Prehrávala o dva góly. Banská Bystrica otočila stav a zdolala nováčika

Potvrdí Banská Bystrica pozíciu favorita?
Potvrdí Banská Bystrica pozíciu favorita? (Autor: SITA)
Sportnet|22. jan 2017 o 17:00

Nové Zámky ostávajú aj naďalej posledné.

BRATISLAVA. Hráči Nových Zámkov nezískali v nedeľňajšom domácom zápase 42. kola hokejovej Tipsport Ligy proti vicemajstrovi z Banskej Bystrice ani bod, nováčik súťaže prehral 2:3.

Novozámčania zostali na dne tipsportligovej tabuľky.

Hokejisti Martina zvíťazili 4:2 nad Liptovským Mikulášom a upevnili si siedmu pozíciu v tabuľke súťaže. Martin v nedeľu dosiahol tretiu výhru za sebou. Liptáci sa pohybujú na hrane postupu do play-off.

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili tesne 2:1 nad Popradom a v tabuľke súťaže poskočili z deviatej na ôsmu priečku. Popradčanom aktuálne patrí piata pozícia a pred duelom v Trenčíne ťahali šnúru štyroch víťazstiev.

Hráči Košíc zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení a v tabuľke majú náskok dvoch bodov pred dvojicou prenasledovateľov - HK Nitra a HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Zvolenčania zostali na šiestej priečke.

Nitra otočila stav stretnutia a zdolala Žilinu: fotogaléria

22.1.2017

Hokejisti úradujúceho majstra Slovenska HK Nitra triumfovali na ľade Žiliny tesne 4:3, keď predviedli obrat z 0:3.

Hráči Nitry triumfovali v druhom zápase za sebou a patrí im tretie miesto v ligovej tabuľke práve pred Žilinčanmi, ktorí prehrali po troch víťazných stretnutiach.

Tipsport Liga - 42. kolo:

MHC Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 9. Pokrivčák (Surovka), 20. Galamboš (R. Varga), 27. R. Varga (Rusina, Galamboš), 44. Korostin (R. Varga, Galamboš) - 21. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 39. Lištiak (Makovský, Piatka)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Husár - Bednár, Gajan, 1610 divákov

Martin: Dzubina - Brňák, Rusina, Pacalaj, Salija, Leško, P. König - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Rzavský - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Šalka, Jurášek, M. Dvořák

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Šiška, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kabáč, Oravec - Uhrík, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Cibák, Števuliak - A. Laco, Piatka, Lištiak

Hlasy trénerov:

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Opäť sme sa dobre pripravili na súpera. Po celých 60 minút sme podali kolektívny výkon podporený výborným brankárom Dzubinom."

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme dobre, mali sme niekoľko gólových príležitostí. V koncovke sme však boli málo agresívni. Poznačil nás nešťastný prvý gól a potom aj druhý počas našej presilovky. Dvakrát sme sa vrátili do zápasu, ale rýchly gól domácich v úvode tretej tretiny nám zobral psychické sily. Bojovali sme síce až do konca, ale už sme sa strelecky nepresadili."

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Gól: 34. Brabenec (M. Hudec, Sandgren), 35. Saarinen - 38. Hickmott (Maione), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Maione (Truchno)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, J. Konc - Orolin, Stanzel

Nové Zámky: Lundström - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, McParland - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, Lavrovs - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry

Banská Bystrica: Lawson - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Gründling - Buc, T. Surový, Hickmott - Truchno, Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš, Tamáši, Hamráček

