Rozhodli štyri sekundy pred koncom predĺženia. Hráči Toronta zdolali New Orleans

Hrdinom zápasu sa stal Kyle Lowry. Zaznamenal tridsaťtri bodov, desať asistencií a v závere strelil rozhodujúci kôš.

Kyle Lowry oslavuje víťazný kôš Toronta v zápase proti New Orleans.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Basketbalisti Toronta zvíťazili v zápase zámorskej NBA doma nad New Orleans po veľkej dráme 108:106 po predĺžení.

V drese Raptors sa prezentoval Kyle Lowry tridsiatimi troma bodmi a desiatimi asistenciami. A 4,3 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe.

"Po polčase to vyzeralo ako na pohrebe. Boli sme dolu, ale potom DeMarre Carroll dal do hry viac energie. Jemu treba poďakovať za túto výhru," zhodnotil Lowry.

Hráči San Antonia nedovolili Russellovi Westbrookovi ani jeden bod v záverečnej štvrtine zápasu s Oklahomou a odmenou im bolo víťazstvo 108:94.

Najúdernejšia zbraň Thunder dosiahla 27 bodov a štrnásť asistencií, ale 36 bodmi ju zatienil Kawhi Leonard a disciplinovanou obranou celý tím Spurs.

"Keď hráte proti Russovi, vždy vás to naštartuje. Každá jeho práca s loptou je pre súpera výzvou," priznal Leonard. Tréner Spurs Gregg Popovich si pripísal 1126. víťazstvo v kariére. A už len jedno delí šesťdesiatosemročného kouča od vyrovnania rekordu Jerryho Sloana v počte úspechov na lavičke jedného tímu.

Bradley Beal udržal krok s Carmelom Anthonym. Jeho Washington zlepšil po dvoch štvrtinách obranu a dosiahol v súboji s New York Knicks dvanáste januárové víťazstvo, čím sa môže v súťaži pochváliť už iba Golden State.

Wizards natiahli šnúru domácich úspechov na pätnásť. V utorok im pomohla aj polčasová kritika od trénera Scotta Brooksa. "Nehrali sme svoju obranu, svoj basketbal. Síce sme viedli, ale neboli sme spokojní s naším sústredením a energiou na ihrisku. Do tretej štvrtiny sme dali viac agresivity," prezradil Beal.

V zápase dvadsiatimi ôsmimi bodmi o dva prevýšil hviezdu hostí Anthonyho.