Marcos Alonso (vľavo) sa raduje po svojom góle.
Marcos Alonso (vľavo) sa raduje po svojom góle. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. feb 2017 o 13:30

Až deväť gólov videli fanúšikovia v zápase medzi Evertonom a Bournemouthom.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn zvládli šláger 24. kola anglickej Premier League, keď doma zvíťazili nad Arsenalom Londýn 3:1.

V londýnskom derby padali góly hlavne na strane domácich, už v 13. minúte otvoril hlavičkou skóre stretnutia Marcos Alonso, na ktorého dorážku už nestihol brankár Arsenalu Petr Čech zareagovať.

V ostro sledovanom londýnskom derby uspeli futbalisti Chelsea: fotogaléria

4.2.2017

Vedenie poistil po prestávke Eden Hazard, po krásnej individuálnej akcii prešiel zo stredu ihriska až do pokutového územia, kde medzi dvoma obrancami hostí umiestnil svoju strelu do bránky.

Trénerovi Antoniovi Contemu vyšlo striedanie v závere zápasu, hneď pri prvom dotyku s loptou zaznamenal Cesc Fabreagas tretí gól svojho tímu.

V nadstavenom čase skorigoval skóre zápasu hosťujúci Olivier Giroud.

Chelsea tak vrátila svojmu súperovi prehru zo septembra a na čele tabuľky má pred svojím sobotňajším súperom náskok už dvanásť bodov.

Hull City po zisku bodu na ihrisku Manchestru United v uplynulom kole zaznamenal tri body proti ďalšiemu favoritovi.

Tím Jürgena Kloppa sa v domácej lige výsledkovo trápi.
Tím Jürgena Kloppa sa v domácej lige výsledkovo trápi. (Autor: TASR/AP)

Na domácom trávniku zdolal Liverpool 2:0 a odpútal sa z posledného miesta tabuľky. Tím Jürgena Kloppa tak ťahá šnúru už piatich ligových zápasov bez víťazstva za sebou.

V súboji dvoch tímov z dna tabuľky zvíťazil Sunderland na pôde Crystal Palace 4:0 a bodovo sa dotiahol na svojho tabuľkového suseda.

Strelecké hody videli diváci v Goodison Parku, kde domáci Everton vyhral nad Bournemouthom 6:3. keď štyri góly domácich zaznamenal Romelu Lukaku.

Po dvoch remízach sa z víťazstva tešil Tottenham Hotspur, ktorý na svojom štadiňone White Hart Lane zdolal Middlesbrough 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 58. minúte z pokutového kopu Harry Kane.

Premier League - 24. kolo:

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 3:1 (1:0)

Góly: 13. Alonso, 53. Hazard, 85. Fabregas - 90+1. Giroud

Hull City - FC Liverpool 2:0 (1:0)

Góly: 44. N'Diaye, 84. Niasse.

Crystal Palace - Sunderland 0:4 (0:4)

Góly: 10. L. Kone, 43. Ndong, 45.+1, 45.+3 Defoe.

Southampton - West Ham United 1:3 (1:2)

Góly: 13. Gabbiadini - 14. Carroll, 45. Obiang, 52. Noble.

Everton - Bournemouth 6:3 (3:0)

Góly: 1., 29., 83., 85. Lukaku, 24. McCarthy, 90.+4 Barkley - 59., 70. King, 90. Arter.

Watford - Burnley 2:1 (2:0)

Góly: 10. Deeney, 45.+2 Niang - 78. Barnes (z 11 m)
ČK: 6. Hendrick.

West Bromwich Albion - Stoke City 1:0 (1:0)

Gól: 6. Morrison.

