Druhý raz za dva dni ho porazil vo finiši. Rydzek opäť tesne zdolal Frenzela

Johannes Rydzek (vľavo) opäť veľmi tesne porazil Erica Frenzela.
Johannes Rydzek (vľavo) opäť veľmi tesne porazil Erica Frenzela. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. jan 2017 o 18:08

Johannes Rydzek sa vďaka víťazstvu dostal do čela priebežnej klasifikácie. Pred Frenzelom má šesťbodový náskok.

SEEFELD. Nemec Johannes Rydzek je novým lídrom priebežného poradia Svetového pohára 2016/2017 v severskej kombinácii. V rakúskom Seefelde triumfoval na úvod tradičného severského triple v piatkových individuálnych pretekoch, v sobotu svoj úspech zopakoval po skokanskej časti aj na dvojnásobnej trati (desaťkilometrový beh na lyžiach Gundersenovou metódou).

Dosiahol výsledný čas 24:36,5 minúty.

Poradie na stupňoch víťazov bolo v sobotu identické ako v piatok. Druhý skončil - opäť mimoriadne tesne - nemecký obhajca celkového prvenstva z uplynulej sezóny Eric Frenzel (+0,1 s), tretí bol Talian Samuel Costa (+11,3 s).

Rydzek (celkovo 1030 bodov) sa dostal na čelo poradia Svetového pohára o šesť bodov pred Frenzela (1024 bodov). Tretí je iný Nemec Fabian Riessle (759 bodov).

V nedeľu je v Seefelde na programe vyvrcholenie triple (preteky so skokmi a behom na lyžiach na 15 kilometrov Gundersenovou metódou).

Takto Johannes Rydzek porazil Erica Frenzela: fotogaléria