Slovákov delilo od zlata osem stotín sekundy. Takto vyzerala súťaž tímov

Zlato si na majstrovstvách sveta v St. Moritzi vybojovalo francúzske kvarteto. Tretí skončili Švédi.

MS vo švajsčiarskom St. Moritze. (Zdroj: SITA/AP)

ST. MORITZ. Hovorilo sa, že ak budú štartovať v najsilnejšom zložení, majú šancu na medailu. Napokon to bolo inak - zraneného Adama Žampu nahradil Matej Falat.

Slovenskí alpskí lyžiari napriek tomu dokázali v tímovej súťaži na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní prekvapiť a v St. Moritzi vybojovali strieborné medaily.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci získali striebro, vo finále tímovej súťaže prehrali na čas s Francúzmi

Pričinili sa o to najmä ženy Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová, ktoré vyhrali všetky svoje jazdy. Falat ovládol dve, Adamov brat Andreas síce ani jednu, ale jeho čas pomohol rozhodnúť semifinálovú remízu 2:2 proti Švajčiarsku.

O zlato Slovákov pripravili Francúzi, ktorí sa po nerozhodnom výsledku 2:2 tešili vďaka lepšiemu súčtu časov najlepšieho muža a ženy o osem stotín sekundy.

Téma: Fotogaléria

Článok je zaradený aj do ďalších tém Sme v obrazoch

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.