Kovalík druhý bod nepridal, po bojovnom výkone podľahol Fucsovicsovi

Maďarsko tak vyrovnalo priebežný stav na 1:1.

Diváci videli bojovný zápas.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Náhradný druhý singlista domácich Jozef Kovalík prehral za 149 minút 2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6 s jednotkou hostí Mártonom Fucsovicsom v záverečnej druhej piatkovej dvojhre v rámci bratislavského stretnutia Slovensko - Maďarsko v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2017 tenisových reprezentačných družstiev mužov (3. - 5. februára).

Predtým na tvrdom povrchu v Aegon aréne NTC zvíťazil Martin Kližan nad Attilom Balázsom 6:1, 6:2, 3:6, 6:4, takže pred víkendom je stav 1:1.

Článok pokračuje pod video reklamou
Prečítajte si tiež: Kližan porazil Balázsa v štyroch setoch a získal prvý slovenský bod

Kovalík hral namiesto pôvodne nominovaného Lukáša Lacka, ktorý má žalúdočné problémy. Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kovalík (115.) má proti rovesníkovi Fucsovicsovi (159.) skóre už iba 4:3, pričom obe predchádzajúce prehry utrpel v mládežníckom období.

Anketa:
Dokáže uspieť slovenský Davis Cupový tím proti Maďarom?
Áno
472
Nie
324
Hlasovalo: 796

Vlani v júli na antuke v Budapešti práve v Davis Cupe triumfoval 6:7 (5), 6:4, 7:6 (5), 6:1, teraz na to nedokázal nadviazať.

Na sobotňajšiu štvorhru (14.00 h) nahlásili kapitáni Miloslav Mečíř a Gábor Köves páry Kližan, Andrej Martin, resp. Fucsovics, Balázs.

Majú však právo na zmeny rovnako ako v súvislosti s nedeľňajšími dvojhrami (postupne od 13.00 h).

Program záverečného dňa predbežne má podobu Kližan - Fucsovics a následne Lacko - Balázs. V nominácii Maďarska sú aj Gábor Borsos a Levente Gödry.

Online prenos:

