Absolvovala len druhé preteky po návrate. Vonnová vybojovala víťazstvo

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová oslavuje víťazstvo v cieli zjazdu SP v nemeckom Garmisch-Panterkirchene. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. jan 2017 o 11:46

Američanka v zjazde v Garmisch-Partenkirchene zdolala Laru Gutovú. Tretie miesto obsadila Viktoria Rebensburgová.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Američanka Lindsey Vonnová zvíťazila v sobotnom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarok v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Dokázala triumfovať v druhých pretekoch po návrate po dlhodobej zraneniami zavinenej absencii.

Vonnová o 0,15 sekundy prekonala Laru Gutovú zo Švajčiarska, tretia sa umiestnila domáca Viktoria Rebensburgová s odstupom 0,48 sekundy.

Tohtosezónny zjazd spoznal svoju tretiu víťazku, dosiaľ sa trikrát tešila Ilka Štuhecová zo Slovinska, ktorá v Ga-Pa obsadila ôsmu priečku (+1,13 s), a raz Rakúšanka Christine Scheyerová. Tá v sobotu nedokončila.

Tridsaťdvaročná Vonnová si pripísala 77. prvenstvo na podujatiach Svetového pohára, z toho 39. v zjazde a svoj počet pódiových umiestnení zvýšila na 127.

"Je to neskutočné, nemám slov. Mám za sebou najťažší návrat v kariére, v pretekoch som vydala všetko a prekvapila som samú seba. Nemyslela som si, že na svoju vrcholnú úroveň sa dostanem takto rýchlo," povedala Američanka pre web ORF.

V nedeľu majú ženy v nemeckom stredisku na programe superobrovský slalom.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Garmisch-Partenkirchen (Nem.) - sobota - výsledky:

Zjazd žien: Lindsey Vonnová (USA) 1:43,41 min, 2. Lara Gutová (Švaj.) +0,15 s, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,48, 4. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,59, 5. Sofia Goggiová (Tal.) +0,88, 6. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,92, 7. Fabienne Suterová (Švaj.) +1,04, 8. Ilka Štuhecová (Slovin.) +1,13, 9. Tina Weiratherová (Licht.) +1,18, 10. Breezy Johnsonová (USA) +1,61

Poradie SP (21): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1008 bodov, 2. Gutová 773, 3. Štuhecová 616, 4. Goggiová 605, 5. Tessa Worleyová (Fr.) 563, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 515, 7. Weiratherová 476, 8. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) 435, 9. Nina Lösethová (Nór.) 426, 10. Petra VLHOVÁ (SR) 384

Poradie zjazdu (5): 1. Štuhecová 377 bodov, 2. Gutová 260, 3. Goggiová 220, 4. Weiratherová 188, 5. Christine Scheyerová (Rak.) 150, 6. Johanna Schnarfová (Tal.) 147, 7. Kajsa Klingová (Švéd.) 125, 8. Rebensburgová 121, 9. Vonnová 120, 10. Elena Fanchiniová (Tal.) 111

Domov»Zimné športy»Absolvovala len druhé preteky po návrate. Vonnová vybojovala víťazstvo