Skvelo si našiel miesto medzi obrancami. Hossa opäť skóroval

Nedarilo sa slovenským obrancom. Nebodovali ani oni, ani ich tímy.

Marián Hossa prekonáva brankára Mika Smitha.(Zdroj: TASR/AP)
TOP zájazd na zápas Real Madrid vs PSG >>

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa svojím devätnástym gólom v sezóne zavŕšil skvelú úvodnú tretinu Chicaga na ľade Arizony v Glendale, kde hostia napokon zvíťazili 4:3.

Blackhawks viedli po prvej dvadsaťminútovke štvrtkového zápasu už 3:0 vďaka zásahom Patricka Kana, Ryana Hartmana a 38-ročného Hossu.

Vyrovnal sa legende Winnipegu

Rodák zo Starej Ľubovne sa presadil počas presilovky v pätnástej minúte, keď mu puk od pravého mantinelu na os klziska posunul Artemij Panarin.

Skúsený krídelník sa poľahky zbavil všetkých brániacich hráčov a prekonal Mika Smitha.

Pre Hossu to bol 518. zásah v kariére a vyrovnal sa ním bývalému strelcovi Winnipegu Dalovi Hawerchukovi.

V historickom rebríčku kanonierov mu teraz patrí 36. priečka, do konca základnej časti ešte môže dostihnúť Pata Verbeeka (522).

"Od úvodu sme na nich vybehli. Odohrali sme jednu z najlepších tretín za uplynulé obdobie. Presilovka sa nám vydarila, vytvorili sme si silný tlak," povedal Hossa, ktorý v 37 zápasoch proti Coyotes strelil 21 gólov.

Päťstý gól pre Marleaua

Patrick Marleau sa stal štyridsiatym piatym päťstogólovým hokejistom histórie NHL.

Útočník San Jose zaokrúhlil svoje konto na ľade Vancouveru, keď v desiatej minúte úvodnej tretiny otvoril skóre stretnutia, ktoré Sharks vyhrali 4:1.

"Znamená to, že nejakú chvíľu ste na scéne a asi ste niečo robili dobre," komentoval Marleau.

Tridsaťsedemročný kanadský krídelník nazbieral počas kariéry aj 564 asistencií v 1463 dueloch bez výnimky v drese San Jose.

Dvojnásobný zlatý olympijský medailista a s Kanadou aj majster sveta 2003 vedie klubový rebríček v počte zápasov, gólov aj bodov.

Vyradili Plagerovo číslo

Mike Yeo má za sebou úspešný debut vo funkcii trénera St. Louis, v ktorej v stredu nahradil Kena Hitchocka.

Blues zdolali Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom v zostave presvedčivo 5:1.

Klub pred zápasom v Scottrade Center slávnostne vyradil dres s číslom päť, ktoré nosieval bývalý kanadský obranca tímu Bob Plager v sedemdesiatych rokoch.

NHL - výsledky:

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 38. Giroux (Streit, B. Schenn), 44. Read (Couturier, Cousins), 60. Couturier - 5. Nesterov (Galchenyuk, Shaw)

Buffalo Sabres - New York Rangers 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Franson (R. O'Reilly, Ennis) - 38. Zuccarello (McDonagh, J.T. Miller), 64. Kreider (J.T. Miller, Zibanejad)

/útočník Marek Hrivík (NY Rangers) nehral, je opäť vo farmárskom tíme/

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Góly: 24. T. Johnson (Kučerov), 48. Point (B. Boyle, Palát) - 27. Mark Stone (Z. Smith, Ceci), 32. Turris (Hoffman, E. Karlsson), 43. Hoffman (Turris, Mark Stone), 50. Mark Stone (E. Karlsson, Brassard), 60. Kelly (E. Karlsson)

Nashville Predators - Edmonton Oilers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 22. Arvidsson (Johansen), 40. Johansen (Arvidsson, F. Forsberg)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23 minút a 12 sekúnd, až štyrikrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si tri hity a dva razy zablokoval strelu súpera/

Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Klingberg (Jamie Benn), 14. Jamie Benn (Nemeth, Eaves), 38. Eaves (Klingberg, Jamie Benn) - 7. Little (Ehlers, Laine), 20. Scheifele (Wheeler), 26. Scheifele (M. Perreault, Byfuglien), 33. Ehlers (Laine)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) pre zranenie nehral/

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 3:4 (0:3, 3:1, 0:0)

Góly: 22. Ekman-Larsson (Vrbata, Michael Stone), 35. Dvorak (Doan, Perlini), 36. Perlini (Dvorak, Goligoski) - 9. P. Kane (Keith, Toews), 10. Hartman (Keith, A. Desjardins), 15. MARIÁN HOSSA (Panarin, Seabrook), 26. Panarin (Anisimov, P. Kane)

/útočník Marián Hossa odohral 16 minút a 39 sekúnd, z dvoch striel na bránu strelil jeden gól a pripísal si jeden mínusový bod, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14 minút a 14 sekúnd, brankára súpera ohrozil jednou strelou, pripísal si dva hity a dve trestné minúty za krošček/

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Steen (Shattenkirk, P. Stastny), 27. P. Stastny (Steen, Pietrangelo), 28. Tarasenko (Lehterä, Parayko), 32. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 53. P. Stastny (Parayko, Edmundson) - 15. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 19 minút a 35 sekúnd, dvakrát ohrozil bránu súpera a zablokoval jednu strelu/

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 47. Larsen (Gaunce, Triamkin) - 10. Marleau (Pavelski, Burns), 20. Tierney (Schlemko), 41. Burns (Hertl, J. Thornton), 55. Tierney (Vlasic, J. Ward)