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Gratulujem súperovi, dal viac gólov ako my a vyhral zápas. Prvú tretinu sme boli radi, že sme ju ustáli, no mali sme tam aj my nejaké šance. Súper bol však v prvej tretine jednoznačne aktívnejší, mal viac z hry a bol častejšie na puku. Zlomom bolo, že hneď po našich zlepených góloch v druhej tretine dal súper gól na 2:1 a zase sme troch zneisteli. Výkon bol však v poriadku. V tretej tretine sme dostali dva góly v oslabení, čo ma samozrejme hnevá. Chalani odviedli dobrý výkon, dreli, urobili všetko, aby po tých Košiciach bodovali. Nehráme zle, do šancí sa vieme dostať, ale strieľať dva góly doma je jednoducho málo. Mali sme možnosti na strelenie tretieho gólu a odskočenie súperovi. Žiaľ, nepodarilo sa to. K rozhodcom sa vyjadrovať nebudem."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme boli aktívnejší, tlačili sme sa do brány a mali sme aj niekoľko dobrých príležitostí. Gól sme nedali, v druhej tretine sa karta otočila, trošku sme upustili z našej hry a domáci ožili. Dva dali rýchle góly z predbránkového priestoru, čo by sa nemalo stávať. My sme aj s troškou šťastia znížili na 2:1. Bolo to pre nás povzbudenie a som rád, že sa nám podarilo zápas otočiť. V tretej tretine to bol vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách. Sme radi za toto víťazstvo, pretože Zámky hrali veľmi dobre. Bol to otvorený zápas až do konca."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. M. Hecl (Drgoň, Sádecký) - 45. P. Svitana (Mlynarovič, Štrauch)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Junek, Krajčík, 2005 divákov

Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev - R. Tománek, Bulík, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Bezúch, Šimun, J. Gašparovič - Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Henderson, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Ján Kobezda tréner Trenčína: "Neodohrali sme ideálny zápas, na prvú tretinu sa ešte dalo ako tak pozerať, ale potom prvých desať minút v druhej časti sme hrali priam otrasne. Po individuálnych chybách sme dostali súpera na koňa a hoci sme tam mali i čisté šance, využili sme iba jednu. Vďaka však i za ňu. Tretia tretina bola len o našom bránení, nemali sme viac síl na to, aby sme podržali puk a potrápili Poprad. Chalanov chválim za bojovnosť a, samozrejme, brankára za výkon. Hokej bol ďaleko od ideálneho, ale tešíme sa bodom, ktoré potrebujeme."

Marcel Ozimák, Popradu: "Prvú tretinu sme nezačali dobre. Po vlastnej chybe v obrannom pásme sme pykali, a hoci sme sa v druhej časti snažili zlepšiť hru, prehrávali sme po nej 2:0. Snažili sme sa urobiť niečo s výsledkom, chlapci zabojovali, tretia tretina bola celá v našej réžii. Mali sme tam síce tlak, ale nenašli sme recept na domáceho brankára. Prekonali sme ho len raz a to nás stálo zisk akéhokoľvek bodu. Súperovi gratulujem, dnes sa nepozerá na to aká je hra, ale na to, kto získa body."

HKM Zvolen - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 40. L. Novák (Zuzin, Puliš), 41. Majdan (Valenta) - 1. Boltun (Jankovič, L. Nagy), 59. Suja (J. Vašíček), 63. E. Šedivý

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 27. Klhůfek (Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich - Výleta, Rojík, 1095 divákov

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Jurák, V. Fekiač, L. Novák - Habšuda, Iždinský, Dubeň

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, J. Vašíček, Koch - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, J. Milý - E. Šedivý, Vrábeľ, Šoltés

Milan Staš, tréner Zvolena: "Vzhľadom na stav v kádri, veľa zranených a chorých, sme zvolili v prvej tretine opatrnejšiu taktiku. Prehrávali sme rýchlo, našťastie vyrovnali, v druhej tretine nás naštartovali oslabenia, respektíve vylúčenia. Zvýšili sme agresivitu, lepšie korčuľovali a dostali sme sa do zápasu. Po takomto vývoji sa nám bod máli."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Aj keď sme zvíťazili, nemôžeme byť spokojní s obrannou činnosťou. Presilovky sme hrali zložito a pomaly proti dobre organizovanej obrane súpera. Držala nás v hre bojovnosť a disciplína podporená dobrým výkonom brankára Habala, čo nám nakoniec vynieslo dva body."