Tottenham Hotspur - Middlesbrough 1:0 (0:0)

(1:0, 2:1)
90+4 minúta
Arsenal
Góly: 13. Alonso, 53. E. Hazard, 85. Fàbregas – 90+1. Giroud. ŽK: 70. Matić (CHE) – 23. Mustafi (ARS). Rozhodca: Martin Atkinson.
Dlhoočakávaná bitka o Londýn mala napokon jednoznačný priebeh. Chelsea predviedla v domácom prostredí dominantný výkon, celý zápas proti Arsenalu mala pod kontrolou. Polčasové vedenie o jeden gól navýšili v druhom polčase nádherným sólom od polovice ihriska Eden Hazard a následne aj po Cesc Fàbregas, ktorý využil chybu Petra Čecha. Za hosťujúci Arsenal potom už len korigoval Olivier Giroud. Arsenal dnes zaostal za očakávaniami, po dnešnej prehre stráca na svojho veľkého rivala na čele tabuľky už 12 bodov. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa!
90+4
90+4
Poslednú príležitosť v zápase spálil Shkodran Mustafi, ktorý nevyužil center Alexa Oxladea-Chamberlaina z ľavej strany.
90+3
Arsenal sa predsa len ešte snaží o zdramatizovanie skóre. Danny Welbeck sa presadl v súboji s domácou defenzívou, no jeho prudká lopta z hranice bránkovej čiary nenašla žiadneho z jeho spoluhráčov.
90+2
N'Golo Kanté chcel nájsť kolmicou do pokutového územia Arsenalu Diega Costu, no tentokrát to Francúzovi nevyšlo.
90+1
goalArsenal FC dal gól! OLIVIER GIROUD si znova vypýtal miestenku v základnej zostave Arsenalu. Francúzsky snajper zaznamenáva čestný zásah svojho mužstva, keď sa veľmi dobre položil do mäkučkého centra Nacha Monreala a pokazil Thibautovi Courtoisovi radosť z čistého konta.
90
Nadstavovať sa budú ešte tri minúty.
90
importantLetargia Arsenalu nemá konca. Diego Costa vycvičil defenzívu Kanonierov, no z ťažkého uhla znova mieri len nad bránu Petra Čecha.
89
importantCesc Fàbregas sa znova predviedol. Tentokrát vymyslel krásny center na Marcosa Alonsa, ktorý ale z prvej prepálil bránu hostí.
87
changePoslednýkrát strieda aj Antonio Conte. Takticky sťahuje z hry Victora Mosesa, ktorý toho dnes nabehal neuveriteľné množstvo a na jeho miesto prichádza defenzívny špecialista Kurt Zouma.
86
O víťazovi zápasu je tak už definitívne rozhodnuté a zdá sa, že Kanonieri sa tak už môžu v tejto sezóne s vysnívaným titulom rozlúčiť. Na svojho dnešného súpera totiž budú strácať už 12 bodov.
85
goalChelsea dala gól!
Tak tento moment absolútne definuje to, čo sme dnes na Stamford Bridge videli. Bezradnosť Arsenalu podčiarkol svojim nevydareným odkopom po malej domov Petr Čech. Lopta si našla Cesc Fàbregasa, ktorý poslal do odkrytej brány hostí pekný oblúčik.
83
changeAntonio Conte je veľký stratég, čo dokazuje aj tým, že po prvý raz strieda až v 83. minúte. No a je z toho hneď dvojité striedanie. Pre dnešok majú odpracované Pedro a Eden Hazard, ktorí si dnešný zápas užívali a na ich miesto prichádza dvojica Cesc Fàbregas-Willian.
82
Po tvrdých súbojoch v strede poľa Kanonieri dostali loptu znova na Nacha Monreala, ktorý ale napálil už po niekoľkýkrát len do Victora Mosesa.
81
Domáci rozohrali nakrátko. Spoza šestnástky sa chcel do lopty oprieť Victor Moses, no Petr Čech s jeho nevýrazným pokusom nemal najmenší problém.
