Slovan má namierené do play off, vyhral siedmy zápas za sebou

Hokejisti Slovana majú aktuálne výbornú formu.
Hokejisti Slovana majú aktuálne výbornú formu. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|24. jan 2017 o 10:30

Jediný slovenský zástupca v KHL vyhral z ostatných trinástich duelov jedenásťkrát.

KHL - utorok:

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 50. Li (Vl. Ušenin, Kamalov) - 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandič, Švarný).

Rozhodovali: Bukin, Olenin - Nesterov, Černyšov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 7000 divákov

Amur: Metsola - Gorochov, Kondratiev, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič, Jelesin - Litovčenko, Byvaľcev, Zohorna - Ramstedt, Kuusela, Kapustin - Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Li - Krysanov, Rudenkov, Nazarov

Slovan: Brust - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandič - Hlinka, Taffe, Cheechoo - Musatov, Chipchura, Jeglič - Skalický, Lušňák, Šťastný - Vopelka, Šiška, Petráš - Pätoprstý

BRATISLAVA. To, čo sa pred mesiacom zdalo byť utópiou, je v súčasnosti realitou. Hokejisti Slovana Bratislava sa výrazne priblížili k účasti v play off Kontinentálnej hokejovej ligy.

Zverenci trénera Miloša Říhu uspeli v utorňajšom zápase na ľade Amuru Chabarovsk tesne 2:1. V stíhacej jazde za play off dosiahli siedme trojbodové víťazstvo v sérii. Z uplynulých trinástich vystúpení nebodovali len raz, keď doma podľahli Magnitogorsku 2:4.

Slovanistov podržal Brust

Do vzdialeného mesta Chabarovsk, ktoré sa nachádza len 30 kilometrov od čínskej hranice, prišli slovanisti len pár hodín pred zápasom.

„Predviedli sme vysoko taktický a kolektívny výkon, ktorý podporil brankár. Dve tretiny sme súpera k ničomu nepustili, boli sme lepší, nastrelili sme dve žŕdky. Protivník dal v závere kontaktný gól, dostal sa do tlaku, no nakoniec sme to zvládli a zobrali sme dôležité tri body,“ cituje trénera Miloša Říhu oficiálna klubová stránka.

V zápase s Chabarovskom otvoril skóre v siedmej minúte Jeff Taffe a triumf Bratislavčanov spečatil na začiatku tretej tretiny Lukáš Vopelka. Domáci v 50. minúte iba skorigovali.

„Vzhľadom na to, aký dlhý let sme mali za sebou, sme sa snažili hrať čo najjednoduchšie. Potom sa výrazne zlepšil aj súper, ale Brusty (brankár Barry Brust, pozn. red.) podal opäť výborný výkon a to bol jeden z dôvodov, prečo sme tu dnes vyhrali,“ priznal strelec prvého gólu.

Čaká ich ešte sedem zápasov

Hokejisti Slovana sa prvý raz dostali na ôsmu priečku Západnej konferencie, ktorá zaručuje postup do vyraďovacej časti. Bodovo sa dotiahli na Jokerit Helsinki, ktorý má k dobru dve stretnutia, v utorok od 17.30 h SEČ nastúpi doma proti Barysu Astana. HK Soči stráca na Slovan jeden bod a má výhodu jedného duelu.

Barry Brust.
Barry Brust. (Autor: SITA)

Do konca základnej časti odohrajú zverenci Miloša Říhu ešte sedem zápasov. Najbližšie sa v rámci ďalekovýchodného výjazdu predstavia vo štvrtok 26. januára (12.30 h SEČ) na klzisku Červenej hviezdy Kchun-lun, za ktorú hrávajú aj dvaja slovenskí útočníci – Tomáš Marcinko a Martin Bakoš.

Náročnú sériu uzavrú Bratislavčania v sobotu 28. januára (08.00 h SEČ) vo Vladivostoku. Následne ich čakajú tri domáce zápasy s Jaroslavľom, Dynamom Moskva a Podolskom. Posledné dve stretnutia odohrajú so Záhrebom – najskôr 15. februára doma a o dva dni neskôr vonku.

