Osemnástka vyhrala na Turnaji Vlada Dzurillu aj druhý zápas

Slovenskí mladíci po Bielorusoch porazili i Švajčiarov.

Zájazd na zápas Stana Lobotku v Barcelone od 260€ >>

Turnaj Vlada Dzurillu výberov do 18 rokov - Piešťany:

Slovensko - Švajčiarsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 16. Krivošík (Roman, Hrehorčák), 56. Baláž (Dúžek, Kupec) - 55. Riat (Patry)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga - Gegáň, Valo, 294 divákov

Zostava SR "18": Pavličko - Krivošík, Dúžek Hrehorčák, Pospíšil, Liška, Fafrák, Köver, Regenda, Stacho - Roman, Baláž, Urbánek - Havrila, Ivan, Fehérváry - Šimurda, Kupec, Pupák - Korenčík, Demo, Jakubec

Bielorusko - Nemecko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

1.Slovensko220007:16 b
2.Nemecko210018:53 b
3.Švajčiarsko210016:63 b
4.Bielorusko200020:90 b

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom zápase 16. ročníka Turnaja Vlada Dzurillu v Piešťanoch.

Rovesníkov zo Švajčiarska zdolala v piatok 2:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Javorčík: Pochvalu si zaslúži celý kolektív. Slovenskí mladíci zdolali Bielorusov

Zverenci trénera Norberta Javorčíka, ktorí sa pripravujú na aprílové majstrovstvá sveta hráčov tejto vekovej kategórie v Poprade a Spišskej Novej Vsi, rozhodli o svojom triumfe v 56. minúte, keď sa strelecky presadil Jozef Baláž.

V sobotu o 14.00 h nastúpi tím SR 18 proti rovesníkom z Nemecka.

Hlas (zdroj: SZĽH):

Norbert Javorčík (tréner SR "18"): "Všetky tri zápasy, ktoré sme v tejto sezóne odohrali so Švajčiarmi, boli veľmi náročné a dnešok nebol výnimkou. Ich výborné korčuľovanie umocňuje dobrá organizáciu hry, ktorej nechýba ani kvalita v zručnostiach. V prvej tretine sme dali síce len jeden gól, ale potešiteľne sme si vypracovali dostatok šancí. V druhej tretine chlapci mohli navýšiť náskok, ale namiesto jednoduchšieho riešenia v koncovke akoby hľadali geniálnu prihrávku.

Spokojní sme s poslednou tretinou, pretože napriek náročnému psychickému tlaku pri najtesnejšom vedení boli naši zverenci stále veľmi koncentrovaní v defenzíve. O ich vysokom stupni nasadenia svedčí aj blesková odpoveď na vyrovnávajúci gól súpera. Na lavičke nebolo treba v tej chvíli nič povedať. Chlapci jednoducho nechceli pripustiť, že by na tabuli zostala remíza.

V hlavách hráčov oboch tímov určite zostane dnešné stretnutie pred súbojom na majstrovstvách sveta. Víťazná bodka nie je na zahodenie."