Divákom sa budeme chcieť v poslednom zápase odvďačiť za priazeň, tvrdí Sersen

V predposlednom zápase sezóny KHL 2016/2017 si hokejisti Slovana Bratislava pripísali víťazstvo nad Medveščakom Záhreb 5:4 po predĺžení. (Autor: SITA)
TASR|15. feb 2017 o 10:40

Druhý zápas proti Medveščaku Záhreb bude pre Slovan posledný v sezóne.

BRATISLAVA. V predposlednom zápase sezóny KHL 2016/2017 si hokejisti Slovana Bratislava pripísali víťazstvo nad Medveščakom Záhreb 5:4 po predĺžení.

Hoci vždy v stretnutí viedli, Záhrebčania však v oklieštenej zostave s pätnástimi hráčmi dokázali na každý gól súpera odpovedať a vyrovnať sa im podarilo necelú minútu pred koncom. Posledné slovo mal však predsa len Slovan, keď v predĺžení rozhodol Tomáš Kundrátek.

Slovan vyhral predposledný zápas v tejto sezóne : fotogaléria

15.2.2017

Iba torzo kádra súpera

V tomto stretnutí si Slovan a Medveščak vymenili domáce prostredie, pôvodne sa malo hrať v Záhrebe. Hoci Slovan hral na svojom ľade, v zápise o stretnutí boli vedení ako hostia.

"Nebolo to rozhodne jednoduché a nebol to ani okulahodiaci hokej. Ale chvalabohu, že sme vyhrali a mohli si tak po zápase zakričať s fanúšikmi," povedal po zápase obranca Michal Sersen.

Necelých sedemtisíc divákov videlo deväť gólov, ale výkon Slovana nebol ideálny. Priznal to po zápase aj jeho kapitán: "Veľmi ťažko sa mi takýto zápas hodnotí. Viem, že sme ho neodohrali najlepšie, ale verím, že v tom poslednom v tejto sezóne to bude vyzerať úplne inak, a že to nebude také trápenie."

Diváci čakali najmä zo strany Slovana väčšie nasadenie, zvlášť po tom, čo súper nastúpil na zápas iba s torzom pôvodného kádra.

Rozlúčkový zápas

"Je to nevyspytateľné. My sme to zažili dva roky dozadu. Neviete, s akou taktikou súper príde. Medveščak nemal veľký pohyb a my sme sa mu prispôsobili," skonštatoval reprezentačný obranca v službách Bratislavčanov.

Končíme veľmi skoro, zvlášť ja. Stihol som odohrať len nejakých dvadsať zápasov. Ešte neviem, kde budem pokračovať a či vôbec. Riešime to.

Michal Sersen, hráč HC Slovan Bratislava

V hľadisku povzbudzoval svojich obľúbencov aj početný kotol fanúšikov Záhrebu, ktorí do Bratislavy dorazili tromi autobusmi. Prázdnych sedadiel na ZŠ Ondreja Nepelu však bolo v tomto stretnutí dostatok.

Úplne iný obraz by mal ponúknuť stredajší rozlúčkový zápas sezóny s rovnakým súperom. "Sme si vedomí, že diváci stáli za nami celú sezónu. Či sa nám darilo, alebo nie. Aj preto k nemu pristúpime zodpovedne a budeme sa tak chcieť odvďačiť za priazeň," hovorí Sersen.

Tridsaťjedenročný obranca Slovana je jedným z hráčov, o ktorých sa hovorí, že by mohol v sezóne pokračovať v niektorom z klubov Tipsport Ligy. Sezónu začal neskôr ako ostatní hráči, keďže si doliečoval zranenie z MS a práve preto by si ju mohol predĺžiť.

"Končíme veľmi skoro, zvlášť ja. Stihol som odohrať len nejakých dvadsať zápasov. Ešte neviem, kde budem pokračovať a či vôbec. Riešime to," prezradil Michal Sersen.

Domov»Hokej»KHL»Divákom sa budeme chcieť v poslednom zápase odvďačiť za priazeň, tvrdí Sersen