Manchester City v osemgólovom zápase porazil Monako

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. feb 2017 o 19:45

V druhom zápase Leverkusen doma podľahol Atléticu Madrid.

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru City a Atlética Madrid zvíťazili zhodne o dva góly v utorkových prvých zápasoch osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 a pred odvetami sú k postupu do štvrťfinále bližšie než ich súperi.

Manchester City vstúpil do domáceho duelu proti AS Monako lepšie, Raheem Sterling v 26. min otvoril skóre. Hostia do prestávky otočili vývoj zásahmi Falcaa a Kyliana Mbappého.

Manchester City doma otočilo zápas s Monakom: fotogaléria

14.3.2017

Päť minút po zmene strán mohol Falcao zasadiť Manchestru ďalší úder, nepremenil však pokutový kop.

Argentínčan Sergio Agüero po hodine hry vyrovnal, Falcao vzápätí odčinil svoje zaváhanie a poslal Monačanov do vedenia 3:2.

Záverečných dvadsať minút však patrilo domácim, ktorí gólmi Agüera, Johna Stonesa a Leroya Saného výrazne vylepšili svoju pozíciu pred druhým meraním síl.

Falcao nepremenil penaltu

Finalista ostatnej edície LM Atlético Madrid viedol v Leverkusene po prvom polčase 2:0 gólmi Saúla Ňígueza a Antoineho Griezmanna. Tesne po zmene strán znížil Karim Bellarabi, hosťujúci Kevin Gameiro však po hodine hry premenil pokutový kop a Atlético viedlo opäť dvojgólovým rozdielom.

Leverkusen doma podľahol Atléticu Madrid : fotogaléria

22.2.2017

Nádej pre Bayer znamenal vlastný gól Stefana Saviča v 68. min, jej utlmenie zas zásah Fernanda Torresa v 86. min.

Liga majstrov - utorok:

Bayer Leverkusen - Atletico Madrid 2:4 (0:2)

Góly: 48. Bellarabi, 68. Savič (vlastný) - 17. Niguez, 25. Griezmann, 59. Gameiro (z 11 m), 86. Torres. Rozhodca: William Collum (Škót.), ŽK: Henrichs, Dragovič, Wendell, Aranguiz - Torres, Gabi, Filipe Luis.

Leverkusen: Leno - Henrichs, Dragovič, Ömer Toprak, Wendell - Bellarabi (66. Pohjanpalo), Aranguiz, Kampl, Brandt (88. Bailey) - Havertz (56. Volland), Hernandez

Atletico: Moya - Vrsaljko, Savič, Gimenez, Filipe Luis - Koke, Gabi, Niguez, Carrasco (78. Torres) - Griezmann (78. Correa), Gameiro (71. Thomas)

Manchester City - AS Monaco 5:3 (1:2)

Góly: 26. Sterling, 58. a 71. Agüero, 77. Stones, 82. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz (Šp.), ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta - Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, B. Silva, Fabinho

ManCity: Caballero - Fernandinho (62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna - De Bruyne, Y. Touré, D. Silva - Sané, Agüero (87. Fernando), Sterling (90. Navas)

AS Monaco: Subašič - Sidibé, Glik, Raggi, Mendy - Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) - B. Silva (85. Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) - Falcao

Online prenos:

Liga majstrov Osemfinále 2016/2017
21.02.2017 o 20:45
Manchester City
5:3
(1:2, 4:1)
90+3 minúta
Monaco
Góly: 26. Sterling, 58. Agüero, 71. Agüero, 77. Stones, 83. Sané – 32. Falcao, 40. Mbappé Lottin, 61. Falcao. ŽK: 35. Agüero (MAC), 38. Sterling (MAC), 40. Fernandinho (MAC), 49. Otamendi (MAC), 73. Zabaleta (MAC) – 8. Glik (ASM), 25. Sidibé (ASM), 76. B. Silva (ASM), 82. Fabinho (ASM). Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz – Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (všetci Španielsko).
Tak toto bolo jednoducho neskutočné divadlo na futbal! Tento zápas by mali púšťať všetkým, ktorí hovoria, že futbal je nudný. Osem gólov, tri razy sa skóre vyrovnalo, navyše veľa kariet a nepremenená penalta Falcaa. Druhý polčas priniesol päť gólov, z toho štyri za Subašićovým chrbtom. V 58. minúte Agüero, no o tri minúty neskôr využil chybu Stonesa Falcao a strelil druhý gól. O desať minút neskôr opäť vyrovnal Agüero, no to nebolo všetko. V 77. minúte sa presadil po rohovom kope Stones a o ďalších šesť minút pridal posledný piaty gól Leroy Sané.

Smerom do odvety sa rozhodne máme na čo tešiť, pretože skóre je divoké a Monaco nie je bez šance, najmä v domácom prostredí a po tom, čo dnes dalo von tri góly.

