Slovanu sa nedarilo ani v Číne, prehral aj druhý zápas s Kunlunom

Slovanisti sú blízko k postupu do play-off. Na ôsme miesto strácajú dva body.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - štvrtkový výsledok:

Červená hviezda Kunlun - HC Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 18. Collins (Järvinen, Rau), 58. Ponikarovskij (Bellemore, T. Marcinko)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Kislov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.)

Kunlun: Karhunen - Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Jalasvaara, Viklund - Rau, Collins, Videll - Ponikarovskij, T. Marcinko, Wärn - M. Bakoš, Sallinen, Yuen - J. Aľševskij, Pereskokov, D. Fleury

Slovan: Brust - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič - Michal Hlinka, Taffe, Cheechoo - Musatov, Jeglič, Chipchura - Skalický, Lušňák, A. Šťastný - Vopelka, J. Šiška, S. Petráš - Pätoprstý

PEKING. Hráči HC Slovan Bratislava po šnúre siedmich víťazstiev vo štvrtok vyšli v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2016/2017 bodovo naprázdno, keď v čínskom Pekingu prehrali s miestnym tímom Červená hviezda Kunlun 0:2.

Neurobili tak ďalší krok k splneniu základného sezónneho cieľa - postupu do play-off. Slovanisti v KHL prehrali prvýkrát od 5. januára.

Zverenci trénera Miloša Říhu mali v prvej tretine miernu streleckú prevahu, ale vedenia sa ujali domáci v 18. minúte zásluhou Kanaďana Seana Collinsa.

V druhej tretine mali navrch hráči čínskeho mužstva, gól však nepadol. Slovan sa snažil v tretej dvadsaťminútovke aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie, ale v 58. minúte Alexej Ponikarovskij upravil na konečných 2:0.

Asistenciu pri druhom góle domácich si pripísal slovenský útočník Tomáš Marcinko.

Slovan má po 54 súbojoch v tomto ročníku KHL na svojom konte 78 bodov (skóre: 126:145) a priebežne im patrí desiata priečka, za ôsmym miestom zaostáva o dva body.

Najbližšie sa predstaví v sobotu 28. januára o 8.00 h SEČ na ľade klubu Admiral Vladivostok.

Hlas po zápase:

Miloš Říha, tréner HC Slovan Bratislava: "Začiatok sme mali dobrý, škoda, že sme nevyužili aspoň jednu z dvoch presiloviek. Rozhodla ich presilovka o dvoch hráčov, v ktorej sme inkasovali. Bol to urputný zápas, v závere nám ako keby chýbalo viac síl. Kunlun dlho nehral, dobre sa na nás pripravil, mal viac síl. V závere sme vrhli všetky sily do útoku, urobili sme však chybičku a domáci rozhodli. Naša víťazná séria sa skončila, hráčom nemôžem nič vytknúť. Sústredíme sa už na ďalší dôležitý duel na výjazde."

Online prenos:

