Sparta Praha vysoko prehrala v Rostove, Greguš dostal červenú kartu

Futbalisti Rostova.
Futbalisti Rostova. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. feb 2017 o 19:20

V prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy nečakane zaváhal Tottenham, ktorý prehral na ihrisku belgického Gentu.

KRASNODAR. Futbalisti ruského FK Krasnodar zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0 nad hráčmi tureckého Fenerbahce Istanbul vo štvrtkovom prvom zápase šestnásťfinálovej konfrontácie v Európskej lige.

Jediný gól stretnutia, ktoré viedli slovenskí rozhodcovia Ivan Kružliak, Martin Balko a Tomáš Somoláni, strelil už v štvrtej minúte 25-ročný švédsky tvorca hry domácich Viktor Claesson, ktorý je zimnou posilou z Elfsborgu a presadil sa hlavou hneď pri prvom súťažnom dotyku s loptou vo svojom novom pôsobisku.

Za hostí nehral pre žlté karty Martin Škrtel, Miroslav Stoch nie je na súpiske istanbulského klubu na zápasy Európskej ligy.

Spartu zrazila červená karta

Futbalisti Sparty Praha prehrali vysoko 0:4 na trávniku ruského FK Rostov a pred budúcotýždňovou odvetou sú ich vyhliadky na postup zanedbateľné.

Hostí zrazil Tiémoko Konaté, ktorý za stavu 0:1 už v 32. minúte videl červenú kartu. Rostov dosiahol svoje rekordné víťazstvo na medzinárodnej scéne.

Naopak, Pražania inkasovali najkrutejšiu prehru od roku 1981 v Neuchateli, pripomenul web iDnes.cz. "Pokazilo sa všetko, čo sa mohlo. Do stretnutia sme vstúpili, ako sme nechceli. Prehrávali sme súboje, všade sme boli neskoro," povzdychol si po skončení stretnutia tréner Sparty Praha Tomáš Požár.

"Nechceli sme súperovi dopriať štandardky, lebo sme vedeli, aký je v nich silný. Tým nás dostal pod tlak a strelil gól. A potom tá červená karta..."

Takto vyzeral zápas Sparty v Rostove: fotogaléria

23.2.2017

"Vzhľadom na výsledok bude ťažké hrať v odvete o postup, ale aspoň si budeme chcieť napraviť reputáciu," dodal tréner pražského klubu.

Greguš zápas nedohral

Na prahu prieniku do osemfinále druhej najprestížnejšej kontinentálnej klubovej súťaže je Olympique Lyon, ktorý si vezie úspech 4:1 z holandského Alkmaaru.

Skóre otvoril 19-ročný talent Lucas Tousart. Potom sa dvakrát presadil Alexandre Lacazette, ktorý dal 13 gólov v ostatných jedenástich súťažných vystúpeniach.

Čestný zásah holandského mužstva dosiahol z pokutového lopu Alireza Jahanbakhsh. Odpovedal na to Houssem Aouar v nadstavenom čase.

Slovenský stredopoliar Ján Greguš si od 72. minúty zahral pri sľubnom víťazstve FC Kodaň 2:1 v Sofii nad Ludogorcom Razgrad a stihol si vykoledovať vylúčenie.

Krajan László Bénes, ktorý nefiguruje v zápise o stretnutí, nemôže mať radosť z domácej prehry Borussie Mönchengladbach 0:1 s Fiorentinou.

Gólom z priameho kopu oslávil svoje 23. narodeniny Federico Bernardeschi.

Šachtar Doneck takisto uhral cenných 1:0 vonku - a to vo Vigu proti Celte. Prekvapením je prehra Tottenhamu Hotspur 0:1 v Gente.

Hral aj Mak

V šlágri večernej kolekcie siedmich duelov sa AS Rím blysol víťazstvom 4:0 na ihrisku úradujúceho semifinalistu tejto súťaže FC Villarreal zásluhou troch druhopolčasových gólov Edina Džeka a jedného Emersonovho z úvodnej časti.

Anderlecht Brusel zdolal sľubne 2:0 Zenit Petrohrad dvoma trefami 23-ročného Ghančana Franka Acheamponga už v úvodnej tretine súboja.

Róbert Mak nastúpil za ruské mužstvo v 65. minúte.

Manchester United triumfoval nad AS St. Étienne jasne 3:0 vďaka hetriku Zlatana Ibrahimoviča. Švédsky svetobežník počas svojej kariéry dal sedemnásť gólov v štrnástich stretnutiach so spomenutým francúzskym klubom.

Schalke 04 Gelsenkirchen si poradilo v Solúne s PAOK-om vysoko 3:0.

