Zdeno Chára dokázal, akú má tvrdú strelu. Budaj znovu predviedol skvelý výkon

V noci z utorka na stredu sa predstavilo až deväť slovenských hokejistov. Okrem Cháru skóroval aj Tomáš Tatar.

Zdeno Chára.(Zdroj: TASR/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. V roku 2012 počas súťaží zručností pred Zápasom hviezd NHL vypálil puk rýchlosťou 108,8 míle za hodinu, čo je v prepočte 175,1 km/hod.

Dodnes je to rekord a žiadny iný hokejista ho neprekonal.

Aj v noci na stredu slovenský obranca Zdeno Chára potvrdil, akú má tvrdú strelu. V tretej tretine zápasu na ľade Tampy Bay Lightning dostal ideálnu prihrávku do pravého kruhu. Mal dostatok voľného priestoru, z prvej sa oprel do puku.

Potom už bolo počuť len zvonenie konštrukcie brány. Puk skončil za chrbtom Bena Bishopa, ktorý nemal šancu zareagovať. Chára upravoval na 3:2.

Neskôr Frank Vatrano pridal gól na 4:2, a hoci domáci ešte v závere znížili, Bruins tesný náskok udržali a Lightning na ich ľade zdolali 4:3.

Pre Cháru bol jeho zásah štvrtým v sezóne, dokopy má na svojom konte dvanásť bodov (4+8). Tiež v doterajších 47 zápasoch nazbieral štyridsať trestných minút.

Bruins si v rámci Atlantickej divízie upevnili pozíciu v najlepšej trojici, bodovo sa dotiahli na druhú Ottawu. Odohrali však o šesť duelov viac ako štvrté Toronto.

Detroit sa neodlepil z posledného miesta

V drese Detroitu Red Wings sa strelecky presadil Tomáš Tatar. Podobne ako Chára. Dostal prihrávku do pravého kruhu, nestrieľal však z prvej.

Švihom ale dokázal presne zamieriť a prekonať Coryho Schneidera.

Znížil na priebežných 2:4, neskôr jeho spoluhráč Nick Jensen dokonca na 3:4, ale z výhry sa nakoniec tešili hostia z New Jersey.

Devils predĺžili svoju víťaznú sériu na klziskách súperov už na päť zápasov.

Hokejistom Red Wings sa - naopak - vôbec nedarí. Prehrali už piaty raz za sebou (0-2-3) a figurujú na poslednom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Na pozíciu, ktorá zaručuje účasť v play-off, však strácajú zatiaľ iba sedem bodov, pričom do konca základnej časti odohrajú ešte 32 stretnutí.

Tatar strelil do siete New Jersey svoj dvanásty gól v ročníku. Okrem toho má na konte dvanásť asistencií a v NHL je tretím najproduktívnejším Slovákom.

Marián Hossa nazbieral tridsať bodov za osemnásť gólov a dvanásť prihrávok. Obranca Andrej Sekera získal o päť bodov menej (7+18).

Gól Tomáša Tatara do siete New Jersey Devils.

Tomáš Jurčo sa v drese Red Wings neobjavil, nezmestil sa do zostavy.

Na opačnej strane odohral jubilejný štvorstý zápas v profilige dvadsaťšesťročný center Adam Henrique. A oslávil ho najlepším možným spôsobom - dosiahol víťazný gól. Celkovo počas svojej kariéry v NHL nazbieral 229 bodov (111-118).

Budaj vychytal ďalšie víťazstvo

Ďalší skvelý výkon podal brankár Los Angeles Kings Peter Budaj. Na ľade Arizony kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a vychytal dôležitý triumf 3:2.

Kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a dosiahol 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov. V tejto sezóne to bol už 41. zápas, na ktorý nastúpil ako jednotka.

V priemere dostáva 2,06 gólu na jedno stretnutie a priemerná úspešnosť jeho zásahov sa vyšplhala už na kvalitných 92 percent.

Blízko ku gólu bol aj útočník Marián Gáborík, ktorý sa v 11. minúte v skrumáži snažil pretlačiť puk za chrbát Mikea Smitha. Napokon sa to podarilo jeho spoluhráčovi Anžemu Kopitarovi, Slovákovi rozhodcovia prisúdili prvú asistenciu.

Pre Gáboríka to bol v dvadsiatom ôsmom súboji ročníka dvanásty bod (5+7). V predchádzajúcom dueli proti Caroline skóroval.

Sekera asistoval

Veľmi dobrú formu má už spomínaný Andrej Sekera. V 37. minúte duelu sa podieľal na zásahu Leona Draisaitla. Bodoval v treťom zápase za sebou.

Edmonton však neuspel, doma prehral s Minnesotou 2:5.

Sekera v jubilejnom päťdesiatom súboji sezóny zaznamenal svoj dvadsiaty piaty gól. Strelil sedem gólov, ku ktorým pridal osemnásť asistencií.