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)

Góly: 21. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Š. Novotný, Húževka), 24. R. Konečný (Holovič) - 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (L. Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. L. Paukovček (Cope, Timotej Šille)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 25. Švihálek - 25. Mezei (obaja 5+DKZ za bitku), 25. Cope 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Vyšný, Synek, 1402 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Timotej Šille, L. Paukovček, Cope

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Po oťukávacej prvej tretine sme sa ujali vedenia 3:0, no po úmyselne vyprovokovanej bitke sme veľmi zle zareagovali. Namiesto toho, aby sme v presilovke dali štvrtý gól a rozhodli, zahrali sme ju veľmi zle. Následne sme inkasovali tri góly a aj keď som vzal oddychový čas za stavu 3:2, nepomohlo to. Prehrávali sme osobné súboje, Nitra z toho ťažila a štvrtý gól sme dostali po hrubej individuálnej chybe. Body nám pretiekli pomedzi prsty, myslím, že takto rozbehnutý zápas musíme zvládnuť."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Bol to dobrý zápas, ktorý mal všetko, čo mal mať. Jediné, čo nemal mať, bol náš úsek v druhej tretine, kedy sme inkasovali tri góly, ale výbornou hrou sme výsledok otočili a som rád, že sme na ľade Žiliny získali tri body."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR)  2016/2017
22.01.2017 o 17:00
Nové Zámky
2:3
(0:0, 2:1, 0:2)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 34. Brabenec (Hudec, Sandgren), 35. Saarinen (Kytnár, Cardwell) – 38. Hickmott (Maione), 43. Trukhno (Zigo, Kafka), 59. Zigo (Maione, Trukhno). Rozhodca: Milan Adamec, Juraj Konc – Michal Orolin, Matúš Stanzel..
Nové Zámky v domácom prostredí opäť viedli o dva góly, no podobne ako v zápase so Žilinou svoj náskok premrhali. Banská Bystrica si napokon odváža cenné tri body, ktoré jej zariadili využité presilové hry. Najskôr trafil do čierneho Vjačeslav Trukhno a necelé dve minúty pred koncom rozhodol o víťazstve hostí Tomáš Zigo. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
59:41
Domáci si dokázali vybojovať vhadzovanie v útočnej tretine. K strele sa dostal obranca Marek Drtina ale jeho strelecký pokus vyráža Lawson.
59:22
importantDomáci hokejisti hrajú absolútny vabank. Štefan Mikeš sa snaží o nemožné a sťahuje z hry brankára Joakima Lundströma. Puk je ale v strednom pásme, čo domácim nevyhovuje.
58:47
Domáci hokejisti si výrazne skomplikovali cestu za vyrovnávajúcim gólom. Hlavný rozhodca totiž za držanie hokejky posiela na trestnú lavicu Branislava Fábryho.
58:08
goalBanská Bystrica dala gól!
Hostia využívajú presilovú hru a dokonale otáčajú priebeh dnešného zápasu. Od modrej čiary tvrdo vystrelil Mathew Maione a tesne pred brankárom súpera tečoval puk do siete TOMÁŠ ZIGO. Asistencie: Mathew Maione a Vjačeslav Trukhno.
57:16
Banská Bystrica má veľkú šancu rozhodnúť dnešný zápas. Dostáva totiž výhodu presilovej hry, ktorú už raz v zápase využila. Na trestnú lavicu putuje Jake Cardwell za sekanie.
56:45
Pomaly sa nám blíži záver zápasu. Domáci hokejisti sa snažia agresívne napádať, čim nedávajú Banskej Bystrici veľa šancí na útok.
56:17
Domáci hokejisti neprešli útočnou modrou čiarou v súlade s pravidlami. Jozef Tibenský bo príliš rýchly, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
55:31
K strele od modrej čiary sa dostal obranca Branislav Kubka. Jeho pokus ale neprešiel až k domácemu brankárovi a následne hostia strácajú pásmo.
54:44
importantDomáci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Celú akciu zakončil Branislav Fábry, ale skvelý zákrok pravým betónom predviedol Nathan Lawson.
53:27
