Tambe je africký šampión. Neuveriteľné, gratuluje Spartak

Robert Ndip Tambe (vľavo) v súboji proti Gabonu.
Robert Ndip Tambe (vľavo) v súboji proti Gabonu. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. feb 2017 o 11:01

Kamerunský útočník Robert Ndip Tambe zasiahol na Africkom pohári národov 2017 do piatich zápasov.

TRNAVA. Robert Ndip Tambe sa pripojí k svojim spoluhráčom vo futbalovom Spartaku Trnava už ako čerstý africký šampión.

Čoskoro 23-ročný útočník (nar. 22. februára 1994) sa podieľal na prvenstve Kamerunu na Africkom pohári národov 2017, ktorý v Gabone vyvrcholil v nedeľu finálovým triumfom Kamerunu nad Egypťanmi 2:1.

Tambe odohral na hrote prvý polčas, vystriedal ho Vincent Aboubakar, ktorý v 88. min zavŕšil víťazný obrat.

"Neuveriteľné, fantastické, úžasné. Náš útočník Robert Tambe je majstrom Afriky po tom, čo Kamerun vo finále APN zdolal Egypt 2:1. Robo počas turnaja zasiahol do piatich zápasov a odohral 331 minút. Obrovská gratulácia čerstvému africkému šampiónovi," uvádza sa na verifikovanom facebookovom profile Spartaka.

Tambe zaň v jesennej časti Fortuna ligy 2016/2017 nastrieľal 5 gólov v 16 zápasoch. Hráčom Spartaka je od vlaňajšieho januára, keď podpísal kontrakt na dva roky.

Na začiatku tejto sezóny sa v predkolách Európskej ligy blysol štyrmi gólmi vrátane víťazného zásahu na pôde Austrie Viedeň (1:0).