81
Po rozohrávke nakrátko nakopával loptu pred Petra Čecha N'Golo Kanté. Po zásahu Shkodrana Mustafiho je z toho ďalší roh pre Chelsea.
80
Diego Costa sa dostal s loptou až do pokutového územia, tam sa ale proti dvojici Koscielny-Oxlade-Chamberlain nepresadil. Vybojoval však aspoň ďalšiu štandardnú situáciu.
79
Po ďalšej štandardnej situácii hlavičkoval Shkodran Mustafi, ktorý ale namieril tesne vedľa pravej žrde brány domácich.
78
importantNapokon z toho bola veľká príležitosť Dannyho Welbecka, ktorého hlavičku ale ďalším svetovým zákrokom zneškodnil Thibaut Courtois!
78
Na opačnej strane Olivier Giroud vybojoval cez Césara Azplicueta rohový kop, centrovať bude Mesut Özil.
77
Diego Costa síce dnes gól nedal, no aktivita mu nechýba. Tentokrát sa však znova nevyhol ofsajdovej pasci defenzívy The Gunners.
76
Hosťom sa totiž absolútne nedarí kombinácia na polovici súpera. Aj táto lopta zo stredu poľa mala nájsť Oliviera Girouda, no skončila len u Thibauta Courtoisa.
75
Arsenalu už zostáva na zdramatizovanie tohto súboja len niečo viac ako 15 minút. Zatiaľ to však na žiadny veľký tlak zo strany Kanonierov nevyzerá.
74
Po prihrávke Alexa Oxladea-Chamberlaina chcel Danny Welbeck sklepnúť loptu na jedného zo svojich spoluhráčov, no našiel len kopačky Nemanju Matića.
73
Ďalší z nákopov Nacha Monreala bez problémov odvrátil Gary Cahill a následne Gabriel zbytočne zasiahol lakťom Edena Hazarda. Brazílsky stopér môže byť rád, že mu Martin Atkinson neukázal žltú kartu. Toto musel Hazarda rozhodne bolieť.
72
Po centri Mesuta Özila to však hráči Arsenalu znova vôbec nezvládli, keďže jednému z nich bolo znova odpískané ofsajdové postavenie.
71
César Azplicueta si teraz trochu zbytočne vyšliapol na Alexisa Sáncheza, a tak je tu príležitosť na štandardnú situáciu aj pre Kanonierov.
70
yellowCardNemanja Matić zastavil rýchly protiútok Arsenalu len za cenu žltej karty, ktorú mu ukazuje hlavný arbiter Martin Atkinson.
69
changePosledné striedanie v mužstve hostí. Na ihrisku už neuvidíme Theo Walcott. Naopak, Wengerovým žolíkom by sa mohol stať Danny Welbeck.
69
Chelsea stále pokračovala v tlaku na bránu Petra Čecha, Eden Hazard ale našiel Davida Luiza len v postavení mimo hry.
68
David Luiz to tentokrát chcel riešiť technicky, jeho oblúčik na Diega Costu posiela znova vedľa vlastnej brány Alex Oxlade-Chamberlain.
67
The Blues zostali usadení pred šestnástkou hostí. Pedro napálil len Shkodrana Mustafiho, no následne Theo Walcott nedovolene zastavil Marcosa Alonsa a Martin Atkinson dáva Chelsea príležitosť na veľmi zaujímavú štandardnú situáciu.
66
Chelsea predviedla hosťom, ako má vyzerať rýchly protiútok. Eden Hazard sklepol loptu na Pedra, ktorého center z pravej strany na rohový kop odvrátil Gabriel.
65
changeArsenal už nemá čo stratiť. Z ihriska odchádza Francis Coquelin, ktorého nahrádza Olivier Giroud. Kanonieri vsádzajú všetko na jednu kartu.
64
Alexis Sánchez roztiahol hru doľava na Nacha Monreala, no jeho prízemný center presvišťal celým pokutovým územím.
63