KHL  2016/2017
26.01.2017 o 12:30
Red Star Kunlun
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 18. Collins (Rau, Mäntylä), 58. Ponikarovskij (Marcinko, Bellemore). Rozhodca: Fraňo (CZE), Kislov – Šalagin, Šišlo.
Zápas v Pekingu sa skončil víťazstvom domácich, ktorí si dvomi gólmi zapíšu do tabuľky Východnej konferencie tri body. Slovan dnes nemal tú správnu streleckú mušku, zvlhol mu pušný prach a Tomi Karhunen si na svoj účet zapísal tretí tohto sezónny shut-out. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:13, celkom 26:29. Slovan sa presunie k Japonskému moru a v sobotu ráno nášho času rozohrá duel na ľade vo Vladivostoku. Pekný deň priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
59:47
Kunlun vyhodil puk von z pásma na opustenú bránku belasých, puk ju však minul okolo pravej žrde.
59:37
Videll usadol na trestnú, príliš veľa hráčov na ľade, Slovan tak bude mať výhodu dvoch mužov v poli.
59:21
importantBrust na striedačke, Slovan to skúša so šiestimi hráčmi v poli, no strela belasých z pravej strany Karhunena nezaskočila, Tomi puk poslal na druhú stranu na kruh.
58:42
Brust na konci útočného snaženia domácich, Kunlun teraz kontroluje puk na svojich hokejkách.
57:23
57:23
goalKunlun dal gól!
Slovan nahodil puk do pásma domácich, nezískal ho na svoje hokejky, Kunlun brejkoval a pri prečíslení dva na jeden puk z ľavej strany poslal na pravý kruh Marcinko, nuž a ALEXEJ PONIKAROVSKIJ z prvej prekonal Brusta v bránke hostí. Asistencie: Tomáš Marcinko a Brett Bellemore.
56:13
importantPrečíslenie domácich tri na dva, Videll hodil puk z pravej strany medzi kruhy, tam zakončil jeden z jeho spoluhráčov, Brust puk poslal na pravú stranu k mantinelu.
55:23
Jeden z bekov hostí vystrelil od modrej, Karhunen v pokľaku puk vyrazil pred seba a domáci ho okamžite poslali von z pásma.
54:48
Puk z hokejky Fleuryho z pravej strany spoza kruhu skončil na ochrannej sieti, vhadzovať tak budeme v strednom pásme.
53:21
Kunlun v defenzíve na výbornú, bráni svoju polovicu hracej plochy spoliehajúc sa na brejky, Slovan hľadá recept na hru svojho súpera.
52:38
Opäť zakázané uvoľnenie belasých, vhadzovať tak budeme znova po ľavej ruke Brusta.
52:31
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa presťahuje pred Brusta.
52:16
Kunlun vyrobil akciu na konci ktorej bol strelecký pokus v podaní Jalasvaaru od modrej, Brust puk v pokľaku zneškodnil.
50:28
Puk lieta z pásma do pásma, Slovan aktívnejším tímom, Kunlun už začína betónovať svoje obranné pásmo.
48:47
Taffe si nerozumel s Cheechoom, Jeff viezol puk po modrej, belasí vyrobili zbytočný ofsajd.
48:05
Starosta bolestivo zranený odchádzal v sprievode spoluhráčov z ľadu, mám pocit, že dostal sekerku od súpera na pravú nohu zozadu, mimo dohľadu arbitrov.
47:18
importantKunlun teraz vyrazil do akcie, prvý puk Brust ľavým betónom vyrazil späť do hry, druhý z hokejky Fleuryho opečiatkoval ľavú žrď Brustovej bránky.
46:54
importantCheechoo vybojoval puk na bránkovej čiare, zakončil z ľavej strany pred bránkoviskom z otočky, Karhunen ten puk opäť dokázal schovať vo svojej rukavici.
46:00
Hostia poslali puk na bránku z ľavej strany od modrej, Vopelka vystrelil švihom tesne nad ľadom, Karhunen puk schoval bezpečne vo svojej lapačke.
45:12
importantDomáci v plnom počte, Plastinova delovka spoza ľavého kruhu sa neujala, Karhunen puk cez ľavý betón vyrazil opäť pred seba.
44:28
Slovan chyboval pri prechode útočnou modrou a vyrobil ofsajd.
43:38
importantZ pravého kruhu pekným príklepom vypálil Taffe, Karhunen sa stihol presunúť a puk vyrazil späť do hry.
43:22
Puk po strele z pravej strany v rukách Karhunena, vhadzovať budeme po jeho ľavici.
43:12
Nedovolené bránenie v podaní Zacha Yuena, Slovan má príležitosť na vyrovnanie.
42:09
Brust na výlete z bránkou zaparkoval na mantinel jedného z domácich, Slovan vybojoval puk a pôjde do akcie.
41:16
Musatov sa dostal k zakončeniu, po prechode modrou vystrelil spoza dvoch bekov domácich, bez úspechu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 14:12.