Davis Cup 2017
3. February 2017 o 18:17 | AEGON aréna, Bratislava
Kovalík Kovalík
1:3
2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6
Koniec
Fucsovics Fucsovics
Prenos
Jozef Kovalík do dnešného zápasu naskočil ako náhradník, no maďarskú jednotku nedokázal prekvapiť. Marton Fucsovics potvrdil úlohu mierneho favorita a najmä vďaka skvelému podaniu vybojoval pre Maďarsko prvý bod v celom stretnutí. Druhý set síce nezvládol v skrátenej hre, no dokázal sa z toho spamätať a napokon vyhral po setoch 2:6, 7:6 (4), 3:6, 4:6. Zajtra je na programe štvorhra, ktorá určite veľa napovie o tom, ktorá krajina zabojuje o postup do Svetovej skupiny Davis Cupu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný piatkový večer.
Koniec zápasu
4:6 Je koniec! Marton Fucsovics potvrdzuje rolu mierneho favorita a priamym bodom z podania ukončuje zápas vo svoj prospech. Po prvom dni tak bude súboj medzi Slovenskom a Maďarskom vyrovnaný.
0-40 Marton Fucsovics si bez najmenších problémov vypracoval tri mečbaly pri svojom podaní. Maďarsko je veľmi blízko k zisku prvého bodu.
0-30 Marton Fucsovics si výborne povodil svojho súpera po kurte a ukončuje výmenu víťazným forhendovým úderom. Opäť ho delia od triumfu dva body.
0-15 Bohužiaľ, maďarský tenista začína veľmi dobre a priamym bodom z podania sa dostáva bližšie k cennému víťazstvu.
4:5 Jozef Kovalík si udržal svoje podanie, no teraz musí zobrať podanie svojmu súperovi. Marton Fucsovics pôjde totiž podávať na víťazstvo v druhej dvojhre.
A-40 Jozef Kovalík to spravil výborne a loptičku poslal presne do rohu ihriska. Súpera tak nepúšťa k mečbalu a sám má šancu ukončiť tento gem.
40-40 Deviata hra ešte nekončí. Jozef Kovalík spravil zbytočnú chybu, a tak sa skóre preklápa na zhodu. Marton Fucsovics je dve loptičky od triumfu.
A-40 Jozef Kovalík mal teraz aj kusisko šťastia. Marton Fucsovics bol v dobrej pozícii, ale napokon nasmeroval loptičku len do siete.
40-40 Marton Fucsovics mal teraz šťastie. Loptička z jeho rakety skončila presne na základnej čiare, čo nemilo prekvapilo nášho hráča.
40-30 Ani teraz sa maďarský tenista nedostáva k mečbalu. Marton Fucsovics bol netrpezlivý a z nepripravenej pozície poslal loptičku do siete.
30-30 Jozef Kovalík si zachoval chladnú hlavu v tejto výmene. Predviedol niekoľko skvelých úderov a donútil súpera chybovať.
15-30 Marton Fucsovics si pritiahol slovenského súpera na sieť a následne ho efektne obhodil. Maďarský tenista je dve loptičky od víťazstva.
15-15 Jozef Kovalík sa dostal do prevahu po dobrom podaní, ale jeho forhendový úder skončil niekoľko centimeterov za základnou čiarou.
15-0 Jozef Kovalík začína veľmi dobre. Podaním von z dvorca zaskočil svojho súpera, ktorý už nedokázal vrátiť loptičku na druhú stranu.
3:5 Marton Fucsovics potvrdzuje brejk čistou hrou. V závere ôsmej hry posiela slovenský tenista loptičku len do siete, a tak pôjde podávať na udržanie v zápase.
0-40 Podanie smerovalo priamo na telo nášho tenistu. Jozef Kovalík sa s tým nedokázal popasovať a daruje svojmu súperovi ďalší priamy bod.
0-30 Priamym bodom z podania zveľaďuje Marton Fucsovics svoje vedenie. Maďar sa približuje k dnešnému víťazstvu čoraz viac.
0-15 Marton Fucsovics podáva na potvrdenie brejku a začína skutočne výborne. Na svoje konto si pripisuje ďalšie nechytateľné podanie.
3:4 Obrovská chyba slovenského tenistu! Jozef Kovalík predviedol dobrý servis, dostal sa do šance, no loptičku trestuhodne posiela len do polovice siete.
30-40 Marton Fucsovics prvú šancu na zisk brejku nevyužil. Loptička z jeho rakety totiž bola nasmerovaná niekoľko decimetrov za základnú čiaru.
15-40 Jozef Kovalík posiela loptičku len do siete, a tak má skúsený maďarský tenista dve šance na to, aby získal podanie svojho súpera.
15-30 Tak toto je veľmi nepríjemný moment. Nášmu hráčovi bola pri druhom podaní zahlásená chyba nohou, a tak zadarmo získava bod Marton Fucsovics.
15-15 Jozef Kovalík predviedol veľmi dobrý servis a vyrovnáva skóre tohto gemu. Toto podanie prišlo skutočne vo veľmi vhodný moment.
0-15 Jozef Kovalík posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Náš tenista je z toho poriadne frustrovaný, čo pocítila aj jeho raketa.
3:3 Marton Fucsovics zvládla pomerne náročnú situáciu. V závere šiesteho gemu si na svoje konto pripisuje priamy bod z podania. Opäť nám na tabuli svieti vyrovnaný stav.
30-40 Teraz sme boli svedkami opatrnej výmeny z oboch strán. Napokon ale napätie nevydržal Jozef Kovalík a loptičku poslal tesne vedľa bočnej čiary.
30-30 Jozef Kovalík predviedol veľmi dobrý return. Jeho súper následne posiela loptičku len do siete, čím si komplikuje svoju situáciu.
15-30 Marton Fucsovics pokračuje vo svojom výbornom výkone z forhendovej strany. Maďarský hráč najmä vďaka nemu otáča vývoj tohto gemu.
15-15 Maďarský tenista si obehol loptičku na forhend a úderom do protipohybu súpera nedal nášmu hráčovi žiadnu šancu na reakciu.
15-0 Jozef Kovalík sa výborne dokázal ubrániť a napokon sa dočkal chyby maďarského tenistu. Marton Fucsovics netrafil loptičku ideálne, a tak chybuje.
3:2 Priamym bodom z podania ukončuje Jozef Kovalík piaty gem tohto setu. Marton Fucsovics mal šancu zaútočiť, no teraz sa bude snažiť len o vyrovnanie.
40-30 Marton Fucsovics si teraz môže vyčítať svoje zlyhanie. Jednoduchou chybou sa pripravuje o možnosť na zisk brejkbalu.
30-30 A ďalší víťazný úder z dielne maďarského tenistu. Marton Fucsovics má tak šancu dostať sa možno k rozhodujúcemu brejkbalu.
30-15 Jozef Kovalík si pomáha kvalitným podaním. Marton Fucsovics nenasmeroval svoj return do vymedzeného priestoru a musí doťahovať manko.
15-15 Tentokrát sa maďarský tenista vyznamenal a predviedol skutočne parádny forhendový úder po čiare. Jozef Kovalík nemal žiadnu šancu reagovať.
15-0 Nové loptičky zatiaľ priniesli viac šťastia nášmu tenistovi. Marton Fucsovics sa síce dostal do výmeny, ale napokon ju ukončil zbytočnou chybou.