Marcos Alonso bude v poriadku, môžeme pokračovať ďalej. Diego Costa si teraz vykoledoval ďalšie napomenutie od Martina Atkinsona po nedovolenom zákroku na Francisa Coquelina.
62
Po centri Mesuta Özila do pokutového územia sa v pred vlastným gólmanom zrazili David Luiz s Marcosom Alonsom a ofenzívny španielsky bek bude potrebovať krátke ošetrenie.
61
César Azpilicueta zbavil Mesuta Özila lopty len za cenu ďalšieho rohového kopu.
60
Máme za sebou hodinu hry a zatiaľ sa tento zápas vyvíja jasne v prospech lídra priebežného poradia Premier League. Chelsea vedie o dva góly a celý priebeh duelu má jasne pod kontrolou.
59
Chelsea tentokrát vyrazila do rýchleho protiútoku, no Pedro loptu na Edena Hazarda neprestrčil.
58
Zverenci Antonia Conteho sa už skutočne nemajú kam ponáhľať, a tak nechávajú hrať súpera. Hráči Arsenalu sa však naďalej nevedia zbaviť akéhosi kŕča, ktorí im bráni niečo konštruktívne vymyslieť.
57
Nacho Monreal skúsil niečo vymyslieť na ľavom krídle, jeho center na Thea Walcotta ale odvrátila defenzíva The Blues znova len na rohový kop.
56
Naopak, domáci už majú nahraté a pokiaľ takýmto trpezlivým výkonom ustrážia víťazstvo, dostanú sa na čele tabuľky už do 12-bodového "trháku".
55
Hostia sú druhým inkasovaným gólom evidentne zaskočení a robia stále viac chýb v na prvý pohľad jednoduchých kombináciach v strede poľa.
54
Tak pre Arsenal je to vstup do druhého polčasu ako zo zlého sna. Kanonieri namiesto toho, aby zatlačili na svojho súpera a pokúsili sa čo najskôr vyrovnať, inkasujú po zmätkoch vo svojej defenzíve, ktoré svojou genialitou spôsobil Eden Hazard.
53
53
Neuveriteľný EDEN HAZARD! Stredopoliar Chelsea si prebral loptu na polovici ihriska, zbavil sa Francisa Coquelina, vycvičil aj stopérsku dvojicu Mustafi-Koscielny a prestrelil Petra Čecha. Tento gól sa zaradí jednoznačne medzi najkrajšie góly celej sezóny Premier League.
52
N'Golo Kanté znova ukázal svoju mimoriadnu dôležitosť pre tím Antonia Conteho. Francúzska "motorová myš" znova vybojovala loptu od Francisa Coquelina, no následná kolmica na Diega Costu mierila už do ofsajdovej pozície.
51
The Blues ale predvádzajú vysoký pressing. Skvelú robotu opäť odvádza N'Golo Kanté. Od neho sa lopta dostala k Edenovi Hazardovi, no šikovný Belgičan namieril len vysoko nad bránu Petra Čecha.
50
Tentokrát to kombinačne skúšala Chelsea, no Alex Oxlade-Chamberlain zastavil prihrávku Garyho Cahilla na Nemanju Matića.
49
Arsenal síce drží loptu vo svojej moci, no zverenci Antonia Conteho predvádzajú mimoriadne koncetrovaný výkon a každý pokus o kolmicu do pokutového územia dokáže defenzíva domácich eliminovať.
48
César Azpilicueta dnes zatiaľ veľmi dobre stráži Alexisa Sáncheza. Aj tentokrát bol v ich osobnom súboji úspešnejší španielsky bek domácich.
47
Chelsea vstúpila do druhého polčasu mimoriadne aktívne. Laurent Koscielny v poslednej chvíli sklzom zastavil Diega Costu, ktorý si chcel prebrať kolmicu od Edena Hazarda.
46
