SITA|27. jan 2017 o 17:20

Slovenský biatlonista si utvoril dobrú pozíciu pred stíhacími pretekmi.

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Bulharský biatlonista Vladimir Iliev sa napriek jednému trestnému okruhu stal s náskokom 4,9 sekundy víťazom piatkových rýchlostných pretekov na 10 km na otvorených majstrovstvách Európy.

S druhým miestom sa tentoraz musel uspokojiť hrdina stredajších vytrvalostných pretekov na 20 km Alexander Loginov.

Tretí s odstupom 16,7 s skončil šampiónov krajan Krasimir Anev, ktorý takisto ako strieborný Rus vybielil všetkých desať terčíkov a oproti vytrvalostným pretekom spred dvoch dní sa zhoršil o jedno miesto.

Slovenský reprezentant Martin Otčenáš urobil jednu chybu na strelnici a s mankom 51,7 s obsadil trináste miesto medzi 121 aktérmi, utvoril si solídnu pozíciu na sobotňajšiu stíhačku na 12,5 km (10.00 h).

Tomáš Hasilla figuruje na 21. priečke vo výsledkovej listine, po jednom zaváhaní zaostal o 58,2 sekundy a takisto bude mať na tomto podujatí ešte jednu individuálnu šancu.

Martin Otčenáš.
Martin Otčenáš. (Autor: TASR)

Výrazne menej sa darilo 71. Michalovi Šimovi a presne 100. Ondrejovi Kosztolányimu.

"Martin aj Tomáš sa bežecky zlepšili, ale jedno trestné kolo ich zhodne obralo o šancu na prvú desiatku. Bežecky to bolo dobré, chýbalo nám však trochu šťastia na strelnici. Napriek tomu obaja majú dobré pozície pred stíhačkou, v ktorej sa dá posunúť, hoci konkurencia tu nie je slabá," upozornil pre Biatlon Info kouč mužov SR Milan Gašperčík.

Rýchlostné preteky mužov na 10 km:

1.Vladimir IlievBulharsko24:26,9 min1 tr. okr.
2.Alexander LoginovRusko+ 4,9 s0 tr. okr.
3.Krasimir AnevBulharsko+ 16,7 s0 tr. okr.
4.Andrejs RastorgujevsLotyšsko+ 17,3 s2 tr. okr.
5.Alexej VolkovRusko+ 28,1 s0 tr. okr.
6.Tomáš KrupčíkČR+ 28,8 s0 tr. okr.
13.Martin OtčenášSR+ 51,7 s1 tr. okr.
21.Tomáš HasillaSR+ 58,2 s1 tr. okr.
71.Michal ŠimaSR+ 2:33,1 min2 tr. okr.
100.Ondrej KosztolányiSR+ 4:02,1 min4 tr. okr.

Domov»Zimné športy»Majstrom Európy v šprinte je Iliev, Otčenáš skončil tesne za najlepšou desiatkou