2:2 Marton Fucsovics nemal na servise ani tie najmenšie problémy. Na scénu prichádzajú nové loptičky, s ktorými začne za nerozhodného stavu podávať Jozef Kovalík.
0-40 A ďalšie eso v podaní maďarského tenistu. Ten si poľahky vypracoval tri šance na to, aby ukončil gem vo svoj prospech.
0-30 Po víťaznom údere z forhendovej strany prichádza zo strany Martona Fucsovicsa aj celkovo štrnáste eso.
0-15 Marton Fucsovics začína veľmi dobre svoj gem pri podaní. Na svoje konto si maďarský hráč pripisuje priamy bod z podania.
2:1 Jozef Kovalík sa dostáva do vedenia. V poslednej výmene tretieho gemu si prešiel na sieť a poľahky ukončil výmenu vo svoj prospech.
40-15 Slovenský tenista opäť vytiahol zo svojho repertoára veľmi kvalitné podanie, vďaka ktorému si Jozef Kovalík vypracoval gembaly.
30-15 Jozef Kovalík chcel ukončiť výmenu víťazným úderom, ale napokon z toho pramení len nevynútená chyba. Loptička skončila v polovici siete.
30-0 Marton Fucsovics opäť posiela loptičku mimo vymedzeného priestora. Náš tenista sa tak dostáva do nádejného vedenia.
15-0 Bratislavský rodák Jozef Kovalík začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Kvalitným servisom donútil svojho súpera chybovať.
1:1 Marton Fucsovics už ďalšie problémy nedopustil a vyrovnáva skóre štvrtého setu. V poslednej výmene si na konto pripísal víťazný úder z forhendu.
15-40 Marton Fucsovics sa teraz dopustil svojej prvej dvojchyby v dnešnom zápase. Za takéhoto stavu ho to ale mrzieť nemusí.
0-40 Maďarský tenista predviedol ďalšie skvelé podanie. Marton Fucsovics má veľkú šancu získať podanie čistou hrou a vyrovnať skóre.
0-30 Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. To bolo napriek tomu veľmi razantné, a tak Jozef Kovalík nedokázal reagovať.
0-15 Marton Fucsovics vstupuje do svojho gemu na podaní veľmi dobre, pretože svojou aktívnou hrou donútil slovenského súpera chybovať.
1:0 Jozef Kovalík sa dostáva do vedenia vo štvrtom sete. Na svojom podaní nemal najmenšie problémy a teraz sa bude snažiť získavať podanie Martona Fucsovicsa.
40-15 Čistá hra z toho napokon nebude. Jozef Kovalík sa snažil skrátiť hru, no loptička skončila ešte na jeho vlastnej polovici kurtu.
40-0 Výborná kombinácia úderov v podaní slovenského tenistu. Kvalitným podaním si otvoril kurt a výmenu ukončil forhendovým úderom.
30-0 Marton Fucsovics posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Jozef Kovalík tak smeruje za ziskom prvého gemu tejto sady.
15-0 Štvrtý set začína na podaní slovenský tenista. Na konci prvej výmeny sa môže tešiť, pretože jeho súper Marton Fucsovics chyboval.
3:6 Marton Fucsovics získava tretiu loptičku v rade a napokon aj celý set. Ten vynikajúcim spôsobom dopodával a dostáva sa tak do nádejného vedenia.
30-40 Maďarský tenista si pomáha priamym bodom z podania. Jozef Kovalík neposlal loptičku na druhú stranu, a tak má Marton Fucsovics setbal.
30-30 Marton Fucsovics reaguje na nepriaznivý stav tým najlepším možným spôsobom. Po jeho trinástom ese bude nasledovať dôležitá výmena.
30-15 Slovenský tenista má šancu dostať sa k brejkbalom. Marton Fucsovics totiž robí zbytočnú chybu, ktorá ho možno bude veľmi mrzieť.
15-15 Jozef Kovalík sa dostal do výmeny a trpezlivo čakal na chybu svojho súpera. Napokon sa jej dočkal, keďže Maďar poslal loptičku do siete.
0-15 Marton Fucsovics začína nekompromisne. Pomohol si dobrým podaním a výmenu ukončil forhendovým víťazným úderom.
3:5 Jozef Kovalík zvládol ľahšiu časť svojej úlohy. Ak sa ešte chce udržať v hre o tretí set musí získať podanie Martona Fucsovicsa. Tak snáď sa mu to podarí.
40-0 Jastrabie oko teraz opravilo výrok hlavného rozhodcu. Jozef Kovalík si pripisuje na svoje konto eso, a tak svoj gem môže získať čistou hrou.
30-0 Jozef Kovalík si teraz pekne pripravil svojho súpera a výmenu ukončil krásnym bekhendovým krížnym a hlavne víťazným úderom.
15-0 Jozef Kovalík podáva na udržanie v treťom sete a začína veľmi dobre. Marton Fucsovics mu pomáha úderom len do polovice siete.
2:5 To je škoda. Jozef Kovalík sa dostal do prevahy, snažil sa prejsť na sieť, no prechodový úder z forhendovej strany skončil tesne za základnou čiarou.
30-40 Jozef Kovalík ešte bojuje. Ešte však potrebuje získať jednu loptičku, aby skóre siedmeho gemu upravil aspoň na zhodu.
15-40 Jozef Kovalík ešte mierne dramatizuje priebeh tohto gemu. Slovenský tenista sa predviedol krásnym úderom priamo z returnu.
0-40 Vyzerá to na jasnú záležitosť maďarského tenisu. Ten môže potvrdiť brejk z predošlého gemu prostredníctvom čistej hry.
0-30 Marton Fucsovics si výborne prešiel na sieť a svojou aktivitou donútil slovenského hráča chybovať. Loptička skončila niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-15 Marton Fucsovics začína pri svojom podaní veľmi dobre. Kratším úderom prekvapil súpera, ktorý už nestihol poslať loptičku na druhú stranu.
2:4 Bohužiaľ, Jozef Kovalík stráca svoje podanie. Jastrabie oko ukázalo, že jeho bekhendový úder skončil tesne v aute. Marton Fucsovics je tak vo veľkej výhode.
40-A Obrovská chyba nášho tenistu. Jozef Kovalík púšťal loptičku do autu, ale Marton Fucsovics nasmeroval svoj volej niekoľko centimetrov pred čiaru.
40-40 Jozef Kovalík to zahral skvele. Bekhendovým úderom po čiare zaskočil svojho súpera a ten následne poslal loptičku už len do siete.
40-A Bohužiaľ, Jozef Kovalík posiela svoj forhendový úder do autu. Marton Fucsovics má ďalšiu šancu na zisk podania slovenského reprezentanta.
40-40 Marton Fucsovics je v tomto geme oveľa aktívnejší. Teraz si prešiel na sieť a na dvakrát výmenu ukončil forhendovým volejom.
40-30 Našťastie sa brejkbal zatiaľ nekoná. Po dvoch víťazných úderoch sa Marton Fucsovics previnil aj nevynútenou chybou, čím daruje bod súperovi.
30-30 Maďarský tenista sa opäť dostal prevahy a svojim razantným forhendom získava bod na svoju stranu. Dostane sa Maďar k brejkbalu?
