Sportnet|3. feb 2017 o 13:20

Zatiaľ čo Lampičová vyhrala s jasným náskokom, Retivych triumfoval po tesnom finiši.

PJONGČANG. Slovinka Anamarija Lampičová a Rus Gleb Retivych sa stali víťazmi piatkových šprintov klasickou technikou v rámci 12. kola Svetového pohára v behu na lyžiach v kórejskom Pjongčangu.

Nemôžem tomu uveriť, ale počas celých pretekov som sa cítila výborne. V závere som bola aj trochu nervózna zo svojej skvelej pozície, ale napokon som to zvládla.

Anamarija Lampičová po svojom víťazstve

Lampičová aj Retivych si v preriedenej konkurencii pripísali premiérové triumfy v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Lampičová ovládla finále s pomerne veľkým náskokom 1,60 sekundy pred Nórkou Oeyre Silje Slindovou a Američankou Idou Sargentovou (+1,79).

Retivych zvládol záverečný súboj o prvenstvo s Nórom Sondrem Turvollom Fosslim s náskokom 30 stotín. Tretí skončil Rus Andrej Parfenov (+0,73).

Preteky v Pjongčangu v dňoch 3. - 5. februára sú generálkou na budúcoročné zimné olympijské hry, ktoré sa uskutočnia práve v tomto dejisku na Kórejskom polostrove.

V piatok sa jazdilo pod umelým osvetlením a len s priemernou diváckou kulisou.

Slováci vrátane členky širšej svetovej špičky Aleny Procházkovej na štarte chýbali, rovnako ako aj lídri priebežného poradia šprintov vo Svetovom pohári Talian Federico Pellegrino a Nórka Maiken Caspersen Fallová.

"Nemôžem tomu uveriť, ale počas celých pretekov som sa cítila výborne. V závere som bola aj trochu nervózna zo svojej skvelej pozície, ale napokon som to zvládla," povedala 21-ročná Lampičová v krátkom interview pre Eurosport.

3.Sergej UsťugovRusko202 b

Domov»Zimné športy»Obaja triumfovali po prvýkrát. Lampičová a Retivych vyhrali šprinty v Pjongčangu