Liverpool v FA Cupe senzačne skončil, doma nestačil na druholigistu

Richard Stearman (v strede) oslavuje prvý gól Wolverhamptonu do siete Liverpoolu. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2017 o 15:47

Nad sily favorita boli už v šestnásťfinále futbalisti Wolverhamptonu Wanderers. Na Anfield Road zvíťazili 2:1.

LONDÝN. Futbalisti favorizovaného FC Liverpool sa rozlúčili v tejto sezóne s prestížnym anglickým FA Cupom senzačne už v šestnásťfinále.

V sobotu doma prehrali s druholigovým Wolverhamptonom Wanderers 1:2.

Na Anfield Road strelil úvodný gól hostí už v prvej minúte Richard Stearman, druhý pridal v 41. minúte Rakúšan Andreas Weimann. Liverpoolčania už len znížili v 88. minúte Divockom Origim, vyrovnať sa im nepodarilo.

Wolverhampton sa postaral o veľkú senzáciu: fotogaléria

28.1.2017

Wolverhampton sa prebojoval medzi najlepšiu osmičku prvýkrát od roku 2008.

"Mali sme herný plán, vedeli sme, čo musíme robiť, aby sme uspeli. Uvedomovali sme si, že Liverpoolu sa v poslednej dobe nedarí, takže bolo na nás, aby sme sa pokúsili dominovať. Dali sme dva nádherné góly a teraz oslavujeme," povedal stredopoliar Conor Coady, ktorý sa narodil v Liverpoole a za FC v minulosti aj hral.

Liverpool ťahá negatívnu sériu, keď tento rok vyhral iba jeden z ôsmich zápasov. "Bol to veľmi zlý výkon. Odštartovali sme zle a nezlepšili sme sa. O tomto zápase nemôžem povedať nič dobré," povedal tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.