30-15 Marton Fucsovics bekhendovým úderom prevzal iniciatívu do svojich rúk a napokon výmenu ukončil veľmi pekným víťazným úderom.
30-0 Slovenský tenista to teraz spravil skutočne parádne. Forhendovým úderom si vytvoril prevahu a výmenu ukončil volejom pri sieti.
15-0 Jozef Kovalík zapojil do hry svoje prvé podanie a okamžite to bolo znať. Marton Fucsovics nebol pri loptičke včas a poslal ju len do siete.
2:3 Marton Fucsovics už ďalšie komplikácie nepripustil a dostáva sa do opätovného vedenia. Po krátkej prestávke a výmene strán pôjde podávať Jozef Kovalík.
30-40 Piaty gem ešte nekončí, pretože maďarský tenista poslal loptičku za základnú čiaru. Marton Fucsovics má ale ešte k dispozícii jeden gembal.
15-40 Marton Fucsovics vytiahol zo svojho repertoára ďalšie nechytateľné podanie. Maďarský tenista má dve šance na zisk piateho gemu.
15-30 Marton Fucsovics si situáciu trošku skomplikoval, keďže loptičku neposlal do vymedzeného priestoru. Napriek tomu je stále v tesnom vedení.
0-30 Maďarský tenista načína druhú desiatku svojich es. Marton Fucsovics bezpečne smeruje za ziskom ďalšieho gemu na servise.
0-15 Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Napriek tomu Jozef Kovalík nepredviedol dobrý return a poslal loptičku len do siete.
2:2 Jozef Kovalík napokon zvládol náročný gem a vyrovnáva skóre tohto setu. V závere štvrtej hry si prešiel na sieť a výmenu zakončiť razantným smečom.
A-40 Marton Fucsovics sa vydal na sieť, ale slovenský tenista predviedol skvelý lob. Maďar bol v náročnej pozícii a poslal loptičku do autu.
40-40 Jozef Kovalík to teraz zvládol oveľa lepšie. Po servise sa dostal na sieť a výmenu zakončil nekompromisným volejom.
40-A Marton Fucsovics načína druhú desiatku svojich brejkbalových šancí. Jozef Kovalík bol na sieti príliš pasívny, čo jeho súper potrestal obhodením.
40-40 Štvrtá hra ešte nekončí. Marton Fucsovics si vybojoval túto výmenu, dostal sa z defenzívy a dočkal sa aj chyby svojho súpera.
40-30 Maďarský tenista robí nevynútenú chybu, a tak zrejme z jeho náskoku nič nebude. Jozef Kovalík má šancu ukončiť gem vo svoj prospech.
30-30 Na konci dlhej výmeny sa teší slovenský tenista. Jozef Kovalík poslal loptičku priamo na bočnú čiaru, čo potvrdila aj moderná technika.
15-30 Marton Fucsovics teraz svoj bekhendový úder absolútne nezvládol. Divákov v AEGON Aréne to ale teší, keďže tri brejkbaly vidieť nebudú.
0-30 Marton Fucsovics predviedol skvelý bekhendový víťazný úder. Slovenský tenista sa tak pri podaní dostáva pod nepríjemný tlak.
0-15 Maďarský tenista si na svoje konto pripisuje bod. Tentokrát sa Marton Fucsovics zaskvel forhendovým víťazným úderom.
1:2 Marton Fucsovics bol vo výmene veľmi aktívny. Napokon si prešiel až na sieť a donútil svojho súpera chybovať. Na podanie sa už pomaly pripravuje Jozef Kovalík.
15-40 Jozef Kovalík posiela loptičku za základnú čiaru, a tak má Marton Fucsovics veľkú šancu dostať sa do opätovného vedenia.
15-30 Jozef Kovalík sa teraz vynikajúco ubránil a dokonca zahral aj víťazný úder z bekhendovej strany. Skutočne teraz treba dvojnásobne pochváliť nášho hráča.
0-30 Po priamom bode podania prichádza aj ďalšie eso maďarského tenistu. Marton Fucsovics dnes skutočne vynikajúco podáva a drží sa v hre.
0-15 Marton Fucsovics vstupuje do svojho gemu na podaní veľmi dobre a priamym bodom z podania nedal šancu Jozefovi Kovalíkovi.
1:1 Marton Fucsovics posiela loptičku len do siete, a tak sa druhá hra tohto setu končí. Práva maďarský tenista bude chcieť totiž zaváhanie napraviť pri svojom servise.
40-15 Čistá hra z toho napokon nebude, keďže chybuje aj slovenský tenista. Jozef Kovalík má napriek tomu stále komfortnú pozíciu na zisk gemu.
40-0 Slovenský tenista má šancu získať podanie čistou hrou. Po forhendovom údere si prešiel na sieť a výmenu ukončil volejom na sieti.
30-0 Jozef Kovalík si na svoje konto pripisuje ďalšie eso. Marton Fucsovics si zobral jastrabie oko, ale to mu teraz nedalo za pravdu.
15-0 Jozef Kovalík to zahral vynikajúco. Najskôr si súpera pritiahol k sieti a následne efektne zahral loptičku do jeho protipohybu.
0:1 Marton Fucsovics zvládol náročnú situáciu v úvode tretieho setu. Napokon si ale drží svoje podanie a dostáva sa do tesného vedenia.
40-A Na konci dlhej výmeny sa teší Marton Fucsovics. Slovenský tenista sa snažil zahrať víťazný úder po čiare, no ten skončil tesne v aute.
40-40 Bohužiaľ, Marton Fucsovics vytiahol výborný servis. Po ňom si vytvoril pozíciu pre útok a výmenu zakončil úderom do stredu kurtu.
40-30 Jozef Kovalík má veľkú šancu prelomiť podanie svojho súpera. Marton Fucsovics totiž loptičku z bekhendovej strany poslal tesne do autu.
30-30 Marton Fucsovics to teraz zahral veľmi dobre a búšil do svojho súpera. Jozef Kovalík sa napokon neubránil a posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru.
30-15 Páska teraz pomohla nášmu tenistovi. Marton Fucsovics poslal forhendový úder na druhú stranu, no od pásky skončila loptička v aute.
15-15 Veľmi pekná výmena z oboch strán. Mierne navrch mal slovenský tenista, prešiel si na sieť a napokon ho Marton Fucsovics nedokázal obhodiť.
0-15 Marton Fucsovics otvára tretí set na svojom podaní. Pri prvom servise poslal loptičku na podávacia t-čko a svojmu súperovi nedal šancu.
7:6 Jozef Kovalík využíva svoj tretí setbal a vyrovnáva skóre tohto duelu. Druhé dejstvo mohol ukončiť už oveľa skôr, no našťastie sa mu podarilo otupiť tlak maďarského protivníka.
6-4 Polovicu setbalových možností už maďarský tenista odvrátil. Tentokrát si pomohol priamym bodom z podania a znižuje na rozdiel dvoch bodov.
6-3 Druhý set pokračuje ďalej. Marton Fucsovics bol vo výmene aktívnejší, prešiel si na sieť a donútil svojho súpera poslať loptičku do autu.
6-2 Jozef Kovalík si pomáha svojim ďalším esom, a tak má štyri šance na to, aby ukončil druhý set vo svoj prospech.