LeSports Center gól v druhej tretine nevidel a tak sa skóre meniť nemohlo. Šance však boli na oboch stranách, najmä domáci boli v presilovke nebezpeční, Brust však podržal svoj tím a keď tak urobil na druhej strane aj Karhunen, o všetkom sa rozhodne v tretej tretine duelu. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 11:3.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:19
Domáci to vyskúšali po brejkovej akcii strelou z ľavej strany už z ostrého uhla, Brust si s pukom poradil, Slovan však v akcii stroskotal v strednom pásme.
38:43
Zakázané uvoľnenie Kunlunu, Slovan sa tak vráti s pukom do pásma Červenej hviezdy.
38:03
Belasí nahodili od modrej puk na Karhunena, ten ho najskôr vyrazil pred seba, no vzápätí schoval pohotovo pod rukavicu, Musatov sa k dorážke už nedostal.
37:11
Hostia nahodili puk do priestoru bránky domácich, Karhunen ho schoval pod svoju rukavicu, pásmo pre belasých.
36:55
Domáci v plnom počte, Slovan aj v tejto presilovke bez gólového efektu.
36:18
importantPekná strela belasých spoza ľavého kruhu, Kundrátek radosť nepriniesol, Karhunen mu puk schoval v lapačke.
36:01
Kunlun na kolotoči, strela Sersena od modrej však minula svoj cieľ, no Taffe, Cheechoo a Chipchura tom tam pekne točia pred Karhunenom.
34:55
Nedovolené bránenie v podaní Wärna, presilovku si zahrá konečne aj Slovan.
34:42
Rovnaká situácia na druhej strane, Karhunen však puk schoval v lapačke, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie.
34:18
Nahodený puk na bránku z pravej strany Brust v pokľaku poslal na opačnú stranu klziska a Slovan vyráža do akcie.
33:16
Hostia v plnom počte, bez prerušenia hry Slovan ubránil svoje oslabenie.
32:44
importantKunlun si vytvoril presilovkový vzorec, spoza ľavého kruhu príklepom zakončil Bakoš, Brust puk zrazil do rohu klziska.
32:05
Slovan vybojoval puk v pásme a poslal ho von cez všetky čiary, oba kluby posielajú na ľad čerstvé sily.
31:16
Plastino vyfasoval dve minúty za sekerku, Slovan tak opäť bude hrať v oslabení.
30:56
Hostia v plnom počte, Kunlun výhodu na potvrdenie vedenia neprijal, Brust podržal tím belasých.
30:20
importantZ otočky z medzikružia pekne zakončil Rau, Brust dobre čítal hru a puk najproduktívnejšieho hráča domácich poslal späť do hry.
29:32
Slovan vyhodil puk von z pásma a oba tábory bojovníkov môžu v pokoji prestriedať.
29:09
importantPekná akcia domácich, puk z rohu klziska putoval pred bránkovisko, k zakončeniu sa dostal Bakoš, Brust puk v pokľaku zlikvidoval vo svojom náručí.
28:56
Príliš veľa hráčov na ľade HC Slovan, na trestnú usadol Vopelka a prichádza na rad presilovka Red Star. Tréner Říha protestuje u hlavného, márne.
28:53
Lušňák zachytil rozohrávku domácich, no v individuálnej akcii bol ľahkou korisťou pre súpera v pásme domácich.
27:40
Videll poslal z ľavej strany diagonálu na pravý kruh, Rau sa dostal k zakončeniu, Brust puk usmernil za svoju bránku a radovať sa domácim nedovolil.
26:39
Brust na výlete z bránkoviska hasil situáciu na ľavej strane, puk napokon skončil za bránkou belasých.
26:06
Slovan dostal puk do pásma domácich, kombinačnú akciu však nepredviedol, domáci ho od puku odzbrojili a dostali ho do stredného pásma.
24:41
Defenzíva belasých nechala v tom Brusta takmer samotného, keď Barry na tretíkrát zneškodnil puk, ktorý sa mu snažil za chrbát presekať Ponikarovskij.
22:58
Skalický zaviezol puk do pásma domácich, Slovan sa prezentoval strelou od modrej, Karhunen puk cez svoju hokejku poslal na ochranné sklo, belasí stále pri puku v pásme Red Star.
21:33
Brust rozohral už tretiu akciu belasých v tejto tretine, Slovan bojuje so súperom v strednom pásme, Kunlun výborne stráži svoju modrú čiaru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 13:23.
V prvej tretine sme videli spočiatku opatrný hokej, no boli to hostia, ktorí dostali príležitosť na otvorenie účtu dvomi presilovkami, nepodarilo sa to. Potom prišlo vylúčenie na druhej strane a zakrátko arbitri videli aj druhý faul, Slovan pri hre s tromi hráčmi v poli inkasoval a domáci odchádzali do šatne spokojnejší. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:13.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:02
importantDomáci mali výbornú príležitosť na pravej strane, po prechode kruhom pálil jeden z hráčov v červenom drese, Brust podržal belasých a puk poslal za svoju bránku.
18:45
