V Anglicku videli atraktívny zápas. Štyri z deviatich gólov dal jeden muž

Romelu Lukaku sa raduje po jednom zo svojich štyroch gólov.
Romelu Lukaku sa raduje po jednom zo svojich štyroch gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. feb 2017 o 20:04

Povedali sme si, že na ihrisko vyjdeme s tým, že budeme lietať, priznal Lukaku. V stretnutí potom strelil štyri góly.

LIVERPOOL . Deväťgólový zápas videli diváci v liverpoolskom Goodison Parku v sobotňajšom zápase 24. kola anglickej futbalovej Premier League medzi FC Evertonom a AFC Bournemouth.

Domáci vyhrali 6:3, pričom na ich víťazstve sa podieľal štyrmi gólmi 23-ročný útočník Romelu Lukaku.

Prvý raz počas svojej profesionálnej kariéry v jednom zápase dosiahol štyri presné zásahy.

Je najlepším strelcom ligy

Belgický zakončovateľ Lukaku strelil svoj prvý gól už po tridsiatich sekundách hry, čím sa vyrovnal hráčovi Chelsea Pedrovi Rodríguezovi, ktorý držal rekord aktuálnej sezóny ako autor najrýchlejšieho gólu v Premier League.

Do polčasu pridal Lukaku svoj druhý presný zásah a ďalšie dva si nechal na koniec druhého polčasu.

V prebiehajúcom ročníku súťaže má na konte už šestnásť gólov a poskočil v streleckej tabuľke na prvé miesto.

Za ním nasledujú 15-góloví Alexis Sánchez z Arsenalu a Diego Costa z Chelsea.

Povedali si, že budú lietať

"Povedali sme si, že na ihrisko vyjdeme s tým, že budeme lietať. Celý týždeň sme sa na to pripravovali. Sebavedomie nám nechýba,“ citoval Lukakua portál BBC.

Ten strelil v sezóne už svoj druhý hetrik, prvý dosiahol v septembri minulého roka, keď trikrát trafil do siete Sunderlandu.

Zostrih zápasu:

Hetrik proti Bournemouthu bol jubilejný trojstý v histórii Premier League.

"Romelu ukázal, že jedným z najlepších zakončovateľov v súčasnom futbale. Skórovanie patrí medzi jeho najväčšie prednosti. Musíme ho podporiť, aby tvoril. Môže sa zlepšiť, dnes však ukázal maximum,“ hodnotil hráčov výkon tréner Evertonu Ronald Koeman.

Darček trénerovi

Everton v zápase viedol po prvom polčase už 3:0 a všetko sa zdalo byť jasné. Lenže hosťujúci Joshua King dvoma gólmi duel poriadne zdramatizoval.

Našťastie pre domácich, Lukaku dvakrát zareagoval. Harry Arter potom znížil z pohľadu hostí na 3:5, ale záverečný gól strelil Ross Barkley z Evertonu.

Liverpoolsky klub ťahá šnúru siedmich zápasov bez prehry a v tabuľke mu patrí siedma pozícia.

Hráči dali víťazný darček trénerovi Ronaldovi Koemanovi, ktorý viedol mužstvo v Premier League jubilejný stý raz.

Opačným smerom v tabuľke sa pohybuje Bournemouth, ktorý je v tomto kalendárnom roku bez víťazstva.

Z ostatných ôsmich zápasov vyhrali zverenci Eddieho Howea iba raz a v trinástich dueloch inkasovali 34 gólov.

Domov»Futbal»Anglicko»V Anglicku videli atraktívny zápas. Štyri z deviatich gólov dal jeden muž