5-2 Jozef Kovalík získava aj druhé podanie maďarského súpera. Skvelým spôsobom si vytvoril pozíciu a výmenu zakončil parádnym volejom na sieti.
4-2 Jozef Kovalík to teraz spravil veľmi dobre. Dostal sa do výmeny, diktoval jej tempo a zakončil ju krásnym víťazným úderom.
3-2 Minibrejk je minulosťou. Na konci dlhej výmeny totiž prichádza nevynútená chyba v podaní slovenského tenistu Jozefa Kovalíka.
3-1 Jozef Kovalík zatiaľ drží výhodu minibrejku. Marton Fucsovics totiž z bekhendovej strany poslal loptičku len do polovice siete.
2-1 Marton Fucsovics si v pravý moment pomohol skvelým servisom. Jozef Kovalík poslal return po servise maďarského hráča až za základnú čiaru.
2-0 Marton Fucsovics prichádza o svoje podanie, keďže sa nevyvaroval nevynútenej chyby. Jozef Kovalík tak získava minibrejk.
1-0 Jozef Kovalík vstupuje do skrátenej hry veľmi dobre. Podaním na telo zaskočila maďarského súpera a získava bod na svoju stranu.
6:6 Marton Fucsovics nemal žiadne problémy pri svojom podaní a tak budeme svedkami tiebreaku. Nie je to žiadna novinka, keďže vlani sme v súboji týchto dvoch hráčov videli až dve skrátené hry.
0-40 Maďarský tenista získava aj túto loptičku na svoju stranu. Marton Fucsovics dokonca môže získať svoje podanie prostredníctvom čistej hry.
0-30 Marton Fucsovics podáva veľmi dobre. Vyzerá to tak, že predsa len bude v druhom sete svedkami skrátenej hry.
0-15 Marton Fucsovics si pomohol kvalitným servisom. Následne prešiel do útoku a výmenu zakončil víťazným úderom z forhendu.
6:5 Jozef Kovalík ukončil sériu troch gemov, ktoré získal jeho maďarský súper. Bude to teda práve Marton Fucsovics, kto bude podávať na udržanie.
40-30 Slovenský tenista sa teraz zaskvel výborným servisom. Najmä vďaka nemu budeme svedkami gembalu a ani maďarského brejkbalu.
30-30 Jozef Kovalík si situáciu v tomto geme poriadne komplikuje. Marton Fucsovics ho dokázal obhodiť na sieti a vyrovnáva skóre tohto gemu.
30-15 Jozef Kovalík teraz stráca bod, keďže loptičku poslal tesne za základnú čiaru. Slovenský tenista si napokon neberie ani jastrabie oko.
30-0 Marton Fucsovics predviedol vo výmene niekoľko kvalitných forhendových úderov. Jozef Kovalík sa ale dobre ubránil a napokon boduje práve on.
15-0 Slovenský tenista vstupuje dobre do jedenásteho gemu. Pomohol mu ale Marton Fucsovics, ktorý nasmeroval loptičku do siete.
5:5 Marton Fucsovics zvládol náročnú situáciu a definitívne sa vrátil do boja o druhý set. Jozef Kovalík viedol už o tri gemy, no teraz podáva za stavu 5:5.
15-40 Marton Fucsovics sa prezentoval ďalším víťazným úderom. Maďarský tenista tak môže získať tretiu hru v rade a vyrovnať skóre druhého setu.
15-30 Marton Fucsovics reaguje na predošlú stratu loptičky tým najlepším možným spôsobom. Zo svojho repertoára vyťahuje ďalšie eso.
15-15 Slovenský tenista sa teraz zaskvel dobrým returnom. Marton Fucsovics nebol pri loptičke najlepšie postavený a preto ju poslal do siete.
0-15 Marton Fucsovics podáva na udržanie v druhom sete a začína výborne. Kvalitné podanie bolo jednoznačným základom jeho úspechu.
5:4 Tak toto je obrovská škoda. Slovenský tenista sa síce dostal do výmeny cez prvé podanie, no ukončil ju nevynútenou chybou. Druhý set bude pokračovať servisom Martona Fucsovicsa.
40-A Jozef Kovalík sa ani teraz k setbalu nedostáva. Marton Fucsovics bol vo výmene aktívnejší a donútil svojho súpera chybovať.
40-40 Jozef Kovalík zachraňuje situáciu ďalším esom. Loptička spadla presne na podávacie t-čko, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
40-A Úderom do protipohybu sa zaskvel aj Marton Fucsovics. Slovenský tenista sa navyše pošmykol, a tak má Maďar ďalší brejkbal.
40-40 Jozef Kovalík to zvládol aj teraz. Výborným podaním si vytrovil pozíciu a úderom do protipohybu zaskočil svojho maďarského súpera.
30-40 Jozef Kovalík konečne prešiel do ofenzívny. Nábehom k sieti vyplašil svojho súpera a tam ho následne nedokázal kvalitne obhodiť.
15-40 Slovenský tenista posiela loptičku len do siete. Bohužiaľ, namiesto setbalov budeme svedkami dvoch brejkbalov maďarského hráča.
15-30 Slovenský tenista preriskoval svoje druhé podanie. Marton Fucsovics také silné podanie nečakal a aj preto neposlal loptičku na druhú stranu dvorca.
0-30 Marton Fucsovics bol opäť vo výmene aktívnejší a dokázal získať bod na svoju stranu. Jozef Kovalík sa tak dostáva do ďalších problémov.
0-15 Slovenský tenista nezačína práve najlepšie. Na konci dlhej výmeny sa dostal do defenzívy a nevyvaroval sa nevynútenej chyby.
5:3 Marton Fucsovics ukončil gem pri svojom podaní ďalším esom. Teraz však pôjde s novými loptičkami podávať na zisk setu slovenský hráč Jozef Kovalík.
15-40 Marton Fucsovics si zobral na pomoc jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z jeho rakety skončila na čiare. Siedme eso maďarského tenistu.
15-30 Marton Fucsovics si pomohol kvalitným servisom. Následne si otvoril celý dvorec a výmenu ukončil ďalším forhendovým úderom.
15-15 Tentokrát bol Marton Fucsovics úspešnejší a úderom z forhendovej strany nedal súperovi žiadnu šancu reagovať.
15-0 Maďarský tenista si po servise prešiel na sieť, no tam sa dopustil zbytočnej chyby. Takto si úvod ôsmej hry určite nepredstavoval.
5:2 Jozef Kovalík otočil nepriaznivý stav vo svoj prospech. Svojho súpera tak dostáva pod tlak, pretože Marton Fucsovics pôjde podávať na udržanie v tomto sete.
40-30 Jozef Kovalík zvolil dobrú kombináciu úderov. Napokon sa mu podarilo získať bod, a tak si Marton Fucsovics musí na brejkbal počkať.
30-30 Slovenský tenista musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no Marton Fucsovics toho nedokázal využiť a loptičku poslal do autu.
15-30 Jozef Kovalík opäť chybuje a dostáva sa do nepríjemnej situácie. Marton Fucsovics má dve šance na to, aby sa dostal k brejkbalu.
15-15 Tentokrát chybuje aj maďarský tenista, ktorý poslal loptičku len za základnú čiaru. Jozef Kovalík tak bod získava prakticky zadarmo.
