Šprinty voľnou technikou vo Falune ovládli Nilssonová a Pellegrino

Tri najlepšie ženy zo šprintu pózujú pred objektívmi fotografov - vľavo druhá Maiken Caspersenová Fallová, v strede víťazka Stina Nilssonová a vpravo tretia Heidi Wengová. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2017 o 16:16

Dramatické rozuzlenie prinieslo finále šprintu žien, keď o víťazke musel rozhodnúť až fotofiniš.

FALUN. Domáca reprezentantka Stina Nilssonová a Talian Federico Pellegrino sa stali víťazmi sobotňajšiemu šprintu voľnou technikou v rámci podujatia Svetového pohára bežcov na lyžiach vo švédskom Falune.

O víťazovi ženského šprintu musel rozhodnúť až fotofiniš, Nilssonová triumfovala o jednu stotinu sekundy pred Nórkou Maiken Caspersenovou Fallovou.

"Bolo to veľmi tesné a trať veľmi ľadová. Som šťastná, že som mal o jednu stotinu navrch," povedala po pretekoch Stina Nilssonová.

Šprinty vo Falune ovládli Pellegrino a Nilssonová: fotogaléria

28.1.2017

Tretiu priečku obsadila ďalšia nórska reprezentantka Heidi Wengová, ktorá zaostala za víťazkou o 1,88 sekundy. S veľkým náskokom však ostáva na čele celkového poradia Svetového pohára, druhá Fínka Krista Pärmäkoskiová na ňu stráca takmer tristo bodov. Tretia je Ingvild Flugstad Östbergová z Nórska.

V poradí šprintov je na čele Fallová (432 b) pred Nilssonovou (270 b).

0,06

sekundy bol rozdiel v šprinte mužov medzi víťazným Federicom Pellegrinim a druhým Emilom Iversenom.

Medzi mužmi zvíťazil Pellegrino o šesť stotín sekundy pred Nórom Emilom Iversenom a o štyridsaťsedem pred jeho krajanom Sindre Björnestadom Skarom. Pre Taliana to bol prvý tohtosezónny triumf v SP. "Táto sezóna pre mňa nie je ľahká, no myslím si, že som sa už pohol správnym smerom," povedal víťaz.

Na čele poradia SP je Nór Martin Johnsrud Sundby s 1218 bodmi. Druhý Rus Sergej Usťugov ich má na konte 981 a tretí Fín Matti Heikkinen 741.

V poradí šprintov vedie Pellegrino (259 b) pred Skarom (220 b) a Usťugovom (202).