Stíhacie preteky ovládol Fourcade, medailu získal i legendárny Björndalen

Francúz Martin Fourcade (uprostred) si vybojoval v stíhacích pretekoch na 12,5 km zlatú medailu 12. februára 2017 v rakúskom Hochfilzene. Na druhom mieste skončil Nór Johannes Thingnes Bö (vľavo) a na treťom Ole Einar Björndalen. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2017 o 15:57

Zo slovenských pretekárov skončil v cieli lepšie Martin Otčenáš.

HOCHFILZEN. Majstrom sveta v stíhacích pretekoch biatlonistov sa v rakúskom Hochfilzene stal Francúz Martin Fourcade.

Na 12,5-kilometrovej trati si vytvoril v cieli 22,8-sekundový náskok pred Johannesom Thingnesom Böm a 25,6 sekúnd pred ďalším Nórom Ole Einarom Björndalenom.

Z dvoch Slovákov na štarte bol lepší na 24. mieste Martin Otčenáš (+1:57,6), 43. finišoval Tomáš Hasilla (+3:37,2).

V pretekoch ako prvý vyštartoval zlatý zo šprintu Doll, o sekundu za ním Bö, o 23 sekúnd obhajca titulu Martin Fourcade a za nim v tesnom závese ďalších desať pretekárov.

Oboch Slovákov mohli povzbudiť umiestenia žien, no nemali to vôbec v nabitej konkurencii jednoduché.

Martin Fourcade.
Martin Fourcade. (Autor: TASR/AP)

Tomáš Hasilla si preniesol zo šprintu šestnáste miesto a stratu 1:07 minúty, Martin Otčenáš 47-me s odstupom 1:48 minúty.

Martin Otčenáš dosiahol v stíhačke najvýraznejší výsledok v sezóne. Oproti šprintu sa zlepšil o 23 miest, viac sa posunul už len Ukrajinec Semenov zo 41. na pätnáste miesto.

V streľbe nikto neskončil s bezchybnou vizitkou, Otčenáš len raz minul terč a bol jeden z najlepších. "Šprint škoda, nevyšiel mi, mohlo to byť veselšie," komentoval svoj výkon.

"Nemal som dobrú východiskovú pozíciu, no veril som, že dobrou streľbou sa posuniem vpred, čo sa mi aj podarilo. Zastrieľal som najlepšie v živote, jedna nepresná rana ma ale zamrzela, keď som videl, kde som mohol byť, na nejakom trinástom mieste. Napriek tomu som rád a vďačný najmä za ten strelecký výkon," dodal.

U Martina Otčenáša bolo dôležité preniesť si výkony z tréningov do pretekov: "Nemám strelecky na tréningoch problém, mrzelo ma len, že v pretekoch ma vždy delili nejaké jedna, dve rany od lepšieho výsledku. Na keby sa biatlon nehrá, preto som rád, že mi to aspoň teraz v stíhačke vyšlo," dodal.

Stíhacie preteky na 12,5 km:

1.Martin FourcadeFrancúzsko30:16,9 min (1 tr. okr.)
2.Johannes Thingnes BöNórsko+ 22,8 s (3)
3.Ole Einar BjörndalenNórsko+ 25,6 s (1)

71.Matej KazárSR2 b

Domov»Zimné športy»Stíhacie preteky ovládol Fourcade, medailu získal i legendárny Björndalen