Jágr sa zapísal do histórie, ako druhý pokoril míľnik NHL

St. Louis sa teší zo skvelej formy.
St. Louis sa teší zo skvelej formy. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. feb 2017 o 06:09

Detroit prehral ostatné štyri zápasy a vo Východnej konferencii je na poslednom mieste.

BRATISLAVA, DETROIT. St. Louis len pred siedmimi zápasmi vymenili kouča Kena Hitchcocka, čo sa ukázalo ako skvelý krok. Pod novým trénerom Mikom Yeom zatiaľ ešte neprehral a vrátane ostatného zápasu majú päť víťazstiev v sérii.

Posledným tímom, ktorý doplatil na vo forme hrajúcich Blues bol Detroit Tomáša Tatara, ktorý doma prehral 0:2.

St. Louis vyhral v Detroite a pokračuje v skvelej forme : fotogaléria

16.2.2017

Skvelým výkonom sa prezentoval brankár St. Louis Carter Hutton, ktorý zaznamenal 25 zákrokov a vychytal druhé čisté konto po sebe.

Tomáš Tatar strávil na ľade takmer osemnásť minút a pripísal si jednu strelu na bránku a jednu mínusku.

Forma Detroitu pomerne ostro kontrastuje s formou hostí, keď prehral ostatné štyri zápasy a vo Východnej konferencii je na poslednom mieste.

Red Wings si pred stretnutím uctili v piatok vo veku 87 rokov zosnulého majiteľa klubu Mika Ilitcha, ktorý ho vlastnil od roku 1982 a Detroit sa pod jeho kuratelou stal v rokoch 1997, 1998, 2002 a 2008 šampiónom Stanleyho pohára.

Detroit si pred stretnutím uctil vo veku 87 rokov zosnulého majiteľa klubu Mika Ilitcha. (Autor: TASR/AP)

Päť rôznych strelcov

O víťazstvo Columbusu nad Torontom 5:2 sa postaralo päť rôznych strelcov a náhradný brankár Joonas Korpisalo, ktorý sa blysol 31 úspešnými zákrokmi.

Až pätnásť z nich musel vytiahnuť už v úvodnej dvadsaťminútovke, inkasoval však až v závere druhej.

"V prvej tretine predviedol niekoľko dobrých zákrokov a držal nás nad vodou," pochvaľoval si tréner John Tortorella.

Fínskeho mladíka prekonal dvakrát iba Nazem Kadri, ale to už Maple Leafs bez slovenského obrancu Martina Marinčina v zostave zaostávali 0:4.

"Náročný štart do zápasu. Myslím si, že v jeho druhej polovici sme dominovali, lenže to už bolo neskoro," skonštatoval kanadský center na webe nhl.com.

Jágr sa zapísal do histórie

Jaromír Jágr dosiahol ako druhý hráč v histórii NHL 1900. kanadský bod. Čerstvo 45-ročný český veterán v službách Floridy zaokrúhlil svoje konto asistenciou na ľade San Jose, kde Panthers zvíťazili 6:5 po predĺžení.

Pred Jágrom pokoril míľnik iba Wayne Gretzky, ktorý ukončil svoju kariéru so 2857 ziskom bodov ako neohrozene najproduktívnejší hokejista v dejinách ligy.

Jágr potreboval 1684 zápasov na 759 gólov a 1141 asistencií.

NHL - výsledky:

Columbus - Toronto 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. J. Anderson (W. Karlsson, S. Jones), 12. Jenner (Werenski, Dubinsky), 22. O. Bjorkstrand (Wennberg, Saad), 30. N. Foligno (Werenski, Wennberg), 58. Calvert (S. Jones) - 38. Kadri (Komarov, Leivo), 47. Kadri (Leivo)

Detroit - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Barbašiov (Agostino, Gunnarsson), 60. Schwartz

Calgary - Philadelphia 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 5. M. Tkachuk (M. Backlund, Hamilton), 33. Brodie (M. Tkachuk, Engelland), 60. Giordano - 2. Cousins (Read)

San Jose - Florida 5:6 pp (2:3, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 5. Burns (Pavelski), 16. J. Ward (J. Thornton, Burns), 27. Vlasic (Labanc, Pavelski), 57. Pavelski (Schlemko, Dillon), 60. Pavelski (Hertl, Schlemko) - 5. J. Jokinen (R. Smith, Trocheck), 6. Bjugstad (Ekblad, Pysyk), 8. Barkov (Yandle, Huberdeau), 43. Bjugstad (Petrovic), 53. Barkov (Jágr, Petrovic), 62. Huberdeau (Barkov)