Hostia v plnom počte, Cheechoo už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom.
17:27
17:27
Kunlun kombinoval s pukom na hokejkách a dlho si chystal efektný palebný priestor, napokon strelu od modrej v podaní Mäntylä Brust zrazil pred seba a pohotovo puk do bránky belasých dopravil z bránkoviska SEAN COLLINS. Asistencie: Chad Rau a Tuukka Mäntylä.
16:45
Nedobrá správa pod Tatry, pri strele v podaní Raua z ľavej strany bol faulovaný jeho spoluhráč a za podrazenie dostal dve minúty Cheechoo, Slovan ide do troch.
16:27
Šťastný dostal dve minúty za držanie, presilovku si tak v prvej tretine zahrá aj domáci tím.
16:13
Bačík dostal od Starostu puk na ľavú stranu na modrú, potiahol ho do pásma a spoza kruhu vystrelil, Karhunen mal odkrytý výhľad a puk poslal na druhú stranu klziska.
14:58
Švarný po prechode modrou svojim príklepom opečiatkoval zadný mantinel za bránkou Kunlunu, len to tak zazvonilo.
14:30
Slovan chyboval v rozohrávke, vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje do pásma belasých.
13:37
Domáci v plnom počte, Slovan počas presilovky vyslal do priestoru bránky jeden efektný puk kapitánom Sersenom.
13:30
importantPuk v lapačke Karhunena, keď sa peknou strelou spoza ľavého kruhu prezentoval Sersen, skóre sa nemení, škoda.
12:58
Kunlun opäť vyhodil puk von z pásma, predtým sa Slovan previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, táto presilovka belasým akosi nejde.
11:37
Trénerovi domácich hlavní vysvetlili dôvod vylúčenia Pereskokova, ktorý odsedí dve minúty za opäť nepresné striedanie domácich, opäť presilovka pre belasých.
11:25
Chipchura zachytil rozohrávku domácich v strednom pásme, nakorčuľoval s pukom na ľavý kruh a vystrelil, Järvinen puk zblokoval za bránku svojho krajana.
10:50
Domáci nahodili od modrej z ľavej strany puk na Brusta, Barry ho musel prikryť, Kunlun tak vybojoval pásmo na vhadzovanie.
10:18
importantŠťastný zakončoval z ľavej strany pred bránkoviskom, puk si cieľ nenašiel, Karhunen v rozkľaku ľavým betónom poslal puk na druhú stranu klziska.
09:09
Spoza bránky domáci poslali puk do bránkoviska, tam sa ho snažil za chrbát Brustovi poslať Collins, neuspel, Barry puk poslal za svoju bránku.
08:37
Domáci v plnom počte, Slovan príležitosť od svojho hostiteľa na otvorenie účtu neprijal.
08:14
importantSlovan to roztočil v pásme domácich, zápästím vystrelil z vrcholu ľavého kruhu Kundrátek, Karhunen cez vyrážačku puk zblokoval k mantinelu.
07:05
Puk mimo obranného pásma domácich, Slovan musí vyrobiť ďalšiu akciu a oba tímy v pokoji striedajú počas hry.
06:46
Kunlun vyhadzoval puk z pásma, zachytil ho Kundrátek a belasí začínajú presilovku dobre.
06:37
Príliš veľa hráčov na ľadovej ploche Kunlun, presilovku si zahrá ako prvý v zápase HC Slovan.
05:24
Lušňák prešiel s pukom poza bránku a posunul ho na modrú, nahodenie Starostu zblokovalo klbko hráčov pred bránkoviskom, Karhunen bol bez práce.
04:19
Kunlun to skúsil na nahodený puk, nedokorčuľoval ho, Slovan vyráža do svojej útočnej akcie.
03:18
Prvé prerušenie hry po zakázanom uvoľnení domácich, na tribúnach je tak málo ľudí, že počuť pokriky hokejistov na ľadovej ploche, ten hokej sa v Číne veru v prvej sezóne Kunlunu v KHL neujal.
02:30
Puk raz v jednej tretine, potom zasa na druhej strane, Brust teraz rozohral útočnú akciu belasých.
01:15
Opatrný úvod zápasu, strela Švarného z ľavého kruhu bola zblokovaná do rohu klziska, gólmani ešte zasahovať nemuseli.
00:01
Vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude prichystané k úvodnému buly zápasu, toto už organizátori zvládli, najskôr hráme hymnu tímu spod Tatier.
Na ľade už máme tím domácich, ktorý na zápas zvolil červené dresy, pre mňa trochu divný nástup na ľad, keďže hokejisti HC Slovan prichádzajú ako druhí v poradí, čo už.
V hľadisku LeSports Center sme mali možnosť vidieť aj fans belasých, ktorý v drese s dvojkrížom na hrudi a šálom HC dali jednoznačne najavo svoju národnú a klubovú príslušnosť.
Príjemné poludnie a dobrú chuť k obedu vám želám, Slovan to dnes rozbalí v Pekingu na ľade Red Star Kunlun, ktorého dres obliekajú aj dvaja Slováci – Tomáš Marcinko a Martin Bakoš. V bránke hostí v dobrej forme chytajúci Barry Brust, v domácej rovnako dobrý Tomi Karhunen.