NHL - utorok:

Edmonton - Minnesota 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 32. Slepyšev (Adam Larsson, Klefbom), 37. Leon Draisaitl (Milan Lucic, SEKERA) - 14. Graovac, 20. Zucker (Mikko Koivu), 25. Parise (Pominville, Prosser), 33. Graovac (Mikael Granlund), 45. Chris Stewart (Zucker, Kuemper)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:49 minúty, vyslal tri strely, prihral na gól, ale zaznamenal až tri mínusové body, zblokoval tiež dva pokusy súpera/

New York Rangers - Columbus 4:6 (0:1, 0:4, 4:1)

Góly: 43. Vesey (Rick Nash), 46. Grabner (Skjei, J. T. Miller), 47. Kreider (Zibanejad), 59. Klein (Holden, Stepan) - 4. S. Jones (W. Karlsson), 22. Saad (Wennberg, J. Johnson), 24. Wennberg (R. Murray, Werenski), 33. S. Jones (Hartnell, Gagner), 37. N. Foligno (Wennberg, Saad), 42. Calvert (Werenski, Anderson)

San Jose - Chicago 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Marleau (Pavelski, Burns) - 37. Rasmussen (PÁNIK, Seabrook)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 16:42 minúty, ani raz nevystrelil na brankára súpera, do osobných štatistík si zapísal len jeden mínusový bod/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 15:47 minúty, vyslal dve strely, prihral na gól, zaznamenal jeden plusový bod, jeden hit a jeden zblokovaný pokus súpera/

Carolina - Philadelphia 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8. Sebastian Aho (Jordan Staal), 17. Sebastian Aho (E. Lindholm), 37. Skinner (Stempniak, Hainsey), 39. Sebastian Aho (E. Lindholm, Teräväinen), 46. Faulk (Aho, Teräväinen) - 51. Brayden Schenn (Gostisbehere, Jakub Voráček)

Tampa Bay - Boston 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 29. Killorn (Hedman, T. Johnson), 45. Killorn (Hedman, T. Johnson), 58. Point (Hedman, Dotchin) - 39. P. Bergeron (McQuaid, Marchand), 40. Krejči (Marchand, Miller), 48. CHÁRA (Miller, Beleskey), 53. Vatrano (Krejčí, Miller)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:17 minúty, trikrát vystrelil na bránu, dal gól, pripísal si tiež jeden plusový bod a jeden zblokovaný pokus súpera/

Florida - Ottawa 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Matheson (Petrovic, Bjugstad), 6. Pysyk (MacKenzie, Sgarbossa), 23. Sceviour (Demers, McKegg), 30. Matheson (Sgarbossa), 54. Marchessault, 60. Demers - 5. Dzingel (Turris), 9. Dzingel (Methot, Ryan), 20. Wideman (E. Karlsson, Mark Stone), 23. E. Karlsson (Z. Smith, Pyatt), 60. Brassard (Ryan, Claesson)

Prečítajte si tiež: Jurčo sa vracia do zostavy Detroitu. Verím v jeho schopnosti, vraví tréner

Detroit - New Jersey 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 39. Zetterberg (Nyquist, Mantha), 52. Tatar (Kronwall, Helm), 56. N. Jensen (Zetterberg (X. Ouellet) - 2. Noesen (Zacha, Josefson), 7. Palmieri, 40. Palmieri (T. Hall, Lovejoy), 51. Henrique

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:39 minúty, vyslal jednu strelu na bránu súpera, strelil gól, zaznamenal jeden mínusový bod a jeden hit/

/Tomáš Jurčo (Detroit) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

New York Islanders - Washington 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 23. Quine (Ladd, C. de Haan), 47. Ryan Strome (Brock Nelson, Beauvillier), 59. Boychuk (Cizikas, J. Tavares) - 5. Jevgenij Kuznecov (Justin Williams, Orpik), 60. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Jevgenij Kuznecov)

St. Louis - Winnipeg 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 4. Steen (Pietrangelo, Paul Stastny), 40. Vladimir Tarasenko (J. Schwartz, Pietrangelo), 60. Pietrangelo (Shattenkirk, Vladimir Tarasenko) - 20. Scheifele (B. Wheeler, Enström), 21. Laine (Scheifele, Morrissey), 26. Ehlers (Brian Little), 44. J. Trouba (Wheeler, Copp), 60. Wheeler (B. Scheifele)

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

Dallas - Toronto 6:3 (5:1, 1:2, 0:0)

Góly: 3. Devin Shore (Hamhuis), 5. R. Faksa (Devin Shore, P. Sharp), 12. Korpikoski (Brett Ritchie, Hamhuis), 17. Brett Ritchie (Honka, Cracknell) 19. Jamie Benn (Klingberg, Seguin), 28. Spezza (Seguin) - 14. Bozak (James van Riemsdyk, Marner), 25. Sošnikov (Matt Martin), 31. Marner (Kadri, Nikita Zajcev)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:03 minúty, ani raz strelecky neohrozil brankára súpera, do osobných štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod/

Arizona - Los Angeles 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Martinook (Murphy, Crouse), 39. White (Crouse) - 11. Kopitar (GÁBORÍK, Doughty), 39. Nolan (Kopitar, Forbort), 59. Muzzin (Carter, Kopitar)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:53 minúty, vyslal dve strely na bránu súpera, prihral na gól a zaznamenal tiež jeden plusový bod/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a dosiahol 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov/

Montreal - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 18. Pacioretty (A. Radulov, Danault), 48. Pacioretty (A. Radulov, Danault), 32. Desharnais (Andrighetto), 39. P. Byron (Andrei Markov, Plekanec), 44. Pacioretty - 57. Kulikov (Cal O´Reilly), 58. B. Gionta (Franson, Evander Kane)

Pittsburgh - Nashville 4:1 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 17. Kunitz (Scott Wilson, Ian Cole), 24. T. Daley (Hagelin, Scott Wilson), 32. Hörnqvist (Crosby, Sheary), 37. Hörnqvist (Bonino, Kessel) - 15. Järnkrok (Colin Wilson, M. Irwin), 44. Colin Wilson (Mike Fisher, Järnkrok)

Anaheim - Colorado 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Gól: 11. Silfverberg (Nick Ritchie, Vermette), 23. Rakell (Corey Perry, Getzlaf), 43. Silfverberg (A. Cogliano), 53. K. Holzer (Silfverberg, Cramarossa), 58. Cam Fowler (Nick Ritchie, Kesler) - 46. Rantanen (Michail Grigorenko)