Druhý polčas sa začal rozohrávkou Arsenalu. Vyzerá to tak, že cez polčasovú prestávku ani jeden z manažérov do svojich základných zostáv nezasiahol. Jediným novým mužom na ihrisku v porovnaní so začiatkom duelu tak naďalej zostáva Gabriel, ktorý vystriedal otraseného Héctora Bellerína.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas veľkého londýnskeho derby medzi Chelsea FC a Arsenalom FC priniesol podľa očakávania futbal vo veľkom nasadení. Aktívnejšie začali hostia. Tí však svoje príležitosti využiť nedokázali, a tak prišiel šok. V 13. minúte sa po kontroverznom súboji s Héctorom Bellerínom presadil Marcos Alonso. Od tohto momentu sa Kanonieri dlho hľadali. Napriek tomu sme sledovali veľmi zaujímavý futbal. Pre Arsenal je však dnešný zápas v otázke boja o titul takmer existenčný, a tak budú musieť The Gunners v druhom polčase jednoznačne aspoň raz skórovať. Verme, že aj druhý polčas tohto šlágra splní naše vysoké očakávania.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Napokon si domáci vybojovali predsa len ešte jednu štandardnú situáciu, keď rozohrávali rohový kop z pravej strany, no prvý polčas sa v tejto chvíli končí.
45+3
Aktivita aj na strane Chelsea, lopta sa ale zatiaľ do tesnej blízkosti Petra Čecha nedostala.
45+2
importantNo a hostia mohli udrieť! Do tejto kombinácia sa zapojila asi štvorica Kanonierov, napokon sa lopta dostala v pokutovom území k Mesutovi Özilovi, ten ale našiel len pripraveného Thibauta Courtoisa.
45+1
Nadstavený čas zatiaľ veľa vzruchu nepriniesol, loptu na svojich kopačkách držia futbalisti Arsenalu, ktorí čakajú na chybu defenzívy Chelsea.
45
V prvom polčase sa budú nadstavovať až štyri minúty.
45
Doslova exhibičné kúsky v niektorých momentoch predvádza dvojica Hazard-Pedro. Belgičan teraz Pedra našiel ďalšou peknou pätičkou a ten vybojoval cez Shkodrana Mustafiho ďalší rohový kop.
44
Tak toto Shkodranovi Mustafimu vôbec nevyšlo. Stopér hostí chcel rozohrať na ľavú stranu na Nacha Monreala, no loptu poslal len mimo ihriska.
43
Eden Hazard s Pedrom si dnešný zápas zatiaľ užívajú. Aj tentokrát si znova veľmi vtipne vymenili loptu, no následná Pedrova prihrávka na Diega Costu už cez defenzívu Arsenalu neprešla.
42
Diego Costa nezostal nič dlžný svojej povesti ani pri súboji v strede poľa, keď bol proti Francisovi Coquelinovi až príliš agresívny. Martin Atkinson prisudzuje loptu Arsenalu.
41
Pedro chcel z prvej vyzvať do kombinácie Edena Hazarda. Myšlienka zaujímavá, jej prevedenie už bolo o niečo horšie.
40
Do konca prvého polčasu zostáva päť minút. Tieto momenty patria hosťom. Tí však teraz spravili chybu v rozohrávke na polovici Chelsea a Victor Moses sa so svojim vhadzovaním nikam neponáhľa.
39
No a znova bol v akcii brankár domácich. Tentokrát si však vychutnal center Nacha Monreala z ľavej strany a môže vykopávať.
38
38
importantTak konečne štandardná situácia vyšla aj Arsenalu. Po Özilovej rozohrávke nakrátko centroval Alex Oxlade-Chamberlain a Gabriel v stopercentnej príležitosti nechal vyniknúť Thibauta Courtoisa!
37
Center Mesuta Özila prepadol až k Alexisovi Sánchezovi, ktorý chcel roztiahnuť hru prihrávkou na Thea Walcotta. Ten ale narazil na všadebola Victora Mosesa. Je z toho ďalší rohový kop pre hostí.
