Nemecko 0:0 -:- Švédsko
Pred udalosťou | Aktualizované o 19:37 | Sledujte naživo

Arsenal vyhral gólom z 98. minúty, gólom z penalty panenkovsky rozhodol Sanchez

Trápenie úradujúceho majstra pokračuje, Leicestru City patrí v tabuľke až pätnásta priečka.

Alexis Sanchez.(Zdroj: TASR/AP)

LONDÝN. Futbalisti Leicestru City prehrali 0:3 na pôde FC Southampton v nedeľňajšom zápase dvadsiateho druhého kola Premier League.

Góly strelili James Ward-Prowse, Jay Rodriguez a Dušan Tadič, ten skóroval z pokutového kopu.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Liverpool doma prekvapujúco zaváhal, remízu pre United zachránil rekordér Rooney

Úradujúci anglický majster Leicester figuruje na pätnástom mieste ligovej tabuľky, od pásma zostupu ho delí päť bodov.

Zápletku priniesol súboj medzi Arsenalom a Burnley, londýnsky tím napokon triumfoval 2:1. Domáci vyhrávali od 59. minúty po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, Andre Gray však dokázal vyrovnať v 93. minúte z jedenástky.

Potrestal tak zákrok Francisa Coquelina na Ashleyho Barnesa v šestnástke, ktorý sa ale podľa trénera domácich Arsena Wengera nemal pískať.

"Z môjho pohľadu to nebol faul," hneval sa francúzsky kouč. Situácia ho veľmi rozčúlila, hádal sa so štvrtým rozhodcom Taylorom, až ho Moss musel vykázať na tribúnu.

"Nehovoril som mu nič zvláštne, nič, čo by ste počas zápasu normálne nepočuli. V deviatich prípadoch z desiatich vás za to nevylúčia. Ale asi som mal radšej mlčať a zmiznúť," vysvetľoval Wenger po zápase novinárom.

Z ihriska sa mu odísť nechcelo, rozhadzoval rukami a potom si našiel miesto v tuneli medzi striedačkami, kde dokonca strčil do štvrtého rozhodcu. Odtiaľ chcel aj dopozerať duel, rozhodujúci moment nakoniec sledoval v televízii.

"Bol som frustrovaný. Mal som mlčať. Hneď, ako ma vylúčili, som mal odísť domov. Ospravedlňujem sa," ľutoval Wenger.

Hrdinom duelu sa napokon stal Alexis Sanchez. Reprezentant Čile v ôsmej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop a zariadil pre Arsenal zisk troch bodov, zásluhou ktorých si udržali na druhom mieste tabuľky osembodový odstup na vedúcu Chelsea Londýn.

Sanchez preukázal kusisko sebavedomia, keď jedenástku premenil chladnokrvným "panenkovským" spôsobom.

"Bolo to 'cool', veľmi 'cool'," okomentoval trúfalosť najlepšieho strelca tímu Wenger. Tento moment pre zmenu rozčúlil hostí. Penaltovej situácii totiž predchádzal faul Bena Meeho na Laurenta Koscielného, ktorého pri akrobatickom kope nešťastne zasiahol do hlavy.

Ako odhalil opakovaný záznam, stopér Arsenalu sa nachádzal v danej chvíli v postavení mimo hry.

"Bol to jednoznačný ofsajd," krútil hlavou Sean Dyche, kouč Burnley. "Pre nás je to ďalšie sklamanie. Neprišli sme o body kvôli nášmu výkonu, ale kvôli rozhodnutiu arbitra," citovali trénera hostí britské médiá.

Dyche volal po zavedení videa. "Je to budúcnosť futbalu," dodal.

Vedúca Chelsea Londýn nepripustila proti predposlednému Hull City prekvapenie, na domácom trávniku nad ním zvíťazila 2:0 a v tabuľke má náskok ôsmich bodov pred Arsenalom.