Olympijský výber Slovenska prehral aj druhý zápas, nestačil na Francúzsko

Vo štvrtok boli nad sily Slovákov domáci Rakúšania.

Hokejisti výberu Slovenska ťahali v súboji s Francúzmi za kratší koniec.(Zdroj: Ilustračná fotografia - TASR)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

GRAZ. Slovenský olympijský výber prehral na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom v Grazi aj vo svojom druhom vystúpení.

Po domácich nestačil v piatok ani na Francúzov (1:3).

Prečítajte si tiež: Slovenský olympijský výber prehral s Rakúskom po predĺžení

Reprezentanti Francúzska sú v príprave na domáci svetový šampionát a proti slovenským hokejistom predviedli oveľa lepší výkon ako o deň predtým proti Nórom.

O osude stretnutia sa prakticky rozhodlo už v prvých trinástich minútach, keď sa presadili bratia Sacha a Yorick Treilleovci.

Francúzi boli počas prvej dvadsaťminútovky aktívnejším tímom a nepúšťali súpera do väčších šancí.

Postupne sa hra vyrovnala, ale zverenci Marcela Ozimáka sa trápili v koncovke. Až za stavu 0:3 sa tešil z premiérového zásahu v reprezentačnom drese Matúš Sukeľ.

Slovensko zakončí turnaj v Grazi v sobotu popoludní súbojom s Nórskom.

1.Nórsko210105:34 b
2.Rakúsko202004:24 b
3.Francúzsko210014:53 b
4.Olympijský výber Slovenska200112:51 b

Hlas (zdroj: SITA):

Marcel Ozimák (tréner olympijského výberu SR): "V úvode duelu sme na chvíľu zaváhali a dostali sme dva góly po tečovaní z bezprostrednej blízkosti pred brankárom. V ďalšom priebehu to bol vyrovnaný zápas.

My sme hrali celých šesťdesiat minút aktívne, dokázali sme si vytvoriť gólové príležitosti, ale, žiaľ, sme ich nepremenili. To nás stálo lepší výsledok.

Musíme uznať, že Francúzi tu majú veľmi dobré mužstvo s množstvom skúsených hráčov z kvalitných zahraničných ligových súťaží. Moji zverenci si zaslúžia pochvalu za prístup, do poslednej sekundy sa bili o výsledok a súpera nepúšťali pred našu bránky.

V tretej tretine sme si vytvorili štyri šance, ale premenili sme len jednu. Dá sa povedať, že náš výkon stúpa od zápasu k zápasu. V porovnaní so štvrtkom sme hrali kompaktnejšie. Naši mladí hráči naberajú cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú.

Sme radi, že môžeme na takomto turnaji štartovať. Myslím si, že napriek prehrám nerobíme hanbu a doterajšie vystúpenia hodnotím pozitívne.

S Nórmi nás čaká náročné stretnutie, sú to v kompletnej zostave. Keď však budeme hrať takto aktívne, tak pri troche šťastie by sme mohli uspieť."