Online prenos:

KHL  2016/2017
24.01.2017 o 10:30
Chabarovsk
1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 50. O. Li (Vl. Ušenin) – 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandić, Švarný). Rozhodca: Vladimir Bukin, Konstantin Olenin – Alexander Nesterov, Alexander Chernyshyov. Diváci: 7000.
Máme tu záverečný hvizd, po ktorom sa zo zisku veľmi dôležitých troch bodov raduje opäť Slovan Bratislava, ktorý tak natiahol sériu výhier na fantastických sedem dielikov, kým z posledných trinástich stretnutí prehral len dve! Aj v poslednej tretine zápasu sme videli snahu Chabarovska o minimálne vyrovnanie, ale tentokrát až tak nedokázali zavariť gólmanovi Brustovi. "Belasí" sa tak opäť priblížili k vysnenému play-off a s týmto skonštatovaním sa s vami lúči Milan Vrábeľ a prajem vám príjemný zvyšok dňa. Dovidenia!
59:55
Domáci vyhrali veľmi dôležité vhadzovanie a prvá formácia Chabarovsku to točila okolo Brusta. Pozorní hráči Slovana však súpera k zakončeniu nepustili.
59:42
Brána domácich je prázdna a v útoku sú aj hráči Amuru. Pálili, ale Brust puk pokryl. Pokračovať budeme vhadzovaním v útočnom pásme.
58:48
V závere sa dokonca k útoku dostali hostia. Najprv zakončoval Taffe a následne aj Cheechoo. Gól nepridali a tak budeme svedkami poriadne dramatického záveru stretnutia.
57:25
Nezadržateľne sa blíži záverečná časť stretnutia, v ktorej Slovan nečelí veľkému tlaku na vyrovnanie. Hru sa mu podarilo presunúť do stredu ihriska.
56:13
Dnes poriadne aktívny Kapustin opäť zakončil, avšak jeho snaha bola opäť zbytočná, keďže strela skončila mimo troch žrdí.
55:33
Ďalšie z vyhodení puku od domáceho celku. Oslabenie Amuru sa definitívne skončilo a to sa v podstate ani jeho hráči poriadne nezapotili.
54:32
Prvú polovicu presilovky Slovan viac menej premrhal. Zakončiť sa mu nebezpečnejšie nepodarilo a práve naopak bol puk ešte aj teraz vyhodení z útočného pásma.
53:33
Hneď sa dokonca hostia do presilovky aj dostávajú po faule Kapustina. Konkrétne dve minúty dostáva za podrazenie. Takmer sa však na trestnú lavicu ani nedostal po zakončení Musatovata. Metsola bol tentokrát pozorný.
52:07
Hostia dokázali zvládnuť oslabenie bez väčších problémov, čo je určite poriadne dôležitý moment stretnutia.
51:16
Aj počas oslabenia sa hostia nestiahli úplne. K nádejnej strele sa dostal Chichura, ktorého pokus Metsola musel krotiť až na dvakrát.
50:48
Ušenin Vjačeslav sa aj dostal počas presilovky k zakončeniu. Jeho tvrdý pokus pokryl stále istý Brust aj po predchádzajúcom inkasovanom góle.
50:07
Začínajú sa poriadne komplikácie pre slovenského zástupcu. Andrej Štastný je vylúčený za podrazenie, čím si domáci zahrajú presilovsku prvýkrát v stretnutí. Pre Slovan sa začínajú tým pádom obrovské komplikácie. Túto presilovku jednoducho musí prežiť bez inkasovaného gólu.
49:31
49:31
goalChabarovsk dal gól!

