Pred dohrávaným zápasom Košíc s Trenčínom si uctili pamiatku zosnulého trénera a generálneho manažéra Dukly Jána Kobezdu. (Autor: TASR)
TASR|1. feb 2017 o 09:36

Pred dohrávaným súbojom Košíc s Trenčínom si aktéri uctili pamiatku Jána Kobezdu, ktorý zomrel minulý týždeň.

KOŠICE. Dohrávaný súboj 41. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport Ligy medzi HC Košice a HK Dukla Trenčín bol pre hostí prvým od nedávneho úmrtia generálneho manažéra a trénera Jána Kobezdu. Hostia nastúpili s čiernymi páskami a všetci prítomní si jeho pamiatku uctili aj minútou ticha.

Podľa útočníka Dukly Jakuba Gašparoviča nie je jednoduché zmieriť sa s tragickou udalosťou, no čím skôr sa im to podarí, tým skôr sa pohnú dopredu.

Trenčanov zasiahla tragická správa v čase, keď bojujú o účasť v play off a zároveň o vyhnutie sa baráži. Mužstvo, v ktorom je viacero mladíkov, ktorých Kobezda trénoval v juniorskom tíme i v A-mužstve, sa so situáciou zmieruje len pomaly.

"Neostáva nám nič iné, iba pokračovať v jeho robote. Čím skôr prijmeme fakt, že sa s tým už nič nedá urobiť, tým skôr sa pohneme dopredu," poznamenal Jakub Gašparovič po dohrávanom zápase v Košiciach. Hoci od nešťastného 27. januára prešlo už niekoľko dní, Trenčania nemohli na bývalého trénera nemyslieť.

"Takúto situáciu človek nepredpokladá. Žiaľ, aj také veci sa stávajú. Je to klišé, no musíme zabojovať aj za neho. Jano chcel spraviť pre Duklu maximum, snažil sa o to každý deň. My musíme pokračovať v jeho úsilí," uviedol útočník Trenčína.

Dohrávka hokeja Košice - Trenčín: fotogaléria

1.2.2017

Dohrávaný zápas ponúkol zaujímavé hokejové divadlo, ktoré sa divákom páčilo. Tí videli desať gólov, víťazstvo domáceho tímu i úspešnú obnovenú premiéru Rudolfa Hunu, ktorý sa uviedol dvomi zásahmi. A k videniu bola aj trenčianska stíhacia jazda, ktorá napokon neslávila úspech. Hostia prehrávali už 2:5, dvomi gólmi v tretej časti sa však vrátili do hry. Vyrovnať už ale nedokázali.

"Po dvoch tretinách bolo 5:2 a Košičania si boli istí tromi bodmi. My sme si povedali v kabíne určité veci. Do tretej tretiny sme išli s tým, že dáme gól na zníženie stavu, čo sa nám aj podarilo. Žiaľ, v závere si Košičania postrážili výsledok a potvrdili, že sú skúseným mužstvom," dodal Jakub Gašparovič.

Trenčania aj po 41. kole zostávajú na deviatej priečke tabuľky. Na vytúženú ôsmu, na ktorej je Liptovský Mikuláš, strácajú len jediný bod.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčania nastúpili prvý raz od úmrtia ich trénera: Musíme pokračovať v jeho úsilí