Na ľade sa nám teraz aj trošku pritvrdzuje. Videli sme tvrdý súboj medzi Tomášom Zigom a Konsta Mäkinenom. Hlavný rozhodca ale vylučovať nebude.
52:53
Banskobystričania to robia veľmi umne, puk držia pri mantineli a každú chvíľu sa na ľadovú plochu vráti aj vylúčený Mathew Maione.
52:14
Marek Drtina mal teraz poriadne problémy s rozohrávkou. Za výborne napádanie musíme pochváliť Tomáša Surového. Puk je ďaleko od brány hostí.
51:40
importantObrovský závar pred bránou hostí. Po strele Jakea Cardwella sa puk poodrážal kade-tade, následne pálil z pravého kruhu na vhadzovanie Kamil Brabenec, ale stav zápasu sa nemení.
51:06
Nové Zámky budú mať výhodu presilovej hry. Mathew Maione si pomohol nedovolene s Milanom Kytnárom a dostáva menší trest za podrazenie.
50:36
Domáci hokejisti si teraz nerozumeli pri prechode cez modrú čiaru. Čiarový rozhodca tak prerušuje hru a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
50:00
Ossi Saarinen sa dobre natlačil pred bránu súpera. Puk následne našiel hokejku Jakea Cardwella, ale domáci obranca neprekonal Nathana Lawsona.
49:37
Nick McParland sa dostal do zakončenia z ľavej strany. Jeho pokus bol ale zblokovaný na ochrannú sieť, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme domácich.
49:03
Brankár Nathan Lawson bol pozorný, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke. Brankár hostí má ale nejaké problémy s výstrojom.
48:30
Tento úsek hry je pomerne rozháraný. Obe mužstvá sa trápia s prechodom do útočného pásma. Stále sú však aktívnejší zverenci Vladimíra Országha.
47:43
Banská Bystrica je v tretej tretine aktívnejšia. K ďalšiemu streleckému pokusu sa dostal Tomáš Zigo, no ani teraz neprekvapil Joakima Lundströma.
46:35
Matej Paulovič to skúsil strelou z ťažkého uhla. Nathan Lawsom bol ale pozorný a jeho strelu švihom vyrazil svojim ľavým ramenom.
46:06
Tomáš Surový jednoznačne patrí medzi najaktívnejších hráčov zápasu. Aj teraz vystrelil spoza obrancu a domáci brankár mal mierne problémy s jeho zakončením.
45:25
Patrik Lamper dobre zabojoval v útočnom pásme. Medzi kruhmi našiel Tomáša Matouška, ale jeho strelu vyráža pozorný brankár Joakim Lundström.
44:51
Nick McParland sa snažil presadiť individuálnou akciou. Dobre si ho ale postrážil Mathew Maione a po chlapskom súboji ho pripravil o puk.
44:15
Domáci hokejisti sa oslobodzujú spod tlaku Banskej Bystrice len za cenu zakázaného uvoľnenia. Hrať sa tak bude pred Joakimom Lundströmom.
43:24
Domáci hokejisti sa snažili získať stratené vedenie späť. Na bránu súpera vyslali niekoľko striel, ale ani jedna nepatrila do kategórie nebezpečných.
42:55
Krásna akcia v podaní hosťujúceho mužstva. Tomáš Zigo presnou prihrávkou našiel úplne voľného VJAČESLAVA TRUKHNA a ten strelou z pravého kruhu na vhadzovanie vyrovnáva skóre zápasu na 2:2. Asistencie: Tomáš Zigo a Petr Kafka.
42:35
Dobrá šanca pre hokejistov hostí. Petr Kafka našiel medzi kruhmi Ivana Ďatelinku, ale jeho pohotové zakončenie kryje švédsky brankár.
41:54
Joakim Lundström musel zasahovať po strele Mathewa Maioneho. Puk končí v jeho lapačke, a tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nových Zámkov.
41:28
Hostia budú mať výhodu presilovej hry. Menší trest za sekanie dostáva Jake Cardwell. Len pripomínam, že Banská Bystrica má najlepšiu úspešnosť presiloviek v súťaži.
40:58
Domáci hokejisti sa dostali do nádejnej pozície. Po krížnej prihrávke cez celé pásmo zakončoval Ossi Saarinen, ale jeho strela tesne minula bránu súpera.
40:32