No a o drámu je práve postarané. Domáci Chabarovsk dokázal znížiť stav stretnutia na 1:2. Do útoku sa dostal Ušenin, ktorého veľmi dobrú príležitosť ešte Brust vychytal, lenže postrážený nebol ani dorážajúci hráč OLEG LI, ktorý nemal najmenší problém poslať puk do brány. Asistencia Vladislav Ushenin.
48:43
Aj po ďalšom vhadzovaní sa k puku dostali hostia, lenže útok založil Amur. K strele sa dostal Zohorna, ale jeho pokus bol zablokovaný obetavým zákrokom obrancu hostí.
48:20
Po vhadzovaní v obrannom pásme predviedol veľkú aktivitu Lušňák, ktorý sa dostal až na druhú stranu klziska. Tam sa mu už nepodarilo presadiť.
47:48
Hra štyroch na štyroch sa skončila. Puk má v moci domáci celok, ale smerom dopredu sa mu nedarí presadiť. Bratislavské mužstvo mu jednoducho nechce dovoliť dostať sa do jeho obrannej tretiny.
46:20
Kondratrev vypálil od modrej čiary, lenže Brust puk opäť bezpečne pokryl. Dnes sa na neho spoluhráči jednoznačne môžu maximálne spoľahnúť.
45:48
Máme tu druhé obostranné vylúčenie v stretnutí. Po menšej potýčke si pôjdu odsedieť dve minúty za hrubosť Aťušov na domácej strane a Šiška na strane Belasých.
44:40
Domáci sa snažia naďalej búšiť do obrany hostí, ktorej sa podarilo puk len vyhodiť a bolo z toho postavenie mimo hry. Slovan si tak aj naďalej nemôže vydýchnuť. Vhadzovať sa bude v jeho obrannom pásme.
43:26
importantDomáci sa aj napriek druhému a dosť kruto inkasovanému gólu nevzdávajú. Podarilo sa im dostať k strele a to konkrétne Kuuselovi. Bolo však zablokované od nohy jedného z obrancov hosti.
42:33
42:33
goalSlovan Bratislava dal gól!