Kunlun:

Karhunen (A. Makarov) – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Z. Yuen, Jalasvaara (C), Viklund, Jing – Rau (A), Collins, Videll –Wärn, Marcinko, Ponikarovskij – Fleury, Sallinen, Bakoš (A) – J. Aľševskij, Pereskokov, Lahti

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Šťastný, Lušňák – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý

Rozhodca:

Fraňo (CZE), Kislov – Šalagin, Šišlo.
HC Slovan sa po víťazstve v Chabarovsku opäť priblížil k vytúženému play-off, svoju výbornú formu musí potvrdiť na ľade v Pekingu, no nebude to ľahké, Kunlun Red Star rovnako usiluje o play-off a body na rozdávanie nemá.

Kunlun Red Star – hokejový tím vznikol v minulom roku a sídli v hlavnom meste Čínskej ľudovej republiky, v Pekingu. Peking leží na severovýchode Číny v provincii Che-pej a po dlhé stáročia je správnym a kultúrnym centrom krajiny. V Pekingu sa nachádza množstvo palácov a chrámov, kde v minulosti vládli celé dynastie cisárov. Rovnako tak v Pekingu nájdeme známe námestie Tchien-an-men či Zakázané mesto, ktoré je zapísané v registri svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné mesto sčíta 19.623.000 obyvateľov, no na zápasy domáceho klubu chodia len desiatky z nich.

Červeno-žlto-čierny dres Kunlunu obliekajú len dvaja hráči z Číny, desať hráčov z Fínska, deväť hráčov z Ruskej federácie, dvaja z Kanady, dvaja zo Švédska a dvaja zo Slovenskej republiky – Martin Bakoš a Tomáš Marcinko, káder dopĺňa jeden borec z USA a jeden hráč z Francúzska. Red Star hráva svoje domáce zápasy v LeSports Centre, aréna pojme 14.000 divákov. Hlavným trénerom mužstva je ruský lodivod Vladimír Vladimírovič Jurzinov mladší.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Kunlun z 52 zápasov 74 bodov, Slovan odohral o jeden zápas viac a získal doposiaľ 78 bodov. V aktuálnej sezóne sa kluby stretli v Bratislave pred tromi týždňami, hostia zvíťazili po výsledku 2:1 gólom v predĺžení a všetky góly padli v presilových hrách, keď skóre zápasu otváral Jonathan Cheechoo.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe so 40 kanadskými bodmi (18+22), na druhej priečke Jonathan Cheechoo s 37 kanadskými bodmi (13+24). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 36 bodový Chad Rau (19+17), na druhej priečke 31 bodový Sean Collins (9+22). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 92,1% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,33 gólov na zápas, Justin Pogge s 90,4% úspešnosťou drží priemer 3,03 gólov na zápas. Na druhej strane Tomi Karhunen s 92,5% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,17 gólov na zápas, Andrej Makarov91,1% úspešnosť zásahov s priemerom 2,60 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, LeSports Center privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovanu sa nedarilo ani v Číne, prehral aj druhý zápas s Kunlunom