Payet má za sebou debut, bol pri postupe do osemfinále pohára

Dimitri Payet má za sebou úspešný debut v drese Olympique Marseille.
Dimitri Payet má za sebou úspešný debut v drese Olympique Marseille. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. feb 2017 o 13:15

Francúz nastúpil v drese Olympique Marseille na začiatku predĺženia, v ktorom s tímom vybojovali triumf 2:1 nad Lyonom.

PARÍŽ. Francúzsky futbalový reprezentant Dimitri Payet si odkrútil obnovenú premiéru v drese Olympique Marseille. Do utorňajšieho zápasu šestnásťfinále Francúzskeho pohára (Coupe de France) s Olympique Lyon naskočil na začiatku predĺženia za stavu 1:1, v ktorom domáci rozhodli o víťazstve 2:1 a postupe do osemfinále. O oba góly Marseille sa postarali obrancovia - Rod Fanni a Dória.

"Mali by sme byť k sebe úprimní, toto je jediná cesta, ako sa dostať v tejto sezóne k nejakej trofeji. Chceme ňou dokráčať až k cieľu," povedal dvadsaťdeväťročný stredopoliar, ktorý sa vrátil do kádra Olympique z West Hamu United.

Londýnčania ho uvoľnili za 25 miliónov libier. Payet podpísal so staronovým zamestnávateľom zmluvu na štyri a pol roka. Ligový debut v základnej zostave juhofrancúzskeho tímu by mohol absolvovať v piatkovom stretnutí v Metz.

Dimitri Payet má za sebou premiéru v drese Marseille: fotogaléria

1.2.2017

Domov»Futbal»Francúzsko»Payet má za sebou debut, bol pri postupe do osemfinále pohára