Obhajuje titul. Kližan nastúpi na úvod turnaja v Rotterdame proti Verdascovi

Vlani Martin Kližan získal v Rotterdame titul.
Vlani Martin Kližan získal v Rotterdame titul. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. feb 2017 o 16:00

Slovenský tenista sa so skúseným Španielom stretol počas kariéry dvakrát. Oba vzájomné súboje prehral.

ROTTERDAM. Španiel Fernando Verdacso bude súperom slovenského tenistu Martina Kližana v prvom kole budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 ABN AMRO World Tennis Tournament v holandskom Rotterdame (dotácia 1 854 365 eur, tvrdý povrch v hale).

Postupujúci si v osemfinálovom druhom kole zmeria sily s lepším z duelu Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Lucas Pouille (Fr.-8).

Dvadsaťsedemročný Petržalčan Kližan je na tomto prestížnom podujatí obhajcom titulu. Renkingové body za spomenutý úspech mu odrátajú už 13. februára, klesne z 36. minimálne na 73. pozíciu vo svetovom rebríčku. Tento týždeň bol vo štvrťfinále turnaja v bulharskej Sofii.

Zverenec Martina Hromeca má proti tridsaťtriročnému 40. mužovi počítačového poradia Verdascovi bilanciu 0:2.

Bývalému siedmemu mužovi systému podľahol v dráme v prvom kole predvlaňajšieho Wimbledonu (6:4, 2:6, 3:6, 7:6 /5/, 11:13).

Neuspel ani minulý rok v marci v kalifornskom Indian Wells (3:5 a skreč).

V Rotterdame Kližan obhajuje vlaňajší titul.

Jednotkou podujatia v aréne Ahoy po stornách štartu Švajčiara Stana Wawrinku a Španiela Rafaela Nadala je Chorvát Marin Čilič, dvojkou Rakúšan Dominic Thiem, trojkou Belgičan David Goffin a štvorkou Čech Tomáš Berdych.

Šampión si odnesie 500 bodov do hodnotenia a prémiu 371 620 eur brutto.

Domov»Tenis»Obhajuje titul. Kližan nastúpi na úvod turnaja v Rotterdame proti Verdascovi