City stráca na Chelsea osem bodov. Manko je príliš veľké, tvrdí Guardiola

Pep Guardiola si uvedomuje, že jeho tím je v boji o titul v neľahkej pozícii.
Pep Guardiola si uvedomuje, že jeho tím je v boji o titul v neľahkej pozícii. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2017 o 10:42

Manchester City sa cez víkend síce dostal na druhé miesto ligovej tabuľky, ale na prvú Chelsea má veľký odstup.

BOURNEMOUTH. Tretie ligové víťazstvo za sebou si pripísali futbalisti Manchestru City, ktorí v pondelňajšom stretnutí 25. kola anglickej Premier League triumfovali na ihrisku Bournemouthu 2:0. Zverenci trénera Pepa Guardiolu tak vďaka trojbodovému zisku poskočili v tabuľke už na druhé miesto.

Skóre duelu otvoril v 29. minúte Raheem Sterling, ku ktorému sa dostala odrazená lopta a z tesnej blízkosti trafil odkrytú bránu.

"Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Hrajú skvelý futbal, čo ste mohli vidieť aj na vlastné oči. Chcel by som ich pochváliť, pretože nás tlačili, ale podarilo sa nám dať dva góly," povedal v pozápasovom rozhovore Sterling.

V 69. minúte si dal po sklze vlastný gól domáci Tyrone Mings, čím poistil triumf hostí. "Odohrali sme dobrý zápas, jeden z najťažších vonku. Okrem desiatich minút v druhom polčase, sme mali stretnutie pod kontrolou," pochválil výkon svojich zverencov tréner Pep Guardiola.

Mrzieť ho môže zranenie Gabriela Jesusa, ktorý musel odstúpiť z hry už v prvom polčase. Manchesterský klub sa posunul po víťazstve na druhé miesto v tabuľke, na vedúcu Chelsea stráca aktuálne osem bodov. "Bude veľmi náročné vyhrať všetky zostávajúce zápasy. Manko je príliš veľké," citovala agentúra AP Guardiolu.

Bournemouth čakajú pravdepodobne záchranárske práce. V tomto kalendárnom roku ešte neokúsil chuť víťazstva a od pásma zostupu ho delí len šesť bodov.

"Musíme zostať pozitívni. Sme pripravení bojovať o naše ligové zotrvanie," nechal sa počuť tréner Bournemouthu Eddie Howe.

Domov»Futbal»Anglicko»City stráca na Chelsea osem bodov. Manko je príliš veľké, tvrdí Guardiola