0-15 Jozef Kovalík na úvod siedmeho gemu pomáha svojmu súperovi nevynútenou chybou. Verme, že ďalšie podobné situácie nebudú nasledovať.
4:2 Marton Fucsovics drží svoje podanie, no zatiaľ mu to nestačí. Aby sa vrátil do hry o druhý set musí aspoň raz získať podanie svojho súpera.
15-40 Ďalší pokazený return zo strany slovenského tenistu. Marton Fucsovics má tak dve šance na to, aby ukončil gem vo svoj prospech.
15-30 Slovenský tenista mal teraz aj trošku šťastia, a tak ešte dramatizuje priebeh šiesteho gemu. Marton Fucsovics má ale stále dobrú pozíciu.
0-30 To je škoda. Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu bol return nášho tenistu nevydarený.
0-15 Marton Fucsovics začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Jeho súper totiž reaguje na jeho servis len úderom do polovice siete.
4:1 Jozef Kovalík dokázal zvrátiť priebeh tohto gemu na svoju stranu. V druhom sete si tak ešte nestratil podanie a preto je v oveľa lepšej pozícii.
A-40 Slovenský tenista otáča priebeh tohto dôležitého gemu. Opäť si pomohol kvalitným servisom a preto výhodu putuje na jeho konto.
40-40 Výborne! Marton Fucsovics prichádza aj o druhú možnosť na zisk súperovho podania. Loptičku posiela ďaleko za základnú čiaru.
30-40 Jozef Kovalík sa ešte drží v tomto geme. Podaním si vytvoril výbornú pozíciu a výmenu zakončil víťazným úderom z forhendovej strany.
15-40 Jozef Kovalík sa dostáva do náročnej situácie a bude musieť odvracať dva brejkbaly svojho súpera. Loptičku totiž nasmeroval len do siete.
15-30 Slovenský tenista dokázal odpovedať na nepriaznivý stav tohto gemu víťazným úderom z forhendovej strany. Marton Fucsovics sa naťahoval márne.
0-30 Jozef Kovalík neskrátil hru práve najlepšie. Marton Fucsovics jeho úmysel prečítal a na svoje konto získava ďalší cenný bod.
0-15 Marton Fucsovics predviedol veľmi dobrý return. Jozef Kovalík si nedokázal odstúpiť od loptičky a nasmeroval ju len do polovice siete.
3:1 Marton Fucsovics nemal na servise žiadne problémy. Jozef Kovalík si prakticky ani neškrtol, a tak prichádza o tretinu svojho náskoku.
0-40 V predošlej hre získal čistú hru Jozef Kovalík, no rovnakým spôsobom môže odpovedať aj jeho skúsený maďarský protivník.
0-30 Marton Fucsovics predviedol ďalšie nechytateľné podanie a vyzerá to tak, že teraz nebude mať na podaní žiadne problémy.
0-15 Marton Fucsovics začína veľmi dobre svoj gem pri podaní. Na svoje konto si maďarský hráč pripisuje priamy bod z podania.
3:0 Slovenský tenista si udržal svoje podanie vďaka čistej hre. Potvrdzuje tak brejk z predošlého gemu a v druhom sete vedie rozdielom troch gemov.
40-0 Jozef Kovalík pokračuje v zlepšenom výkone. Aj teraz bol vo výmene aktuálnejší a ukončil ju forhendovým volejom pri sieti.
30-0 Slovenský tenista začína výborne podávať a jeho súper sa tentokrát k returnu vôbec nedostal. Druhé eso pre Jozefa Kovalíka.
15-0 Jozef Kovalík sa dostáva do zápasu. Po výbornom podaní si prešiel na sieť a výmenu ukončuje elegantne zahraným smečom na bočnú čiaru.
2:0 Slovenský tenista mal aj trošku šťastia. Marton Fucsovics poslal svoj úder len do pásky, od ktorej sa loptička odrazila do autu. Na svete je tak prvý brejk nášho tenistu.
40-30 Brejkbal je na svete! Marton Fucsovics nezvláda náročnosť situácie a loptičku posiela ďaleko za základnú čiaru. Veľká šanca pre rodáka z Bratislavy.
30-30 Jozef Kovalík dramatizuje priebeh druhého gemu po tom, ako zahral víťazný úder. Dostane sa slovenský tenista aj k prvému brejkbalu v tomto sete?
15-30 Následne si maďarský tenista pomohol kvalitným prvým servisom. Jozef Kovalík nedokázal na podanie dostatočne reagovať.
15-15 To je škoda. Po výbornom podaní súpera sa Jozef Kovalík dostal do výmeny, ale zakončil ju nevynútenou chybou z bekhendovej strany.
15-0 Marton Fucsovics musel ísť do výmeny len cez druhé podanie. Následne chcel zatlačiť súpera, no loptičku posiela za základnú čiaru.
1:0 Na rozdiel od prvého setu si na začiatku druhého dejstva slovenský tenista drží svoje podanie. Na servis ale o malú chvíľu pôjde Marton Fucsovics, ktorý sa bude snažiť o vyrovnanie.
40-15 Jozef Kovalík teraz prekvapil svojho súpera úderom po čiare. Marton Fucsovics sa síce dostal k loptičke, no posiela ju do siete.
30-15 Jozef Kovalík si pomohol kvalitným servisom von z dvorca. Otvoril si celý kurt a výmenu ukončiť forhendovým víťazným úderom po čiare.
15-15 Maďarský tenista teraz zbytočne chybuje. Jeho súper išiel do výmeny len cez druhé podanie, no return nepatril do kategórie vydarených.
0-15 Marton Fucsovics začína druhý veľmi dobrým returnom. Jozef Kovalík sa ešte dostal k loptičke, no následne ju posiela vedľa bočnej čiary.
2:6 Prvý set netrval ani pol hodinu a jednoznačne bol v réžii maďarského tenistu. Ten vynikajúco podával a dvakrát zobral podanie svojmu súperovi. Vďaka tomu ho získava jednoznačným pomerom 2:6.
15-40 Marton Fucsovics má dve šance na ukončenie prvého setu. Súpera svojou aktivitou dostal pod tlak a Jozef Kovalík posiela loptičku len do autu.
15-30 Marton Fucsovics sa vracia do vedenia v tomto geme. Opäť zaúradoval jeho skvelý servis, z ktorého pramení už šiesto eso.
15-15 Snáď najkrajší úder v podaní slovenského tenistu v doterajšom priebehu zápasu. Jozef Kovalík elegantne prehodil súpera na sieti.
0-15 Marton Fucsovics podáva na víťazstvo v prvom dejstve a začína fantasticky. Jozef Kovalík neposlal loptičku na druhú stranu dvorca.
2:5 Marton Fucsovics to teraz zahral skutočne fantasticky. Vytrvalo búšil do svojho súpera a napokon výmenu ukončil razantným forhendovým úderom. Maďar pôjde podávať na víťazstvo v sete.
30-40 Slovenský tenista sa ešte drží v hre o prvý set. Vďaka forhendovému úderu dostal súpera pod tlak a donútil ho poslať loptičku len do siete.
15-40 Jozef Kovalík má veľké problémy s dĺžkou svojich úderov. Aj tentokrát chybuje, a tak má jeho súper výhodu dvoch brejkbalov.