Tak to je neskutočné. Slovan vedie o dva góly. Domáci celok tentokrát mohol robiť, čo len chcel, gól nepridal, ale naopak, inkasoval ho. Dlhá diagonálna prihrávka letela ešte z vlastnej obrannej polovice od Rosandića na LUKÁŠA VOPELKU, ktorému sa podarilo prestreliť Metsola strelou popod jeho betóny. Domáci celok ešte reklamoval zrejme ofsajd, ale rozhodcovia po prešetrení gól uznali. Asistencia: Mislav Rosandić, Ivan Švarný.
41:44
Vyzerá to tak, že domáci chcú pokračovať v nastolenom trende z druhej tretiny. Sú nesmierne aktívni čo sa týka napádadia a aj snahy dostať sa čo najbližšie k Brustovi.
40:35
Záverečnú tretinu v zápase odštartoval domáci celok vyhraným buly. Podarilo sa mu už aj hneď na začiatku zakončiť a konkrétne Byvalcev napriahol z uhla.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 12:08.
Druhá časť stretnutia sa už skončila a skončila tentokrát určite pre veľké potešenie bratislavského celku, ktorý v druhej polovici stretnutia stratil istotu na klzisku, kým domáci Chabarovsk zakladal jednu nebezpečnú akciu za druhou. Statočný Brust niekoľkokrát podržal svoj klub. V závere tejto tretiny síce prekvapivo mohli zvýšiť stav stretnutia hráči Slovana, ale aj ďalšia veľká príležitosť zostala nevyužitá. Stretnutie máme riadne rozbehnuté. Ak bude pokračovať nastolené tempo, tak sa určite máme na čo tešiť!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
importantNo a div sa svetu. Druhý gól mohli tesne pred skončením tretiny pridať hráči Slovana! Chipchura s Rosandićom rozbehli poriadne nebezpečnú akciu s viacerými zakončeniami z väčšej diaľky, ale aj tesne pred Metsolom. Neboli úspešní.
38:13
Nezadržateľne sa blíži koniec druhej tretiny, kde naďalej neodbytne dobíjajú bránu hostí hráči Amuru. Slovan sa statočne a aj s prispením trochu šťastia držia.
37:20
importantPoriadne nebezpečné zakončenie domáceho celku aj keď domáci gólman aj naďalej bez inkasovaného gólu. Domáci hráč vypálil z modrej čiary a tento pokus Gorochova bol teste pred Brustom tečovaný Kuuselom, no neúspešne.
36:40
Až teraz sa hosťom podarilo uvoľniť, ale aj to na chvíľu. Amur je späť v útočnom pásme, kde prebiehajú tvrdé boje o puk.
35:41
Chabarovsk je v druhej polovici druhej tretiny jednoznačne lepším celkom. Točí to v obrannom pásme hostí, ktorí majú ruky plné práce v snahe zabrániť inkasovaniu vyrovnávajúceho gólu.
34:30
Ďalšie strela od domáceho celku. Po prihrávke na modrú čiaru sme videli delovku z prvej, ale prízemný pokus Brust zneškodnil.
33:28
Litovčenko zakončoval. Puk poslal priamo na Brusta, ktorý ho však vyrazil pred seba. V hre pokračujeme a pokračujeme ju s držaním puku na domácej strane.
32:28
Dočkali sme sa teda aj prerušenia po dlhšom čase a po ňom sa k puku dostali hostia. Aj napriek veľkej snahe však v útoku úspešní neboli.
31:20
Dlhú dobu sa hrá bez prerušenia, ale aj bez zakončení, keďže sme svedkami viacerých nepresností z oboch strán.
30:21
Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Žiga Jeglič – 2 min., sekanie).
29:26
Aj presilovka s poradovým číslo dva sa pre "Belasých" končí a my aj naďalej pokračujeme za tesného vedenia 0:1.
29:10
Slovan rozbehol poriadny nátlak na súpera. Točil to z útočnom pásme každým možným spôsobom, ale zakončiť sa mu nebezpečne nepodarilo.
28:05
importantNo a prvej vážnej príležitosti sa dočkali počas presilovky práve oslabené mužstvo, ktoré sa dostalo do rýchleho brejku dvaja na jedného na konci ktorého zakončoval Krysanov. Puk bol pokrytý zázračným Brustom.
27:26
Druhá presilovka pre Slovan, ktorá bude nasledovať po reklamenj prestávke. Druhým previneným hráčom Chabarovsku sa stal Ušenin Vjačeslav, ktorý nedovolene vyhodil puk mimo klzisko.
27:23
Hra sa definitívne presunula do stredného pásma, čo vyhovuje určite v prvom rade hráčom hostí.
26:15
Slovan sa až teraz dokázal trochu uvoľniť a založiť útok. Určite je veľmi dôležitý moment, že dokázal prežiť posledné minúty bez inkasovaného gólu.
25:07
importantĎalšia vážna príležitosť domáceho celku, kde boli hráči Amuru ku gólu azda ešte viac. Rudenkova našli spoluhráči osamoteného pred Brustom a tak aj nebezpečne zakončoval aj s dorážkou. Prvý pokus skončil na betóne a druhý nad. Toto môže ešte domáce mužstvo ľutovať.
24:09
importantDomáci v prvej naozaj vážnej príležitosti na vyrovnanie. Kuusela vysunul Kapustina tesne pred Brustom. Ten sa dostal aj k zakončeniu, puk chcel pretlačiť popod Brustove betóny, ale brankár Slovana bol pozorný.
22:45
Do útoku sa pozreli aj domáci, ale Bruste v bráne neohrozili. K strele prišlo až v druhej vlne útoku, keď z uhla zakončoval Kondratev. Opäť to bol bezproblémový zákrok pre gólmana hostí.
21:48
Aj v druhej tretine pokračujeme zatiaľ v nastolenom trende a to s prevahou Slovana na klzisku.
21:07
Krásny prienik Musatova cez dvoch obrancov domáceho celku. Bohužiaľ však jeho strela bola predsa len zablokovaná a tak sa pokračuje za stavu 0:1.
20:15
Úvodné buly druhej tretiny teraz pre zmenu vyhrali hráči hostí, ktorým sa už aj podaril založiť neúspešný útok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 11:20.
Prvá tretina je už minulosťou a po jej konci sa zatiaľ hráči Slovana radujú z priebežného vedenia 1:0. Autorom jediného gólu je Jeff Taffe. V tejto úvodnej tretine je slovenský zástupca lepším celkom a tak vedie úplne zaslúžene. V urputnom boji o postup do play-off KHL robia "Belasí" naozaj všetko a tak uvidíme, či sa im podarí aj došlapnúť ďalší krok vytúženému cieľu. Zostante s nami.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:23
Aj záver tretiny patrí hosťujúcemu celku, ktorý puk drží na hokejkách a nikam smerom dopredu sa teraz netlačí.
18:33
Stále je tu snaha od hráčov Chabarovsku niečo spraviť s aktuálnym stavom stretnutia. Presadiť sa v útoku však vôbec nedokáže.
17:18
V závere tretiny sa pred bránou snažili presadiť aj domáci, lenže hráči zo slovenského tímu si súpera bezpečne postrážili.
16:13
importantTak to snáď nie je možné. Po prihrávke od Taffeho na Sersena druhý menovaný poslal poriadne štipľavý pokus z prvej, ale opäť len opečiatkoval žrď. Trochu smolu pre "Belasí" celok.
15:22
importantJeden z hráčov Slovana tvrdo vypálil hneď po vhadzovaní. Metsola nezasiahol a tak puk skončil na žrdi. V hre sa teda pokračuje.
14:59
Oslabenie domáceho celku sa práve skončilo. Kamalov je späť na klzisku, kým my môžeme skonštatovať, že Slovan v tejto presilovke teda veľa vody nenamútil.
14:20
Hostia sa končene usadili v útočnom pásme a dokonca aj zakončoval Lušňák. Bohužial však po jeho strele sa Amur opäť dokázal uvoľniť.
13:51
Z úvodnej presilovky ubehla takmer polovica, ale hosťom sa zatiaľ nepodarilo výraznejšie presadiť. Práve naopak, puk skončil v strednom pásme, kde bude nasledovať vhadzovanie.
12:59
Prvá presilovka v stretnutí a zahrá si ju bratislavský celok po faule Kamalova za držanie.
12:34
Ďalšie vyhrané buly v útočnom pásme Amuru. Kolář posunul loptu na Litovčenka, ktorý stál na modrej čiare. Ten vypálil bez prípravy, ale Brust si s pukom aj napriek tomu poradil.
12:09
Po vyhranom buly si hráči Slovana museli dať v obrannom pásme poriadny pozor na Chabarovsk, ktorého hráči sa tlačili pred Brusta. Najväčšiu aktivitu vyvinul Zohorna.
11:39
Kundrátek zachytil puk na modrej čiare. Vysunul Cheechooa do útoku, ale ten z dobrej pozície minul súperovu svätyňu.
10:48
Uschenin však dopadol rozhodne inak. Zakončil bekhendom tesne pred Brustom, ale úspešný nebol. Gólman hostí opäť podržal svoje mužstvo.
10:33
Zohorna sa snažil presadiť v útoku. O puk však bol odzbrojený v poslednej chvíli.
09:34
Po reklamnej prestávke sa vhadzovalo v útočnom pásme Slovana, ktorý sa však k ďalšej streleckej pozícii nedostal. Hra sa presunula do stredného pásma.
08:23
Puk má domáci celok naďalej k moci, ale hostia ho k zakončení nepustili, dalo by sa povedať, že ani na dostrel.
07:35
Domáci sa samozrejme na úvodný gól snažia čo najrýchlejšie zareagovať. Slovan bojujúci o postup do play-off mu to však určite neuľahčí.
06:12
06:12

