V Nemecku premiérovo využili štvrté striedanie, Bénes zažil súťažný debut

Štvrté striedanie - novinka v nemeckom futbale.
Štvrté striedanie - novinka v nemeckom futbale. (Autor: Twitter/Home Bayern)
TASR|7. feb 2017 o 22:07

Historický počin sa udial v 117. minúte, keď Marcusa Meyera nahradil Benjamin Hofmann.

BERLÍN. Osemfinálový duel Nemeckého pohára medzi Astoriou Walldorf a Arminiou Bielefeld sa zapísal do futbalovej histórie krajiny úradujúcich majstrov sveta.

Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom hostia premiérovo využili štvrté striedanie.

Bielefeld sa napokon tešil aj z postupu medzi osem najlepších DFB Pokalu, keď v rozstrele zo značky pokutového kopu triumfoval 5:4.

Bayern doma porazil Wolfsburg.
Bayern doma porazil Wolfsburg. (Autor: TASR/AP)

V inom zápase osemfinále Borussia Mönchengladbach triumfovala na pôde Fürthu 2:0. Súťažný debut v drese Borussie zažil slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý prišiel na trávnik v 79. min a o osem minút neskôr dostal žltú kartu.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí osemfinále Nemeckého pohára (DFB-Pokal) vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Hamburg - Kolín nad Rýnom 2:0

Walldorf - Bielefeld 1:1 po predĺžení, 4:5 na strely zo značky pokutového kopu

Bayern Mníchov - Wolfsburg 1:0

Fürth - Mönchengladbach 0:2 - László Bénes (Mönchengladbach) hral od 79. min a v 87. min dostal ŽK.

Domov»Futbal»Nemecko»V Nemecku premiérovo využili štvrté striedanie, Bénes zažil súťažný debut