15-30 Marton Fucsovics získava ďalší bod na svoje konto. Opäť mu ale pomohol súper, ktorý nasmeroval loptičku len na základnú čiaru,
15-15 Bohužiaľ, slovenský tenista chybuje. Svojim druhým úderom posiela loptičku do autu, čím daruje bod svojmu skúsenému súperovi.
15-0 Jozef Kovalík mal vo výmene jasnú prevahu a napokon ju dokázal ukončiť precízne zahraným volejom tesne pri sieti.
2:4 Marton Fucsovics ďalšie komplikácie nedopustil a najmä vďaka svojmu výbornému podaniu drží svoje podanie i výhodu jedného brejku.
30-40 Marton Fucsovics to teraz nespravil práve najlepšie. Z bekhendovej strany chcel skrátiť hru, ale loptičku netrafil vôbec dobre.
15-40 Maďarský tenista si opäť pomohol skvelým servisom. Vďaka priamemu bodu z podania má výhodu dvoch gembalov.
15-30 Marton Fucsovics bol vo výmene opäť aktívnejší a napriek tomu, že do výmeny išiel cez druhé podanie dokázal zabodovať.
15-15 Maďarský tenista teraz zaváhal pri hre na sieti, keď pomerne jednoduchý bekhednový volej posiela len do siete.
0-15 Marton Fucsovics začína svoj gem na podaní vo veľkom štýle. Na svojom konte má už štyri esá a dokonale tak využíva svoju hlavnú zbraň.
2:3 Jozef Kovalík si udržal svoje podanie, hoci musel čeliť jednému brejkbalu súpera. V závere piateho gemu sa zaskvel svojim prvým esom v zápase.
A-40 Jozef Kovalík otáča vývoj piateho gemu na svoju stranu. Opäť si pomohol dobrým servisom, z ktorého pramenil priamy bod z podania.
40-40 Slovenský tenista si pomohol kvalitným servisom. Marton Fucsovics sa ešte natiahol za loptičkou, no poslal ju len do siete.
30-40 Marton Fucsovics krásne obhodil svojho súpera a vypracoval si na svoje konto ďalší brejkbal. Maďarský tenista má obrovskú šancu.
30-30 Slovenský tenista si v správny čas pomáha priamym bodom z podania. Nasledovať bude mimoriadne dôležitý bod pre vývoj možno aj celého setu.
15-30 Jozef Kovalík to opäť nespravil práve najlepšie a druhým úderom ukončuje výmenu nevynútenou chybou z forhendovej strany.
15-15 Tentokrát sa zbytočnou chybou previnil aj Marton Fucsovics, ktorý poslal loptičku do autu. Stav pri podaní nášho tenistu je tak opäť vyrovnaný.
0-15 Jozef Kovalík nevstupuje do svojho gemu na podaní práve najlepšie. Nevynútenou chybou daruje zisk bodu svojmu súperovi.
1:3 Marton Fucsovics napokon zvláda náročný gem, v ktorom odvrátil dva brejkbaly svojho súpera. Maďarský tenista v prvom sete opäť vedie o dva gemy.
40-A Výhoda putuje na konto maďarského tenistu. Marton Fucsovics sa z pravej strany zaskvel ďalším nechytateľným servisom von z dvorca.
40-40 Maďarský tenista zažehnal nebezpečenstvo ďalším skvelým podaním. Jozef Kovalík posiela svoj return len do polovice siete.
40-30 Marton Fucsovics odvracia prvú hrozbu straty podania svojim druhým esom v tomto geme. Jozef Kovalík ale bude mať ešte jednu šancu.
40-15 Výborne to teraz zahral slovenský tenista. Jozef Kovalík dostal súpera pod tlak a ten poslal loptičku len do siete. Slovák má dva brejkbaly.
30-15 Marton Fucsovics robí druhú nevynútenú chybu v rade. Aj maďarský tenista tak bude musieť čeliť nepríjemnému stavu pri svojom servise.
15-15 Slovenský tenista sa dostal do výmeny a trpezlivo hral súperovi do bekhendu. Napokon sa dočkal aj jeho chyby, a tak je stav vyrovnaný.
0-15 Marton Fucsovics si na úvod štvrtého gemu pomohol kvalitným servisom, z ktorého pramení vôbec prvé eso dnešného duelu.
1:2 Marton Fucsovics posiela loptičku z returnu tesne za základnú čiaru, a tak si jeho súper drží podanie. Maďarský tenista je napriek tomu v lepšej pozícii a pôjde podávať.
40-15 Slovenský tenista bol vo výmene aktívnejší a dočkal sa chyby svojho súpera. Jozef Kovalík má tak prvú šancu na zisk svojho podania.
30-15 Jozef Kovalík to teraz spravil veľmi dobre. Dokonale rozbehal svojho súpera a výmenu zakončil forhendovým úderom po čiare.
15-15 Konečne si slovenský tenista pomohol aj priamym bodom z podania. Vďaka dobrému servisu vyrovnáva skóre tretieho gemu.
0-15 Marton Fucsovics pokračuje vo svojom skvelom výkone. Jeho return spadol presne na čiaru, na ktorý nedokázal Jozef Kovalík včas reagovať.
0:2 Marton Fucsovics si bez najmenších problémov udržal svoje podanie. Slovenský tenista sa v poslednej výmene predviedol úderom, ktorý skončil za základnou čiarou.
0-40 Marton Fucsovics predviedol svoju hlavnú zbraň, ktorou je kvalitné podanie. Vďaka priamemu bodu má šancu získať servis čistou hrou.
0-30 Opäť sme boli svedkami dlhej výmeny, na ktorej konci sa teší Marton Fucsovics. Ten zatiaľ diktuje tento zápasu a je oveľa dominantnejší.
0-15 Marton Fucsovics vstupuje pri geme na svojom podaní veľmi dobre. Dostal svojho súpera pod tlak a ten napokon chybuje z bekhendovej strany.
0:1 Jozefovi Kovalíkovi vstup do zápasu absolútne nevyšiel. Prvé podanie mu nechodilo skoro vôbec a takisto spravil niekoľko nevynútených chýb.
15-40 Slovenský tenista posiala loptičku ďaleko za základnú čiaru. Marton Fucsovics má tak dve šance na zisk cenného a rýchleho brejku.
15-30 Marton Fucsovics predviedol veľmi dobrý return. Maďarský tenista sa tak dostáva do vedenia a Jozef Kovalík musí reagovať na nepriaznivý stav.
15-15 Slovenskému tenistovi sa podarilo reagovať víťazným úderom. Jozef Kovalík sa položil do svojho bekhendovému úderu a poslal presne po čiare.
0-15 Dnešné stretnutie začal na podaní slovenský tenista, no ako prvý sa na tabuľu skóre zapisuje vďaka forhendovému víťaznému úderu Marton Fucsovics.
0:0 Stretnutie sa práve začalo.
Na druhú dnešnú dvojhru napokon za Slovensko nastúpi Jozef Kovalík, keďže Lukáš Lacko má žalúdočné problémy. Jeho súper sa však nemení, a tak ním bude nebezpečný Marton Fucsovics.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z bratislavského Národného tenisového centra. Stretnutie Davis Cupu medzi Slovenskom a Maďarskom bude pokračovať druhou dvojhrou, v ktorej si zmerajú sily Lukáš Lacko a Marton Fucsovics.