Tretí útok hostí teraz narobil pomerne veľké problémy domácej defenzíve. Na konci celej akcie bola strela Vladimíra Mihalika, tú Joakim Lundström len vyrazil a o dorážku sa pokúšal Tomáš Zigo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina dnešného zápasu nám priniesla tri presné zásahy. Najskôr sa dvakrát gólovo presadili domáci hokejisti, keď tesne za sebou skórovali Kamil Brabenec a Ossi Saarinen. Nové Zámky napokon strelili aj tretí gól, no ten padol do ich brány. Mám pocit, že posledný kto strieľal bol Jordan Hickmott a jeho strelu si do vlastnej siete zrazil Konsta Mäkinen. Každopádne, gól je zatiaľ podľa oficiálneho zápisu pripísaný Mathewowi Maionemu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:34
Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Nové Zámky si nedali pozor s prechodom do útočného pásma, a tak sa píska ofsajdové postavenie.
38:57
Hra je prerušená, pretože puk skončil na domácej striedačke. O malú chvíľu sa nám začne posledná minúta druhého dejstva.
38:27
K strele od modrej čiary sa dostal domáci obranca Frederik Sandgren. Jeho strelu švihom ale bez problémov chytá do lapačky Nathan Lawson.
37:35
Domáci hokejisti sú teraz pomerne zaskočení z toho, že sa Banskej Bystrici podarilo znížiť ich dvojgólové vedenie. Už teraz je jasné, že tretia tretina bude dramatická.
37:11
Hostia veľmi rýchlo reagujú na dva zlepené zásahy domáceho tímu. Aj so šťastím prekonal súperovho brankára JORDAN HICKMOTT. Jeho strelu brankár Joakim Lundström vyrazil pred seba, no zrejme si puk zrazil do vlastnej brány Konsta Mäkinen. Asistencia: Mathew Maione.
36:36
Hostia sa snažia niečo urobiť s výsledkom dnešného zápasu. Teraz sa dostal jeden z banskobystrických hráčov k strele spoza obrancu, ale nenamieril presne.
36:15
Ďalšia dobrá akcia v podaní domáceho mužstva. Nick McParland nahadzoval z pravej strany puk pred bránu a veľa nechýbalo, aby Michal Hudec strelil tretí domáci gól v zápase.
35:37
Domáci hokejisti sú evidentne pri chuti. Do ďalšieho nádejného zakončenia sa dostal Milan Kytnár, no jeho strela skončila nad bránou súpera.
34:27
goalHC Nové Zámky dali gól!
Gól napokon platí, a tak domáci hokejisti vedú dvojgólovým rozdielom. Puk po strele Jakea Cardwella do brány súpera pretlačil OSSI SAARINEN, pre ktorého je to desiaty gól v sezóne. Fínsky hokejista dostáva domácich do veľmi nádejnej pozície. Asistencie: Milan Kytnár a Jake Cardwell.
34:27
importantDomáci hokejisti opäť dostali puk do banskobystrickej brány. Brankár Nathan Lawson ale prišiel pri skrumáži pred bránou o masku, a tak celú situáciu budú posudzovať rozhodcovia.
33:58
Domáci hokejisti sa dostávajú do vedenia. Od modrej čiary vystrelil Frederik Sandgren a svojou delovkou trafil brvno brány hostí. Puk ale dobre sledoval KAMIL BRABENEC a pohotovou dorážkou ho upratal do siete. Asistencie: Michal Hudec a Frederik Sandgren.
33:07
Marek Drtina si nakorčuľoval medzi kruhy. Snažil sa vystreliť švihom, ale puk mieril tesne vedľa brány gólmana Nathana Lawsona.
32:24
Jake Cardwell napriahol k strele od modrej čiary. Tej nechýbala tvrdosť, ale brankár súpera videl dráhu strely a vyrazil ju svojimi betónmi.
31:59
Frederik Sandgren sa dostal k strele a puk vypadol brankárovi hostí z lapačky. Do gólovej pozície sa dostal Kamil Brabenec, a tak radšej Ivan Ďatelinka pohotovo a hlavne úmyselne posunul bránu.
31:06
Marek Drtina nahadzoval puk na banskobystrickú bránu. Pred ňou bolo ale veľa hráčov, a tak sa puk nedostal až k brankárovi Nathanovi Lawsonovi.
30:00
V polovici zápasu sa dostal k strele od modrej čiary Ty Wishart. Jeho obranný kolega Mathew Maione sa ale ocitol pred bránkoviskom súpera a takmer predtlačil puk za chrbát švédskeho gólmana.
29:16
Troška rozháraný úsek z hry z oboch strán. Väčšina útočných akcii sa končí ešte v strednom pásme, a tak môžu byť brankári pokojní.
28:30
V druhej tretine vidíme skutočne veľmi dobrý hokej, no opäť sú o niečo aktívnejší hostia. Tí v prvom dejstve vyslali na Joakima Lundströma až 18 streleckých pokusov.
27:49
Petr Kafka teraz spravil zbytočnú kľučku pred útočnou modrou čiarou. Do útočného pásma mu vbehol Tomáš Zigo, a tak čiarový rozhodca píska ofsajd.