36
Nacho Monreal sa chcel prebiť cez Victora Mosesa k ďalšiemu centru, no to nedopustil Victor Moses, ktorý odvracia loptu na rohový kop.
35
Kanonieri vyrazili do rýchleho protiútoku. Ten sa však skončil po ďalšej nevydarenej prihrávke Mesuta Özila na Thea Walcotta.
34
Tlak Chelsea sa postupne zvyšuje, domáci teraz neuveriteľným spôsobom obliehajú pokutové územie hostí. The Blues rozohrávali aj ďalšie dva rohové kopy, no priame ohrozenie brány Petra Čecha z toho znova nebolo.
33
importantMarcos Alonso sa presunul na opačnú stranu, kde predviedol veľmi pekný center na Pedra. Španielsky krídelník zakončoval z prvej k pravej žrdi, Petr Čech bol pripravený.
32
32
Alexis chcel vyzvať na center v neobvýklej pozícii operujúceho Gabriela, no jeho prihrávka bola až príliš okatá a všetko vyriešila dvojica Cahill-Alonso.
31
Chelsea chcela zaskočiť súpera rýchlym protiútokom, všetko však končí útočným faulom N'Gola Kantého.
30
Arsenalu ale vôbec nevychádzajú štandardné situácie, všetko znova bez najmenších problémov rieši Thibaut Courtois.
29
Hostia pokračovali v aktivite, Victor Moses sa postavil pred Nacha Monreala ako stena, Martin Atkinson píska v prospech Arsenalu.
29
Kanonieri obliehali poktuové územie Chelsea, Alex Iwobi prihrával pod seba na Alexisa Sáncheza, ktorého ale zastavil Gary Cahill.
28
Loptu chcel z vlastnej polovice ihriska vyviezť zatiaľ nevýrazný Mesut Özil, toho zastavil taktickým faulom N'Golo Kanté. Pri lopte tak zostáva Arsenal.
27
Chelsea rozohrávala ďalší rohový kop z ľavej strany. Po rozohrávke nakrátko centroval Eden Hazard, všetko aspoň na malý moment rieši Gabriel Paulista.
26
Zverenci Antonia Conteho však pokračujú v tlaku, proti Diegovi Costovi v pokutovom území v poslednej chvíli zasiahol Alex Oxlade-Chamberlain.
25
Po krátkom prerušení do šestnástky hostí centroval Pedro no The Blues z jeho centra priameho ohrozenie Petra Čecha nevyťažili.
24
Tak ako Héctor Bellerín potrebuje pomoc svojho lekárskeho tímu, a tak si na pokračovanie zápasu budeme musieť znova chvíľu počkať.
23
yellowCardPre Arsenal sa tento zápas nevyvíja vôbec dobre. Potom, čo musel byť vystriedaný zranený Héctor Bellerín v tomto momente vidí prvú žltú kartu zápasu Shkodran Mustafi. Okolo nemeckého stopéra zrýchlil Eden Hazard a Mustafi si proti nemu pomohol veľmi škaredým zákrokom.
22
V tejto chvíli sa obe mužstvá vystriedali v nepresnosti vo svojich ofenzívnych akciách. Kým prihrávka Mesuta Özila na Thea Walcotta skončila v moci Thibauta Courtoisa, tak Eden Hazard pas od N'Gola Kantého na ihrisku nezachytil.
21
Domáci znova útočili, no Diego Costa si prihrávku od Edena Hazarda prebral v postavení mimo hry.
20
20
Máme za sebou 20 minút hry, po ktorých sú jednoznačne spokojnejší zverenci Antonia Conteho. Tí sa ujali vedenia v 13. minúte po kontroverznom góle Marcosa Alonsa, o ktorom sa pravedepodobne bude ešte veľa hovoriť.
19
