Hamšík strelil v Taliansku tri góly: Nikdy nebudem ako Maradona

Igor Dopirák|4. feb 2017 o 21:41

Neapol si v Bologni počínal suverénne. Strelil sedem gólov, inkasoval raz.

BRATISLAVA. Dvíhal ruku, hlásil sa, že chce dostať centrovanú loptu. Tú naňho aj jeho spoluhráč José Callejón poslal.

Tesne pred Marekom Hamšíkom sa ešte lopta odrazila od zeme. Slovenskému futbalistovi to ale nevadilo.

Hodil sa do vzduchu a umiestnenou hlavičkou v štvrtej minúte zápasu poslal svoj Neapol do vedenia na ihrisku Bologne.

Kapitán hosťujúceho tímu strelil už svoj 107. gól za taliansky celok. Viac ich dal za Neapol iba legendárny Diego Maradona (115).

Prvý gól Mareka Hamšíka v zápase:

Jeho tím proti Bologni vyhrával po prvom polčase už vysoko 4:1. Okrem piatich gólov videli diváci v prvom polčase aj dve červené karty, po jednej na oboch stranách.

V druhom polčase pridal Hamšík ďalšie dva góly.

Najprv v 70. minúte ťažil z práce Driesa Mertensa. Belgičan vystihol na polovici ihriska zlú rozohrávku súpera, vyzvŕtal jedného z obrancov a loptu prihral lepšie stojacemu spoluhráčovi.

Hamšík strieľal bez prípravy presne pod brvno. Aj prihrávajúci Mertens dal v stretnutí tri góly.

Druhý gól Mareka Hamšíka v zápase:

Svoj posledný presný zásah pridal Hamšík už o štyri minúty neskôr. A bol nádherný. Neapolský kapitán dostal prihrávku za šestnástku, jedným dotykom si ju posunul a následne vypálil na bránu.

Hamšík tak stráca na Maradonu už len šesť gólov.

"Maradona je len jeden, nikdy nebudem väčším futbalistom ako on. Jeho 115 gólov by som však rád prekonal. Môže sa mi to podariť už v tejto sezóne, ak sa to nestane, pokúsim sa o to v budúcej," priznal Hamšík.

Tretí gól Mareka Hamšíka v zápase:

Slovenský futbalista má na konte 109 gólov, čím prekonal Attilu Sallustra (108).

"Je to môj prvý hetrik v najvyššej talianskej súťaži, som veľmi šťastný. Budem si ho pamätať aj vďaka zápasovej lopte, ktorú mi podpísali spoluhráči," dodal.

Neapolský klub sa priebežne posunul na druhé miesto v tabuľke o bod pred AS Rím, ktorý má zápas k dobru.

Na čele je naďalej Juventus Turín, ktorý má pred Neapolom trojbodový náskok, ale odohral o dve stretnutia menej.

Serie A - 23. kolo:

FC Bologna - SSC Neapol 1:7 (1:4)

Góly: 36. Torosidis - 4. Hamšík, 6. Insigne, 33. Mertens, 43. Mertens, 70. Hamšík, 74. Hamšík, 90. Mertens

ČK: 32. Masina - 26. Callejón

/v 26. minúte nepremenil Mattia Destro (Bologna) pokutový kop/

/slovenský stredopoliar Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie a strelil tri góly/

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík strelil v Taliansku tri góly: Nikdy nebudem ako Maradona