Hossa aj Chára asistovali, Budaj opäť neinkasoval

Slovenský brankár nedostal gól už v treťom zápase za uplynulých desať dní.

Peter Budaj.(Zdroj: TASR/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

MONTREAL. Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili na ľade Philadelphie Flyers 1:0 po predĺžení v sobotňajšom zápase zámorskej NHL.

O triumfe hostí rozhodol v 3. minúte predĺženia Jeff Carter.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Pred sezónou sa zmieril s farmou, teraz patrí k elite. Som nesmierne vďačný, priznáva Budaj

Slovenský brankár Peter Budaj odchytal celé stretnutie a zneškodnil všetkých sedemnásť striel Philadelphie.

Banskobystrický rodák si pripísal už siedme čisté konto v sezóne, tretie za ostatných desať dní. V tejto štatistike sa tak osamostatnil sa na čele prebiehajúcej sezóny zámorskej NHL.

O slovenskom brankárovi nedávno natočili aj krátky dokument:

Krídelník hostí Marián Gáborík strávil na ľade trinásť minút a 38 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy na bránku.

Washington triumfoval v Montreale 3:2, Capitals si tým upevnili prvenstvo v tabuľke Východnej konferencie profiligy.

Víťazný gól zaznamenal Nicklas Bäckström.

Hossa s dvomi bodmi

Chicago vyhralo v napínavom zápase na ľade Dallasu Stars 5:3. Dôležitou súčasťou víťazného tímu bol aj slovenský krídelník Marián Hossa, ktorý dvakrát asistoval.

Najprv prihral na vyrovnávajúci gól Ryana Hartmana v siedmej minúte, neskôr asistoval i pri poslednom góle zápasu, ktorý dal kapitán Jonathan Toews len sekundu pred koncom zápasu.

Pre Hossu to bola trinásta a štrnásta asistencia v prebiehajúcej sezóne, v ktorej nastúpil na 48 zápasov a zaznamenal 33 bodov. Druhý Slovák v zostave Chicaga, Richard Pánik, nebodoval.

Darilo sa aj slovenskému obrancovi Zdenovi Chárovi. Kapitán Bostonu si pripísal tri asistencie, Bruins však na vlastnom ľade podľahli Torontu Maple Leafs 5:6.

Trojbodový Crosby

Skvelú noc prežil aj Sidney Crosby, ktorý pri triumfe Pittsburghu nad St. Louisom 4:1 zaznamenal tri body. V 16. minúte najprv otváral skóre zápasu, neskôr v 33. minúte asistoval pri Schultzovom góle na 3:0.

Crosby otváral skóre zápasu

Len osemnásť sekúnd pred koncom potom gólom do prázdnej bránky stanovil stav na konečných 4:1.

Crosby tak ambiciózne kráča k vstupu do klubu tisícbodových v NHL, keď má aktuálne na konte 997 profiligových bodov (368 gólov, 629 asistencií).

V tejto sezóne zaznamenal už 59 bodov v 45. zápasoch, do ktorých nastúpil. Crosby sa stal prvou hviezdou zápasu, ďalšie dve miesta zabrali ďalší Kanaďania v službách Pittsburghu - Chris Kunitz a Kris Letang.

Jurčo sa vrátil do zostavy

Detroit vyhral v Nashville 1:0, hrdinom duelu bol brankár Petr Mrázek. Ten chytil 42 striel Predators a zaznamenal prvý shutout v sezóne.

"Teším sa, že z toho bolo čisté konto, ale najdôležitejšie je víťazstvo," povedal Mrázek zámorským médiám.

Jediný gól duelu strelil v závere prvej tretiny Mike Green. Do zostavy Red Wings sa vrátil slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý dostal šancu namiesto zraneného Fransa Nielsena a nastúpil prvýkrát od 25. januára.