Chelsea ale jeden gól nestačí. Do pokutového územia sa vrútil Diego Costa, no v rýchlosti nedokázal z ťažkého uhla loptu trafiť tak, aby ohrozil Petra Čecha.
18
Mesut Özil centroval od pravej rohovej zastávky až trikrát v krátkom časovom slede. Hlavičkoval tam, ak sa nemýlim, Shkodran Mustafi, no nenamieril presne.
17
changePre Héctora Bellerína sa tento šláger končí veľmi nešťastne. Namiesto mladého španielskeho rýchlika prichádza brazílsky stopér Gabriel Paulista.
16
Arsenal to v týchto momentoch nemá vôbec jednoduché, keď v krátkom oslabení o jedného hráča musí vymyslieť rýchlu odpoveď na vedúci gól domácich. Alex Oxlade-Chamberlain vybojoval cez Davida Luiza ďalší rohový kop.
15
Héctor Bellerín zamieril dokonca až do kabíny, s pravým bekom Arsenalu to nevyzerá dobre. My však pokračujeme v hre.
14
Héctor Bellerín pri súboji s Marcosom Alonsom spadol na trávnik veľmi nekontrolovateľne, a tak si v tejto chvíli vyžiadal lekárske ošetrenie. Uvidíme, či bude môcť tento talentovaný Španiel pokračovať v zápase.
13
13
Chelsea dosahuje veľmi dôležitý gól. Po centri Pedra a hlavičke Diega Costu ešte Petr Čech dokázal zasiahnuť, no následne do súboja s Héctorom Bellerínom nekompromisne vletel MARCOS ALONSO, ktorý už loptu namieril do siete.
12
Do pokutového územia Arsenalu centroval Eden Hazard, Gary Cahill bol v dobrej pozícii, no svoju hlavičku namieril len nad bránu hostí.
11
Victor Moses zrýchlil okolo Francisa Coquelina, ktorý si musel pomôcť nedovoleným zákrokom. Myslím si, že pokiaľ by bolo odohratých viac minút z hracieho času, Martin Atkinson by neváhal a Francúzovi by vytiahol žltú kartu.
10
Chelsea robí až nezvyklo veľa chýb v rozohrávke, ďalšiu z nich však na presný center nevyužil Alexis Sánchez.
9
Eden Hazard skúsil poslať loptu "do ohňa", no jeho prihrávka vzduchom bola malinou pre tak skúseného gólmana, akým je Petr Čech.
8
Na opačnej strane Alexis Sánchez posielal prihrávku za obranu pre Thea Walcotta, no si svoju pozíciu na hranici ofsajdovej pasce neustrážil.
7
Eden Hazard chcel vtipnou prihrávkou vyzvať na kombináciu Diega Costu, no Španiel jeho myšlienku nepochopil a vhadzovať môže Héctor Bellerín.
6
Nákop Alexa Iwobiho do pokutového územia mal nájsť Thea Walcotta, no loptu si zo vzduchu stiahol Thibaut Courtois.
5
Tak po hektickom úvode sa nám tempo hry trochu upokojilo. Chelsea sa sformovala na svojej polovici, kde necháva hrať Kanonierov.
4
Chelsea si napokon štandardnú situáciu zopakovala, ani defenzíva Arsenalu však všetko zvládla bez väčších problémov a hostia môžu útočiť.
3
Prvú štandardnú situáciu ale hostia vôbec nezvládli, na opačnú stranu sa vyrútil Pedro, ktorý ale neodcentroval cez rýchlonohého Héctora Bellerína. Rohový kop aj pre The Blues.
2
2
importantArsenal začal veľmi aktívne. David Luiz si chcel pomôcť malou domov k Thibautovi Courtoisovi, ten ale rozhoral len k Alexovi Iwobimu, ktorý pálil veľmi nebezpečne k ľavej žrdi a donútil Courtoisa k prvému zákroku.
1
Jubliejné 50. derby medzi Chelsea a Arsenalom otvorili výkopom domáci futbalisti. O prvý nákop do šestnástky sa však postaral hosťujúci Nacho Monreal.
1