27:13
Hostia opäť pohrozili. Prvá útočná formácia si vytrovila tlak, k odrazenému puku sa dostal Dávid Buc, ale jeho strela z otočky minula priestor brány.
26:36
Brankár Joakim Lundström musel vyrážať strelu od modrej čiary. Ak sa nemýlim, jej autorom bol obranca Branislav Kubka.
25:55
Dlhý časový úsek bez prerušenia končí až zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice. Hra sa tak presťahuje do jej obrannej tretiny.
25:13
Hrá sa teraz veľmi dlho bez prerušenia a útoky sa nám striedajú z jednej strany na druhú. Spoza obrancu pálil Lukáš Hamráček, ale švédsky brankár jeho strelu vyrazil.
23:50
importantHostia mali ďalšiu šancu na skórovanie. Petr Kafka dostal ideálnu prihrávku od Branislava Kubku, ale z ľavého kruhu na vhadzovanie minul strelou z prvej bránu Joakima Lundströma.
23:04
Jozef Tibenský nastupuje len vo štvrtej formácii, no napriek tomu je veľmi aktívny. Teraz sa natlačil pred bránu a situáciu musel riešiť až Nathan Lawson.
22:40
Nové Zámky si nerozumeli v rozohrávke, a tak sa hra presťahuje pred švédskeho brankára. Joakim Lundström sa tak musí mať na pozore.
22:12
Hostia sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Vjačeslav Trukhno hľadal na druhej strany Tya Wisharta, ale veľmi dobre zasiahol jeden z domácich hráčov.
21:37
Banskobystrický brankár mal teraz menšie problémy so strelou Richarda Lelkeša. Nathan Lawson sa obzeral za seba, no puk mal pod svojimi betónmi.
20:55
K odrazenému puku sa v útočnom pásme dostal obranca Frederik Sangren. Ten pálil z prvej, ale Nathan Lawson jeho pokus vyráža do rohu klziska.
20:22
Marek Drtina sa snažil obetavo zasiahnuť na modrej čiare, ale puk v útočnom pásme nezachytil. Nové Zámky tak skrátenú presilovku nevyužijú.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvé dejstvo nám ponúklo pomerne zaujímavé hokejové divadlo. O niečo aktívnejší boli hostia, ale švédsky brankár Joakim Lundström si udržal čisté konto. Rovnako je na tom aj Nathan Lawson, ktorý sa vyznamenal najmä pri šanci Jozefa Tibenského. Druhú tretinu začnú skrátenou presilovou hrou domáci, keďže na lavici hanby sedí Tomáš Zigo. V Nových Zámkoch budeme pokračovať približne o 17:55 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Domáci hokejisti hrajú v závere prvej tretiny v početnej výhode, no zatiaľ to nevyzerá na to, že by sa malo meniť skóre. Hostia kontrolujú situáciu.
19:14
K strele od modrej čiary sa dostal Vladimír Mihalik. Jeho tvrdá strela švédskemu brankárovi vypadla z lapačky, ale Patrik Lamper nedokázal upratať puk do siete.
18:35
Strelu Petra Kafku z ľavého kruhu na vhadzovanie veľmi dobre vyrazil brankár Joakim Lundström. Následne sa strhla potyčka a presilovka hostí sa končí. Kým domáci Michal Chovan dostal za údery len menší trest, hosťujúci Tomáš Zigo pobudne na trestnej lavici až štyri minúty.
18:02
Od modrej čiary tvrdo vystrelil obranca Mathew Maione. Brankár Joakim Lundström strelecký pokus vyrazil a následne sa domáci oslobodili.
17:35
Hostia sa v presilovej hre zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme. Ďalšiu útočnú akciu musia začínať z hĺbky svojej obrannej tretiny.
16:54
Predošlú akciu nám ukončila menšia výmena názorov medzi Branislavom Fábrym a Tomášom Matouškom. Obaja dostávajú tresty za údery, no domáci hokejista dostáva ešte ďalší menší trest za krosček.
16:54
importantVeľký závar pred domácou bránou. Po strele od modrej čiary sa dostal k dorážke Patrik Lamper, ale brankár Joakim Lundström nepustil puk do svojej brány.
16:41
Jake Cardwell zblokoval strelecký pokus jedného z hosťujúcich útočníkov. Puk skončil na ochrannej sieti, a tak sa bude vhadzovať pred Joakimom Lundströmom.
16:05