LUKÁŠ LACKO

Lukáš Lacko začínal sezónu ako 122. hráč rebríčka ATP, no v januári si dokázal polepšiť o 14 miest. Môže za to najmä výborné vystúpenie v Melbourne Parku, kde dosiahol nečakaný, ale o to cennejší úspech. Vrátane kvalifikácie vyhral šesť zápasov, no potom ho vyradil Kei Nišikori. Napriek tomu si v treťom kole hanbu nespravil a Japoncovi podľahol po setoch 4:6, 4:6, 4:6. Rodák z Piešťan vlani nenastúpil za národne farby musel zacvakať pokutu 10 000 eur. V Davis Cupe odohral celkovo už 34 zápasov, pričom dosiahol vyrovnanú bilanciu 17-17. Lukáš Lacko jednoznačne preferuje hru na tvrdom povrchu, a tak by mu podmienky v NTC mali vyhovovať. Od roku 2013 neprehral pred domácimi fanúšikmi ani jeden zo šiestich singlových zápasov.

MARTON FUCSOVICS

Podobne ako vlani je maďarskou tímovou jednotkou Marton Fucsovics. V rebríčku ATP je momentálne na 159. pozícii, no napriek tomu je suverénne najlepším tenistom u našich južných susedov. Na rozdiel od svojho dnešného súpera nemá práve najlepšie výsledky v úvode tejto sezóny. Aktuálne ťahá sériu troch prehier za sebou, pričom neuspel už v prvom kole melbournskej kvalifikácie. Naposledy sa predstavil vo francúzskom Rennes, no v prvom kole tohto challengeru mu vystavil stopku Tobias Kamke. V rámci Davis Cupu odohral vo dvojhre 20 duelov, z ktorých prehral len šesť. Naposledy ho zdolal Jozef Kovalík po setoch 7:6, 6:4, 6:7, 1:6. Marton Fucsovics však môže byť veľmi nepríjemným súperom, najmä kvôli jeho ľaváckemu servisu. Navyše, vlani Lukáša Lacka v nemeckom Eckentale zdolal 2:1 sety.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
 2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
 3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
 4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
 5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
 6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
 7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
 8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
 9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
 10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
 1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
 2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
 3. Najpredávanejšou jazdenkou v tuzemsku bola Škoda Octavia
 4. Gopass-dovolenka, ktorá sa oplatí
 5. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
 6. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
 7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
 8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
 9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
 10. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
 1. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne 32 643
 2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo? 21 687
 3. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí 20 396
 4. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie 10 407
 5. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska 9 769
 6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice? 6 412
 7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť 4 726
 8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení 3 658
 9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia 2 791
 10. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku 2 246

Téma: Maďarsko


Článok je zaradený aj do ďalších tém Wizz Air, Slovensko

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.

Neprehliadnite tiež

Chcel Sagana nechať za sebou. Potom s ním prehral ako na MS

Peter Sagan vyhral 13. etapu na Tour de France 2018. Tesne porazil Alexandra Kristoffa.

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

Po etapovom triumfe pôjde opäť do hôr. Čo čaká Sagana dnes na Tour?

Pozrite si detail a pamiatky v 14. etape na Tour de France 2018.

Prvý titul preňho aj pre Slovensko. Varga dosiahol na ME skvelý výsledok

Richard Varga reprezentuje Slovensko na ME v Estónsku.

Bratislavské športové legendy

Daučíka v Barcelone prekonali iba Guardiola a Cruyff

Hráčsku futbalovú slávu získal v pražskej Slavii. Ako tréner postavil základ Slovana, potom žiaril v Barcelone,