O víťazovi rozhodla až cieľová fotografia. Rydzek v Seefelde zdolal Frenzela

Vľavo víťaz pretekov Rydzek, vpravo zdolaný Frenzel. O víťazovi rozhodla až cieľová fotografia. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. jan 2017 o 17:42

Frenzel je stále na čele celkového poradia, Rydzek naňho ale stráca len štyri body.

SEEFELD. Nemecký obhajca celkového prvenstva z uplynulej sezóny a líder priebežného poradia seriálu Eric Frenzel prehral cieľový dojazd s krajanom Johannesom Rydzekom v piatkových individuálnych pretekoch v rakúskom Seefelde.

Obaja dosiahli čas 12:00,2 minúty, ale cieľová kamera rozhodla o triumfe Rydzeka.

Piatkové preteky sa skladali zo skoku na mostíku HS-109 a päťkilometrového behu na lyžiach Gundersenovou metódou. Tretie miesto obsadil Talian Samuel Costa (+6,8 s).

Frenzel je naďalej na čele poradia Svetového pohára, dosiaľ vybojoval 984 bodov, druhý Rydzek má 980 bodov. Tretí je ďalší Nemec Fabian Riessle (739 b.).

V sobotu a v nedeľu sú v Seefelde na programe preteky so stúpajúcou náročnosťou - na 10, resp. 15 km.

Preteky jednotlivcov (skok na mostíku HS-109 / beh na lyžiach 5 km Gundersenovou metódou):

6.Francúzsko568 b

Domov»Zimné športy»O víťazovi rozhodla až cieľová fotografia. Rydzek v Seefelde zdolal Frenzela