Petr Kafka sa dostal do zakončenia z ľavého kruhu na vhadzovanie, no minul bránu súpera. Na druhej strane prenikal dopredu Richard Lelkeš, ale situáciu rieši istým zákrokom Lawson.
15:37
Banskobystrickí hokejisti si nerozumeli v rozohrávke, a tak sa hra presťahuje pred brankára Nathana Lawsona. Ten nastupuje len na svoj tretí tohtosezónny zápas.
14:48
Tomáš Surový sa dostal snáď už do svojho tretieho zakončenia. Teraz si dobre počkal na prihrávku spoza brány, ale z tesnej blízkosti minul bránu.
14:11
Domáci hráči zašliapli puk vo svojom útočnom pásme, a tak sa bude vhadzovať po pravej ruke švédskeho brankára. Hra nám naberá na tempe, čo je len dobré.
13:28
importantVeľká šanca aj na strane hostí. K odrazenému puku sa dostal tesne pred bránou Petr Kafka. Český útočník zakončoval v páde, ale svoj pravý betón nechal vyniknúť Joakim Lundström.
12:57
Na druhej strane sa črtalo prečíslenie aj na strane hostí. Dalibor Bortňák ale vnikol príliš skoro do útočného pásma, a tak sa píska ofsajd.
12:32
Domáci sa dostávali do prečíslenia dvoch proti jednému. Vladimír Mihalik to ale spravil veľmi dobre a odstavil od puku domáceho Michala Hudeca.
11:17
Veľmi pekne to teraz urobil Tomáš Surový. Produktívny útočník si hodil puk medzi dvoch obrancov, dostal sa k strele, ale tá mierila vedľa brány.
10:27
importantObrovská šanca na domácej strane. Banskobystričania teraz nestriedali práve najšťastnejšie. Jozef Tibenský z pravej strany postupoval sám na bránu, ale skvelý zákrok predviedol Nathan Lawson.
09:54
Hostia si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak sa píska zakázané uvoľnenie. Navyše, formácia okolo Petra Kafku nebude môcť striedať.
09:05
Joakim Lundström prerušuje hru, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke. Na ľade sú momentálne druhé útočné formácie oboch tímov.
08:36
Domáci brankár sa teraz dostal pod paľbu striel. Snáď v priebehu desiatich sekúnd pálili Ivan Ďatelinka i Tomáš Surový, ale ani jeden z nich sa nezapísal do streleckej listiny.
07:27
Banská Bystrica teraz prevzala iniciatívu do svojich rúk. K ďalšej strele sa dostal Alex Tamáši, ale hráč štvrtej útočnej formácie tesne minul domácu bránu.
06:35
Mathew Maione nahadzoval puk od modrej čiary pred domáceho brankára. Tam sa snažil dorážať Tomáš Zigo, ale ani on neotvoril skóre zápasu.
06:00
Tomáš Surový si teraz vytvoril priestor a z pravého kruhu na vhadzovanie vystrelil. Jeho tvrdá strela ale narazila len do zadného mantinelu.
05:24
importantJoakim Lundström musel riešiť nebezpečnú situáciu pred svojou bránou. Patrik Lamper prihrávkou spoza brány našiel Tomáša Matouška, ale ten ani na dvakrát neprekonal súperovho gólmana.
04:39
Patrik Luža využil zle domáce striedanie a vyrazil dopredu. Puk následne prenechal do tandemu Martinovi Bellušovi, ale ten nedokázal prekonať švédskeho brankára.
04:07
Mathew Maione si pripravoval puk na strelu. Kanadský ofenzívny obranca napokon aj vystrelil, ale trafil len brániaceho domáceho obrancu.
03:28
Tomáš Surový teraz spadol na ľad, keď ho podrazil jeden z domácich hokejistov. Napriek tomu sa prvýkrát v zápase vylučovať nebude.
02:38
Joakim Lundström musel dvakrát zasahovať po strelách od modrej čiary. Oba strelecké pokusy hosťujúcich obrancov ale vyrazil svojimi betónmi.
02:15
Od ľavého mantinelu sa snažil prekvapiť domáceho brankára Petr Kafka. Český útočník ale trafil len bočnú sieť brány Joakima Lundströma.
01:34
Nathan Lawson musel riešiť situáciu pred svojou bránou. Tretí domáci útok sa snažil zakončiť, ale brankár Banskej Bystrice dobre zasiahol.
00:48
Matej Paulovič sa snažil presadiť individuálne. V jeho snažení ho ale zastavil najproduktívnejší obranca súťaže Mathew Maione.
00:16
Kamil Brabenec si v úvode stretnutia nevšimol, že čiarový rozhodca avizoval postavenie mimo hru. Pokračoval v napadaní a tak sa píska ofsajd.
00:01

