téma: Dominika Cibulková - slovenská tenistka


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy, Australian Open 2017

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.

Neprehliadnite tiež

Pri veľkom hluku stráca rovnováhu. Nemcov však potiahne za titulom

Príbehy mladíkov, ktorým MS môžu zmeniť kariéru.