Tak a máme tu úvodný gól stretnutia, ktorého autorom je JEFF TAFFE. Ten po prihrávke vypálil takmer z modrej čiary, lenže neistý Metsola si puk od betónov sám vrazil do brány. Strela totiž smerovala mimo tri žrde. Asistencie: Michal Sersen, Jonathan Cheechoo.
05:29
Z ostrého uhla vypálil aj Malevich. Pre Brusta bola strela z takéhoto uhla menej nebezpečná. Pokryl ju bez problémov.
05:01
Zakončili už aj domáci. Kapustin tvrdo napriahol k pravej žrdi, lenže Brust vytlačil puk až na ochrannú sieť.
04:13
Ďalšie zakončeniu "Belasích". Puk bol pokrytý a tak bude nasledovať ďalšie vhadzovanie v útočnom pásme. To vyhrali hráči Amuru, čím sa im podarilo vytlačiť súpera zo svojho obranného pásma.
03:26
Trikrát sa podarilo založiť zaujímavú útočnú formáciu aj domácemu tímu, lenže Slovan je zatiaľ pozorný. Na druhej strane sa k strele dostal Cheechoo. Metsola však bol jednoznačne proti gólu.
02:24
Podarilo sa presadiť štvrtej formácie bratislavského celku, ktorá získala vhadzovanie v útočnom pásme. Po vyhranom buly sa k strele dostal Rosandič, avšak z dobrej pozície minul bránu.
01:26
Slovanu sa podarilo dostať už aj do útočného pásma. Metsolu však zatiaľ neohrozil.
00:24
Víťazom úvodného buly sa stal ruský celok, ktorý sa však do útočného pásma vôbec neponáhľal.
00:01
Obe mužstvá sa už rozcvičujú na klzisku. Domáci v červených dresoch, kým hosťujúci celok v bielom prevedení. Pomaličky budú nasledovať štátne hymny a potom sa do toho môžeme pustiť. Príjemný zážitok.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Gorochov, Kondratěv, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič, Jelesin – Byvalcev, Litovčenko, T. Zohorna – Kuusela, Ramstedt, Kapustin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, O. Li – Rudenkov, Krysanov, Nazarov.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý..
HC Slovan Bratislava prežíva poriadne turbulentnú sezónu, ktorú začal zle aj vďaka viacerým finančným nezrovnalostiam a tak sa v novembri zdalo, že vytúžená, avšak stále reálna play-off je v tejto sezóne utopistickým snom. Klub sa však dal do poriadku. Dlhy boli vyrovnané a jednoznačne sa to odzrkadlilo aj na výkonoch. Slovan sa tak aj vďaka desaťzápasovej sérii na vlastnom štadióne na prelome roka a aj ďalším dvom stretnutiam na súperových ihriskách stal v posledných dvanástich stretnutiach najlepším celkom KHL! Výborný finiš, v ktorom zo spomínaných dvanástich stretnutí desať vyhral a len dva prehral sa výrazne priblížil ešte spred dvoch mesiacov nereálnej ôsmej priečke západnej divízie na ktorú aktuálne stráca tri body s tým, že Jokerit Helsinky má o zápas menej.

