Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ O 8:45

Skvelo si našiel miesto medzi obrancami. Hossa opäť skóroval

Nedarilo sa slovenským obrancom. Nebodovali ani oni, ani ich tímy.

Marián Hossa prekonáva brankára Mika Smitha.Marián Hossa prekonáva brankára Mika Smitha. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa svojím devätnástym gólom v sezóne zavŕšil skvelú úvodnú tretinu Chicaga na ľade Arizony v Glendale, kde hostia napokon zvíťazili 4:3.

Blackhawks viedli po prvej dvadsaťminútovke štvrtkového zápasu už 3:0 vďaka zásahom Patricka Kana, Ryana Hartmana a 38-ročného Hossu.

Vyrovnal sa legende Winnipegu

Rodák zo Starej Ľubovne sa presadil počas presilovky v pätnástej minúte, keď mu puk od pravého mantinelu na os klziska posunul Artemij Panarin.

Skúsený krídelník sa poľahky zbavil všetkých brániacich hráčov a prekonal Mika Smitha.

Pre Hossu to bol 518. zásah v kariére a vyrovnal sa ním bývalému strelcovi Winnipegu Dalovi Hawerchukovi.

V historickom rebríčku kanonierov mu teraz patrí 36. priečka, do konca základnej časti ešte môže dostihnúť Pata Verbeeka (522).

"Od úvodu sme na nich vybehli. Odohrali sme jednu z najlepších tretín za uplynulé obdobie. Presilovka sa nám vydarila, vytvorili sme si silný tlak," povedal Hossa, ktorý v 37 zápasoch proti Coyotes strelil 21 gólov.

Päťstý gól pre Marleaua

Patrick Marleau sa stal štyridsiatym piatym päťstogólovým hokejistom histórie NHL.

Útočník San Jose zaokrúhlil svoje konto na ľade Vancouveru, keď v desiatej minúte úvodnej tretiny otvoril skóre stretnutia, ktoré Sharks vyhrali 4:1.

"Znamená to, že nejakú chvíľu ste na scéne a asi ste niečo robili dobre," komentoval Marleau.

Tridsaťsedemročný kanadský krídelník nazbieral počas kariéry aj 564 asistencií v 1463 dueloch bez výnimky v drese San Jose.

Dvojnásobný zlatý olympijský medailista a s Kanadou aj majster sveta 2003 vedie klubový rebríček v počte zápasov, gólov aj bodov.

Vyradili Plagerovo číslo

Mike Yeo má za sebou úspešný debut vo funkcii trénera St. Louis, v ktorej v stredu nahradil Kena Hitchocka.

Blues zdolali Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom v zostave presvedčivo 5:1.

Klub pred zápasom v Scottrade Center slávnostne vyradil dres s číslom päť, ktoré nosieval bývalý kanadský obranca tímu Bob Plager v sedemdesiatych rokoch.

NHL - výsledky:

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 38. Giroux (Streit, B. Schenn), 44. Read (Couturier, Cousins), 60. Couturier - 5. Nesterov (Galchenyuk, Shaw)

Buffalo Sabres - New York Rangers 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Franson (R. O'Reilly, Ennis) - 38. Zuccarello (McDonagh, J.T. Miller), 64. Kreider (J.T. Miller, Zibanejad)

/útočník Marek Hrivík (NY Rangers) nehral, je opäť vo farmárskom tíme/

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Góly: 24. T. Johnson (Kučerov), 48. Point (B. Boyle, Palát) - 27. Mark Stone (Z. Smith, Ceci), 32. Turris (Hoffman, E. Karlsson), 43. Hoffman (Turris, Mark Stone), 50. Mark Stone (E. Karlsson, Brassard), 60. Kelly (E. Karlsson)

Nashville Predators - Edmonton Oilers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 22. Arvidsson (Johansen), 40. Johansen (Arvidsson, F. Forsberg)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23 minút a 12 sekúnd, až štyrikrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si tri hity a dva razy zablokoval strelu súpera/

Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Klingberg (Jamie Benn), 14. Jamie Benn (Nemeth, Eaves), 38. Eaves (Klingberg, Jamie Benn) - 7. Little (Ehlers, Laine), 20. Scheifele (Wheeler), 26. Scheifele (M. Perreault, Byfuglien), 33. Ehlers (Laine)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) pre zranenie nehral/

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 3:4 (0:3, 3:1, 0:0)

Góly: 22. Ekman-Larsson (Vrbata, Michael Stone), 35. Dvorak (Doan, Perlini), 36. Perlini (Dvorak, Goligoski) - 9. P. Kane (Keith, Toews), 10. Hartman (Keith, A. Desjardins), 15. MARIÁN HOSSA (Panarin, Seabrook), 26. Panarin (Anisimov, P. Kane)

/útočník Marián Hossa odohral 16 minút a 39 sekúnd, z dvoch striel na bránu strelil jeden gól a pripísal si jeden mínusový bod, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14 minút a 14 sekúnd, brankára súpera ohrozil jednou strelou, pripísal si dva hity a dve trestné minúty za krošček/

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Steen (Shattenkirk, P. Stastny), 27. P. Stastny (Steen, Pietrangelo), 28. Tarasenko (Lehterä, Parayko), 32. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 53. P. Stastny (Parayko, Edmundson) - 15. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 19 minút a 35 sekúnd, dvakrát ohrozil bránu súpera a zablokoval jednu strelu/

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 47. Larsen (Gaunce, Triamkin) - 10. Marleau (Pavelski, Burns), 20. Tierney (Schlemko), 41. Burns (Hertl, J. Thornton), 55. Tierney (Vlasic, J. Ward)