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Sandgren, Čížek, Drtina, Cardwell, Mäkinen, M. Chovan, Sucharda, Maier – McParland, Brabenec, Hudec – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Lavrovs, Čaládi, Lelkeš – Fábry, D. Rehák, Tibenský.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Grűndling, Matushkin – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Zigo, Trukhno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Hamráček, Tamáši, Belluš.

Rozhodcovia: Milan Adamec, Juraj Konc – Michal Orolin, Matúš Stanzel.

@hc05bb vyzve na domácom ľade @mhc_martin. Kto bude bodovať? #Tipsportliga #CCM #MadeOfHockey

Fotka uverejnená používateľom CCM Hockey Slovakia (@ccmhockeyslovakia),

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu zo slovenskej Tipsport ligy. Opäť vám prinesieme dianie z Nových Zámkov, kam tentokrát zavítajú hokejisti Banskej Bystrice.

NOVÉ ZÁMKY

Nové Zámky mali pred sezónou veľké ambície, no ich výkony zaostávajú za očakávaniami. Zverenci Štefana Mikeša sú na poslednom mieste tabuľky a účasť v play off sa im pomaly ale isto vzďaľuje. Z posledných piatich zápasov vyhrali len raz, keď prekvapujúco uspeli na ľade majstrovskej Nitry. V ostatnom kole doma privítali HC Košice, no opäť doplatili na svoju streleckú nemohúcnosť. Napriek niekoľkým šanciam nedokázali prekonať Vladislava Habala a prehrali jasne 0:4. Dva góly inkasovali v početnej nevýhode, čím ich úspešnosť oslabení klesla na hranicu 82,49%. Zatiaľ nie je príliš produktívna ani nová posila Nick McParland, ktorý v troch zápasoch zaznamenal jediný bod. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kamil Brabenec, no ten nebodoval v posledných piatich dueloch.

BANSKÁ BYSTRICA

Hokejisti Banskej Bystrice sú momentálne na druhom mieste tabuľky. Na vedúce Košice strácajú tri body, hoci ešte na konci minulého roka mali výrazný náskok. Baranom sa v posledných zápasoch vôbec nedarí o čom svedčí päť prehier z uplynulých šiestich duelov. Paradoxne, uspeli len v košickej Steel Aréne, kde vyhrali tesne 2:3. V tomto zápase ale prišli o Michala Handzuša, ktorého zákrok na Tomáša Hričinu rieši disciplinárka súťaže. Priaznivci Banskej Bystrice sa môžu tešiť aspoň z návratu Tomáša Surového, ktorý niekoľko zápasov odohral v drese Slovana Bratislava. Hostia dnes majú ideálnu šancu prelomiť zlú sériu výsledkov. V štyroch doterajších dueloch stratili s Novými Zámkami len dva body a trikrát sa tešili z víťazstva. Ich prednosťou sú výborne presilovky, ktorý úspešnosť je nad hranicou 20%.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Prehrávala o dva góly. Banská Bystrica otočila stav a zdolala nováčika