Bratislavský klub tak v strastiplnej ceste za vytúženým cieľom vyštartoval na svoj najdlhší výjazd v rámci KHL za jej najvzdialenejším súperom, ktorý je vzdušnou čiarou vzdialený takmer 7800km, čo činí zároveň deväť časovým pásiem. Na tomto tripe sa stretne z posledných ôsmych zápasov základnej časti okrem Chabarovska aj s čínskym Kun-Lunom a Vladivostokom.

V ďalšom z dôležitých stretnutí sa bude spoliehať na svojho najlepšie bodovacieho hráča v kanadskom bodovaní Taffeho s 39 bodmi, veľa sa očakáva aj od ich najlepšieho hráča Cheechooa, ktorý ešte nedávno hral v zápase hviezd a zároveň bude veľa záležať aj od obrancov. V rámci bodovania sú na tom najlepšie Plastino a Mészáros.

Tak, či onak, v najbližšom zápase pôjde o veľa. Predpokladáme srdcervúci výkon a obrovskú snahu od hráčov Slovana nadviazať na prvé vzájomné stretnutie, kde "Belasí" vyhrali začiatkom roka nad Chabarovskom 2:0.
Amur Chabarovsk je klub z vyše 500 000 mesta, ktorý svoje domáce zápasy hrá na štadióne s názvom Platinum Aréna a s kapacitou 7 100 miest. Tento najvýchodnejšie položený klub v rámci KHL bol založený v roku 1958. Od vzniku kontinentálnej hokejovej ligy sa mu nepodaril výraznejší úspech. Väčšinou sa neprebojoval do play-off a práve naopak, po skončení skupinovej fázy často obsadzoval posledné priečky. Jeho najväčší úspech pochádza zo sezóny 2011/12, kedy sa umiestnil na 12. priečky. V poslednom odohranom ročníku zas skončil na 25. pozícii.

Káder mužstva je tvorený prevažne z hráčov ruskej národnosti, avšak nájde sa tu aj hráč USA, dvaja Česi a traja hokejisti pochádzajúci z Fínska. Medzi najjagavejšie hviezdy klubu zaraďujeme Zohorna s 27 kanadskými bodmi. O šesť bodov menej má Ramstedt a na tretej priečke sa umiestnil Kuusel. V obrane je zas najväčšie spoľahnutie na Kondratjeva a Kolářa.

V aktuálnej sezóne má tento celok v podstate dobojované, keď po domácej prehre s Vladivostokom v poslednom stretnutí mu zostala už len teoretická šanca na postup. Vo východnej divízii sa nachádza na dvanástej priečke so stratou trinástich bodov práve na Vladivostok osem kôl pred koncom.

Proti Slovanu bude hrať takpovediac o česť, avšak bude hrať doma, kde to jednoducho nejde inak, ako hrať naplno.
Základná časť druhej najúspešnejšej hokejovej ligy sveta sa blíži ku koncu. My v nej najbližšie budeme svedkami súboja hosťujúceho slovenského zástupcu s domácim najvýchodnejším mužstvom celej KHL. Amur Chabarovsk sa z dvanástej pozície vo východnej konferencie pokúsi potrápiť Slovan Bratislava – mužstvo urputne bojujúce o play-off kontinentálnej hokejovej ligy. Týmto prenosom vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ. Prajem vám príjemný zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.