Vedúci Bayern stratil dva body, o Lige majstrov stále sníva Hoffenheim

TASR|4. feb 2017 o 18:06

Herthe Berlín pomohol k víťazstvu slovenský obranca Peter Pekarík.

MNÍCHOV. V devätnástom kole nemeckej futbalovej Bundesligy remizoval líder tabuľky Bayern Mníchov so Schalke 1:1.

Na vedúci gól Roberta Lewandowského z 9. minúty dokázal odpovedať už o štyri neskôr obranca Schalke Naldo.

Hertha Berlín, v základnej zostave s Petrom Pekaríkom, zvíťazila nad Ingolstadtom 1:0, keď jediný gól zápasu strelil už v prvej minúte Genki Haraguči.

Hoffenheim zvíťazil nad Mainzom 4:0, keď o svojom vysokom triumfe rozhodol v záverečných desiatich minútach, v ktorých strelil tri góly.

Hoffenheimu patrí po devätnástom kole štvrté miesto v tabuľke, ktoré zaručuje účasť v baráži o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

1. FC Kolín zdolal trápiaci sa Wolfsburg 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 81. minúte z pokutového kopu najlepší strelec domácich Anthony Modeste.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Borussia Dortmund nad RB Lipsko 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 35. minúte Pierre-Emerick Aubameyang.

Dortumnd sa vďaka tomuto víťazstvu posunul v tabuľke na tretie miesto s osembodovou stratou na druhé Lipsko a štrnásťbodovým mankom na prvý Bayern Mníchov.

Gól: 81. Modeste (z 11 m)

Borussia Mönchengladbach - SC Freiburg 3:0 (0:0)

Góly: 72. Stindl, 78. Raffael, 90.+2 Herrmann

/slovenský stredopoliar László Bénes (Mönchengladbach) bol na lavičke náhradníkov/

Borussia Dortmund - RB Lipsko 1:0 (1:0)

Gól: 35. Aubameyang

Domov»Futbal»Nemecko»Vedúci Bayern stratil dva body, o Lige majstrov stále sníva Hoffenheim