Guido Burgstaller má na konte pätnásť gólov z ostatných devätnástich zápasov, pridali sa k nemu Max Meyer a Klaas-Jan Huntelaar.

Ajax neskóroval druhý raz z 50 zápasov

Besiktas Istanbul triumfoval 3:1 na pôde Hapoelu Beer Ševa.

Legia Varšava sa rozišla bezgólovo s Ajaxom Amsterdam. Holandský gigant neskóroval iba druhý raz z najčerstvejších 50 duelov a môže byť rád, že neinkasoval, keďže si Kenny Tete privodil vylúčenie kartami v 71. a 84. minúte.

Jakub Czerwinski (vľavo) z Legie Varšava padá po súboji s Davinsonom Sanchezom.
Jakub Czerwinski (vľavo) z Legie Varšava padá po súboji s Davinsonom Sanchezom. (Autor: TASR/AP)

Európska liga - šestnásťfinále, prvé zápasy:

FK Krasnodar (Rus.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 1:0 (1:0)
Gól: 4. Claesson
Rozhodovali: I. Kružliak - Balko, T. Somoláni (všetci SR)
/Martin Škrtel pre kartový trest nefiguruje v zápise o stretnutí, Miroslav Stoch (obaja Fenerbahce) nie je na súpiske pre vyraďovaciu časť/

AZ Alkmaar (Hol.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:4 (0:2)
Góly: 68. Jahanbakhsh (z pok. kopu) - 45.+ a 57. Lacazette, 26. Tousart, 90.+ Ferri

Borussia Mönchengladbach (Nem.) - AC Fiorentina (Tal.) 0:1 (0:1)
Gól: 44. Bernardeschi
/László Bénés (Mönchengladbach) nefiguruje v zápise o stretnutí/

Brankár Yann Sommer z Borussie Mönchengladbach chytá loptu do svojich rúk.
Brankár Yann Sommer z Borussie Mönchengladbach chytá loptu do svojich rúk. (Autor: TASR/AP)

FK Rostov (Rus.) - Sparta Praha (ČR) 4:0 (3:0)
Góly: 15. Mevlja, 38. Poloz, 40. Noboa, 68. Azmoun
ČK: 32. T. Konaté (Sparta) po druhej ŽK

Ludogorec Razgrad (Bul.) - FC Kodaň (Dán.) 1:2 (0:1)
Góly: 81. Keseru - 2. Anicet (vlastný), 53. Toutouh
ČK: 90.+ GREGUŠ (Kodaň) po druhej ŽK
/Ján Greguš hral od 72. min, v 90.+ min videl po druhej žltej karte červenú/

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Osmanlispor (Tur.) 0:0
ČK: 74. Bruno Viana (Pireus)

KAA Gent (Belg.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 1:0 (0:0)
Gól: 59. Perbet

Celta Vigo (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 0:1 (0:1)
Gól: 27. Leščuk

Astra Giurgiu (Rum.) - KRC Genk (Belg.) 2:2 (1:1)
Góly: 43. Budescu, 90. Seto - 25. Castagne, 83. Trossard

PAOK Solún (Gréc.) - Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:3 (0:1)
Góly: 27. Burgstaller, 82. Meyer, 90. Huntelaar

Hapoel Beer Ševa (Izr.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:3 (1:1)
Góly: 44. Barda - 42. William (vlastný), 60. Cenk Tosun, 90.+ Hutchinson

FC Villarreal (Šp.) - AS Rím (Tal.) 0:4 (0:1)
Góly: 65., 79. a 86. Džeko, 32. Emerson

Brankár Villarrealu Sergio Asenjo nebude na zápas s AS Rím spomínať v dobrom.
Brankár Villarrealu Sergio Asenjo nebude na zápas s AS Rím spomínať v dobrom. (Autor: SITA/AP)

Manchester United (Angl.) - AS St. Étienne (Fr.) 3:0 (1:0)
Góly: 15., 75. a 88. Ibrahimovič (posledný z pok. kopu)
Rozhodovali: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník (ČR)

Anderlecht Brusel (Belg.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 2:0 (2:0)
Góly: 5. a 31. Acheampong
/Róbert Mak (Petrohrad) hral od 65. min/

Legia Varšava (Poľ.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 0:0
ČK: 84. Tete (Ajax) po druhej ŽK

Athletic Bilbao (Šp.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 3:2 (1:1)
Góly: 38. Efrem (vlastný), 61. Aduriz, 72. I. Williams - 36. Efrem, 89. Gianniotas

Domov»Futbal»Európska liga»Sparta Praha vysoko prehrala v Rostove, Greguš dostal červenú kartu