Akito Watabe.
Akito Watabe. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. feb 2017 o 06:52

V celkovom poradí je na čele naďalej trojica nemeckých pretekárov.

SAPPORO. Domáci reprezentant Akito Watabe sa stal víťazom sobotňajších individuálnych pretekov v japonskom Sappore v rámci Svetového pohára v severskej kombinácii.

Preteky sa skladali zo skoku na mostíku HS-134 a desaťkilometrového behu na lyžiach Gundersenovou metódou.

Druhé miesto obsadil Švajčiar Tim Hug (+ 4,0 sekundy), tretí bol Nemec Manuel Faisst (+ 12,3 sekundy).

Víťaz piatkových pretekov s identickým programom v dejisku zimných olympijských hier 1972, Nemec Björn Kircheisen, skončil v sobotu na trinástej pozícii (+ 1:42,3 minúty).

V Sappore neštartovali traja najlepší v doterajšom priebehu seriálu, zhodne Nemci - líder poradia Johannes Rydzek (1390 bodov), obhajca celkového prvenstva z uplynulej sezóny Eric Frenzel (1354 b.) a ani Fabian Riessle (949 b.).

Títo traja sú jediní, ktorí bodovali v každom z úvodných sedemnástich tohtosezónnych individuálnych podujatí.

Preteky v Sappore boli osemnástym, resp. devätnástym dielom 23-členného seriálu.

Najbližšie sa združenári v rámci Svetového pohára predstavia v nórskom Osle (11. marca), predtým na nich čakajú zápolenia na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo fínskom Lahti (24. 2. - 3. 3.).

Preteky jednotlivcov (skok na mostíku HS-134 / beh na lyžiach 10 km Gundersenovou metódou):

6.Francúzsko610 b

Domov»Zimné športy»Piatkový víťaz skončil mimo prvej desiatky. V Sappore triumfoval v sobotu Watabe