Stefan Kraft.
Stefan Kraft. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. feb 2017 o 18:00

Nemecký skokan na lyžiach ovládol aj nedeľňajšie podujatie v Oberstdorfe.

OBERSTDORF. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft ovládol obidve víkendové súťaže na tzv. mamuťom mostíku HS-225 v nemeckom Oberstdorfe v rámci Svetového pohára.

Po sobotňajšom prvenstve zvíťazil rodák zo Schwarzachu aj v nedeľňajšej, napokon iba jednokolovej súťaži, a dosiahol siedmy triumf na podujatí tohto rangu, tretí v tejto zimnej sezóne.

Druhé kolo zrušili

Rozhodcovská komisia jury pre nevyhovujúce poveternostné podmienky napokon zrušila v nedeľu druhé finálové kolo a výsledky prvého kola uznala ako konečné.

Zaujímavé je, že prvý Kraftov primát v tomto ročníku Svetového pohára 30. decembra 2016 bol tiež v Oberstdorfe, ale na menšom mostíku HS-137 - na úvodnom podujatí Turné štyroch mostíkov.

Zostrih toho najlepšieho:

Dvadsaťtriročnému Kraftovi namerali 235,5 metra, za čo dostal od rozhodcov 232,6 bodu.

Wellinger opäť s rekordom

Rovnako ako v sobotňajšej dvojkolovej súťaži aj v druhý víkendový deň skončil na druhom mieste domáci Andreas Wellinger, opäť mu nestačil ani nový rekord na zrekonštruovanom mostíku - 238 metrov.

Na Krafta mal odstup 12,6 bodu.

Tretiu priečku obsadil Jurij Tepeš zo Slovinska (228 m/215,1 b.). Až na deviatej pozícii v nedeľu klasifikovali Kamila Stocha.

Poľský reprezentant si však udržal líderské postavenie v hodnotení Svetového pohára 2016/2017.

Seriál Svetového pohára skokanov na lyžiach pokračuje o týždeň (11. a 12. februára) dvoma individuálnymi pretekmi na mostíku HS-134 v japonskom Sappore.