Liverpool v šlágri zdolal Tottenham. Boli sme biedni, priznáva tréner Hotspur

Futbalisti liverpoolskeho klubu prelomili negatívnu sériu. Z troch bodov sa tešili po piatich súbojoch bez víťazstva.

Sadio Mané (vľavo) bol hrdinom Liverpoolu v zápase proti Tottenhamu.(Zdroj: TASR/AP)
Zájazd na zápas Liverpool – Southampton už od 440 € >>

LIVERPOOL. Po piatich zápasoch bez víťazstva v Premier League sa fanúšikovia FC Liverpool dočkali. V 25. kole najvyššej anglickej futbalovej súťaže zdolali druhý tím tabuľky Tottenham Hotspur 2:0 gólmi Sadia Maného.

Bolo to ich prvé víťazstvo v Premier League v tomto kalendárnom roku.

Prečítajte si tiež: Alexis Sánchez rozhodol o výhre Arsenalu, Manchester United zdolal Watford

Najmä prvý polčas sobotňajšieho šlágra priniesol obrovské nasadenie, enormné tempo a strhujúci futbal. Silný nástup Liverpoolu bol korunovaný dvoma gólmi v rozpätí od 16. do 18. minúty. Oba sa viažu k senegalskému útočníkovi Sadiovi Manému, ktorého muselo mužstvo v minulých týždňoch oželieť pre jeho účasť na Africkom pohári národov.

"Čo je dôležité, je tím. Mali sme zopár ťažkých týždňov, čo sa však vo futbale môže stať. Zápas sme kontrolovali od začiatku do konca, víťazstvo sme si zaslúžili," povedal pred kamerou BBC dvojgólový strelec. Dokázal, že je pohotový zakončovateľ, a to popri svojich dvoch góloch počas 138 sekúnd nezužitkoval ďalšie dve vynikajúce šance.

Využíva svoju rýchlosť a čuch na góly. S jedenástimi presnými zásahmi je najlepším strelcom svojho tímu v súťaži. Hráč, ktorý prišiel zo Southamptonu za 34 miliónov libier, spláca klubu investované peniaze. Mimochodom, je aj držiteľom najrýchlejšieho hetriku v Premier League z mája 2015 (2:56 minúty).

Prvá polhodina zápasu bola zo strany Liverpoolu výrazná - jeho hráči vystrelili desaťkrát smerom na bránu, z nich trafili sedemkrát medzi žrde.

Až potom sa dostal k slovu Tottenham, ale Simon Mignolet bol tentoraz spoľahlivý a udržal si čisté konto. V druhom polčase sa hra pritvrdila, viac sa taktizovalo, ale domáci držali futbalistov Hotspur na uzde.

Spokojný bol aj liverpoolsky kapitán Jordan Henderson:

V posledných zápasoch sme boli frustrovaní. Dnes to bolo pekné predstavenie.

Jordan Henderson, kapitán Liverpoolu

"Myslím, že sme hrali dobre. Aj vtedy, keď sme nemali loptu, sme hru kontrolovali. Je to vykročenie správnym smerom z pohľadu hry i výsledku. V posledných zápasoch sme boli frustrovaní. Dnes to bolo pekné predstavenie."

"Museli sme reagovať a stalo sa. V prvom polčase to bol výborný ofenzívny výkon, v druhom zase defenzívny," charakterizoval tréner Jürgen Klopp hru svojho tímu pre britské médiá.

Mužstvo poskočilo na štvrtú priečku tabuľky. Za ním nasleduje Manchester City, ktorý má rovnaký počet bodov, ale o zápas menej.

Tottenham má na vedúcu Chelsea deväťbodové manko, tá má ešte k dobru nedeľňajší zápas s Burnley. "Boli sme biedni. Chýbalo viac fyzickosti. Súper bol lepší, nemôžeme sa sťažovať. Musíme ukázať viac. Nie som nahnevaný, niekedy však nehráte tak, ako chcete. Musíme si to v pokoji rozobrať," zhodnotil duel tréner londýnskeho klubu Mauricio Pochettino.

Tottenham nedokázal vyhrať na trávniku Liverpoolu od roku 2011.