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Pedro, D. Costa, E. Hazard.
Náhradníci: Begović – Terry, K. Zouma, Chalobah, Fàbregas, Willian, Batshuayi.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Oxlade-Chamberlain – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sánchez.
Náhradníci: Ospina – Gibbs, Gabriel, Reine-Adélaïde, Maitland-Niles, Giroud, Welbeck.

Rozhodca: Martin Atkinson.
Vážení fanúšikovia!

Anglická Premier League pokračuje počas tohto víkendu 24. kolom. Jeho program odštartuje veľkým šlágrom. Na Stamford Bridge sa od 13:30 odohrá veľká bitka o Londýn, v ktorej Chelsea FC privíta Arsenal FC.

CHELSEA FC

Chelsea predvádza v tejto sezóne skvelé výkony. The Blues majú po 23 odohratých kolách na svojom konte 56 bodov. V celom priebehu sezóny prehrali len trikrát. Zaujímavosťou je, že jedným z mužstiev, ktoré si na zverencov Antonia Conteho dokázali vyšliapnuť, bol práve Arsenal. Stalo sa tak ešte v septembri v rámci 6. kola. Po tejto prehre sa však začala rekordná 13-zápasová víťazná šnúra Chelsea, ktorú zastavil až na začiatku januára Tottenham. Modrí si aj vďaka tomu vytvorili na čele tabuľky pred konkurenciou značný náskok a viacerí odborníci sa zhodujú, že pokiaľ sa dnes Chelsea podarí Arsenal zdolať, o titule bude de facto rozhodnuté. Aktuálne má totiž tím okolo kapitána Garyho Cahilla pred druhými Spurs a tretím Arsenalom už 9-bodový náskok. The Blues ťažia tak zo skvelej defenzívy, ako aj ofenzívy. Brankárska jednotka Thibaut Courtois doposiaľ inkasoval len 16-krát, čím sa nemôže pochváliť žiaden z jeho konkurentov. Na druhej strane, za 48 strelených gólov a druhý najlepší útok v celej súťaži vďačia v Chelsea najmä Diegovi Costovi, ktorý sa presadil už 15-krát. V poslednom ligovom kole odohrali zverenci Antonia Conteho náročný zápas na Anfield Road, kde s domácim Liverpoolom uhrali remízu 1:1. Antonio Conte by mal dnes mať k dispozícii kompletný káder, žiaden z jeho zverencov sa na listine zranených nenachádza.

ARSENAL FC

Arsenal prežíva veľmi zvláštnu sezónu. The Gunners znova patria medzi najvážnejších kandidátov na titul, no tak ako po minulé roky, ani tentokrát sa nevyhli viacerým zbytočným zaváhaniam, za čo pykajú aktuálne až 3. priečkou v tabuľke a 9-bodovou stratou na lídra zo Stamford Bridge. K spomínaným zaváhaniam jednoznačne musíme zarátať aj šokujúcu prehru Kanonierov z posledného ligového kola, keď si z Emirates Stadium všetky tri body odviezol Watford. Arsenal sa nezvyčajne trápi aj so súpermi, ktorých by mal podľa papierových predpokladov porážať. Tak napríklad v nedávnom dueli proti Burnley zachraňoval 3 body z pokutového kopu Alexis Sánchez v 8. minúte nadstaveného času. Práve tento Čiľan je s 15 gólmi najlepším strelcom mužstva a zároveň veľkým konkurentom Diega Costu v boji o korunu kráľa strelcov. Celý tím Arsenalu v doterajšom priebehu sezóny nastrieľal celkovo 51 gólov, čo je druhý najvyšší počet v celej lige. Na druhej strane, The Gunners pomerne často inkasujú, o čom svedčí aj 25 gólov v sieti Petra Čecha. Arsène Wenger už vie, že ak chce vykresať ešte akú-takú iskierku nádeje na vytúžený majstrovský titul pre svoj tím, dnes musí jednoznačne bodovať naplno. Pri tejto snahe nebude môcť počítať s Mohamedom Elnenym, ktorý by mal v nedeľu nastúpiť v drese Egypta na finále Afrického pohára národov. Zranení sú Aaron Ramsey a Santi Cazorla, o štarte Oliviera Girouda a Alexa Oxladea-Chamberlaina sa rozhodne až v deň zápasu. Granit Xhaka si ešte stále odpykáva trest za nešetrný faul v stretnutí s Burnley, po ktorom videl červenú kartu. Zaujímavosťou je, že po tomto dueli bol dištancovaný aj samotný Arsène Wenger, a to za inzultáciu štvrtého rozhodcu. Francúzsky kouč prezývaný Profesor tak absolvuje aj tento duel len v pozícii diváka na tribúne Stamford Bridge.