Na ľade bol necelých 10 minút a Pekku Rinneho ohrozil dvomi strelami. Jeho krajan Tomáš Tatar odohral 12 minút a 28 sekúnd, ale nepresadil sa

NHL - výsledky:

Montreal - Washington 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 8. A. Radulov (Danault, Pacioretty), 48. Pacioretty (A. Radulov) - 4. Beagle (Winnik, T. Wilson), 30. Burakovsky (Connoly, Eller), 46. Nicklas Bäckström (Niskanen)

Philadelphia - Los Angeles 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 63. J. Carter (Kopitar, Doughty)

/Peter Budaj zneškodnil všetkých sedemnásť striel súpera, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) odohral 13 minút a 38 sekúnd a dva razy ohrozil bránu súpera/

Boston - Toronto 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)

Góly: 3. Pastrňák (Bergeron, CHÁRA), 31. Pastrňák (Bergeron, CHÁRA), 36. Krug (Pastrňák, Spooner), 51. Spooner (CHÁRA, Moore), 58. Bergeron (Krug, Marchand) - 12. Nylander (Kadri, Matthews), 29. J. van Riemsdyk (Marner), 30. Nylander, 31. Nylander (Brown, Matthews), 56. Brown (Hyman, Matthews), 59. J. van Riemsdyk (Bozak, Marner). Brankári: Rask (31. McIntyre) - Andersen, strely na bránku: 41:26, 17.565 divákov.

Buffalo - Ottawa 4:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Okposo (Falk, Gorges), 37. R. O'Reilly (Ristolainen, Ennis), 46. Reinhart (Eichel), 51. Foligno (Eichel). Brankári: Lehner - Condon (51. Hammond), strely na bránku: 26:37, 19.070 divákov.

Columbus - New Jersey 1:5 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 52. Calvert (Karlsson) - 4. Hall (Zajac, Palmieri), 22. Josefson (Greene), 39. Zajac (Henrique, Parenteau), 57. Hall (Lovejoy), 60. Helgeson (Santini, Henrique). Brankári: Bobrovskij - Schneider, strely na bránku: 32:30, 18.566 divákov.

New York Islanders - Carolina 4:5 pp (1:1, 2:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 12. Lee (Seidenberg, Bailey), 23. Cizikas (Strome, Prince), 39. Nelson (Strome, Pelech), 49. Bailey (Lee) - 10. Slavin (Pesce, Lindholm), 23. Hainsey (Lindholm, Staal), 25. Stempniak (Skinner), 40. Teräväinen (McGinn), 63. Hainsey (Faulk, Staal). Brankári: Berube - Ward, strely na bránku: 37:25, 14.153 divákov.

Tampa Bay - Anaheim 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Drouin (Johnson, Kučerov), 31. Killorn (Kučerov), rozh. nájazd Boyle - 9. Montour (Silfverberg, Kesler), 45. Getzlaf (Bieksa, Kesler). Brankári: Bishop - Bernier, strely na bránku: 37:16, 19.092 divákov.

Dallas - Chicago 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Góly: 21. Faksa (Shore, Hamhuis), 41. Ja. Benn (Eakin, Klingberg), 50. Seguin - 27. Hartman (Kero, HOSSA), 29. Forsling (Seabrook, Krüger), 50. Kane (Anisimov), 56. T. van Riemsdyk (Anisimov, Panarin), 60. Toews (HOSSA, Keith). Brankári: Lehtonen - Crawford, strely na bránku: 34:36, 18.532 divákov.

Nashville - Detroit 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 19. Green (Zetterberg, Mantha). Brankári: Rinne - Mrázek, strely na bránku: 42:19, 17.204 divákov.

St. Louis - Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Berglund (Parayko, Edmundson) - 16. Crosby (Kunitz), 22. Letang (Rowney, Rust), 33. Schultz (Crosby, Kunitz), 60. Crosby. Brankári: Allen - Fleury, strely na bránku: 23:31, 19.496 divákov.

Vancouver - Minnesota 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Góly: 18. Sutter (Hansen), 29. Horvat (Larsen), 40. Sutter (Bärtschi, D. Sedin) - 14. Reilly (Folin, Pominville), 20. Granlund (Zucker, Dumba), 25. Granlund (Dumba), 30. Parise (Spurgeon, Staal), 39. Koivu (Granlund, Spurgeon), 51. Granlund (Zucker, Koivu). Brankári: Miller - Dubnyk, strely na bránku: 27:39, 18.212 divákov.

San Jose - Arizona 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 38. Dillon (Marleau, Couture), 43. Couture (Marleau, Boedker) - 33. Doan (McGinn, Goligoski), 43. White (Goligoski, Martinook), rozh. nájazd Vrbata. Brankári: Jones - Smith, strely na bránku: 40:28, 17.562 divákov.