Zdolala aj fínsku jednotku. Mladá slovenská boxerka vyhrala turnaj vo Švédsku

Sportnet|5. feb 2017 o 20:38

Jessica Triebeľová je úradujúcou majsterkou Európy vo svojej vekovej a hmotnostnej kategórii.

BORAAS. Mladá slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová triumfovala na tohtotýždňovom medzinárodnom turnaji s názvom Golden Girl vo Švédsku.

Stále iba 15-ročná Oravčanka jednoznačným spôsobom zdolala v ringu všetky tri svoje súperky.

Triebeľová, ktorá si vlani v septembri medzi mladšími dorastenkami vybojovala v kategórii do 54 kilogramov v tureckom meste Ordu na majstrovstvách Európy zlatú medailu, potvrdila svoj talent aj na podujatí vo švédskom meste Boraas.

V piatkovom štvrťfinále zdolala Írku Rebeccu Tooheyovú 5:0 na body, v sobotňajšom semifinále si poradila s Kanaďankou Tatianne Antunesovou (4:1 na body) a v nedeľňajšom finále ju nezastavila ani fínska jednotka Vilme Viitanenová.

Mladá slovenská pästiarka podľa tlačovej správy zvíťazila nad severankou v dueli o celkové prvenstvo jasne 5:0 na body a v kvalitnej konkurencii (v ringu sa predstavilo dovedna 250 dievčat) sa tešila z ďalšieho významného úspechu.

Domov»Ďalšie športy»Box»Zdolala aj fínsku jednotku. Mladá slovenská boxerka vyhrala turnaj vo Švédsku