Ďakujem vám za pozornosť.
90+3
90+3
Už ubiehajú posledné sekundy zápasu. Monako nemá loptu a domáce tribúny môžu oslavovať obrovský obrat, o ktorý sa postarali ich miláčikovia.
90+2
Monačania stratili loptu v strede trávnika a dali domácim možnosť započať zdĺhavú kombináciu, ktorou budú chcieť doviesť zápas do výhry.
90+1
importantZačalo sa trojminútové nadstavenie, ktoré ešte čosi zaujímavé prinesie.
90
Manchester City sa už snaží zdržovať hru a hrať hlavne ďaleko od vlastnej svätyne.
89
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Jesús Navas.
88
Po sérii striedaní sa hra pomaly opäť rozbieha späť do vysokých obrátok. Teraz sú na ťahu hostia, ktorí ešte približne pred 25 minútami viedli 3:2.
88
changeStriedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Tiemoué Bakayoko, prichádza Nabil Dirar.
87
Guardiola posiela na plac Fernanda, ktorý by mal vystužiť defenzívu.
87
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Fernando.
84
changeStriedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza João Moutinho.
84
importantWilly Caballero fantastickým spôsobom zachránil dvojgólové vedenie, keď vymazal Falcaa!
83
83
goalManchester City dal gól!
Pep Guardiola skáče, behá... Proste to, čo sa momentálne deje na ihrisku je neuveriteľné! Ďalšia ukážková akcia City, Agüero prihral pred prázdnu bránu LEROYOVI SANÉMU, ktorý loptu doviedol dnu!
82
yellowCardFabinho nestíhal Saného, navyše si nepostrážil ruky, čo neušlo hlavné rozhodcovi.
81
Agüero fauloval takticky v strede ihriska, no čo je dôležitejšie, Sané signalizoval, že potrebuje striedať.
81
Zdá sa, že hosťom pomaličky dochádzajú sily, pretože City je v posledných minútach všade a hrá vynikajúci a atraktívny futbal.
80
importantFabinho prihral Sanému, ktorý našiel Agüera, no jeho delovku vyrazil hosťujúci gólman!
79
Tak to bola škoda pre domácich, pretože Agüero prihral do strany De Bruynemu, ktorému strela nesadla a Subašić mal robotu poriadne ľahkú.
79
Caballero sa vrátil k svojim kiksom, keď loptu trestuhodne odovzdal súperovi.
79
changeStriedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Kylian Mbappé Lottin, prichádza Valère Germain.
77
77
To je neskutočné, čo sa dnes robí v Manchestri! De Bruynov center prepadol až k JOHNOVI STONESOVI, ktorý nastavil nohu a otáča vývoj šialeného duelu na stranu City – 4:3!
76
Agüero nastrelil Glika a zariadil pre domácich ďalší roh.
76
yellowCardBernardo Silva zatiahol rozbehnutého De Bruyna za dres a oprávnene dostal žltú kartu.
75
Celý zápas sa odohráva vo veľmi vysokom tempe, lopta lieta zo strany na stranu a všetko je to umocnené šiestimi gólmi. Čo viac si môže divák priať?
74
Kevin De Bruyne zobral tento priamy voľný kop na seba, no jeho vysoký center skončil v Subašićovom náručí.
73
Ten reagoval na faul na Silvu, ktorý bol odpískaný, no pravdepodobne vyžadoval kartu pre hosťujúceho hráča.
73
yellowCardPablo Zabaleta si vyslúžil žltú kartu za zbytočné diskutovanie s hlavným arbitrom.
71
71
Fantázia, v 73. minúte vidíme šiesty gól zápasu, o ktorý sa postaral SERGIO AGÜERO! Toho si pri rohu nepostrážil Sidibé a argentínsky kanonier predviedol parádny volej do gólmanovho protipohybu – 3:3!
70
Sterling vysunul Silvu, ktorého center stihol zraziť Raggi.
69
importantNa druhej strane povyzvŕtal Zabaletu Mbappé, ale jeho strela skončila na bočnej sieti!
69
Citizens sa dnes budú rozčuľovať hlavne smerom k rozhodcovi, ktorý mal podľa nich zapískať penaltu po kontroverznom zákroku na Sterlinga.
66
Domáci horia vzadu a to veľmi. Ešteže Fabinho použil v súboji s Agüerom ruky.
65
Zabaleta mal nabité, no napokon mu do cesty skočil jeden z hráčov Monaka.
63
Sterling je dnes hnacím motorom ofenzívy City. Tentoraz sa mu podarilo vybojovať aspoň rohový kop.
62
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Fernandinho, prichádza Pablo Zabaleta.
61
61
goalMonaco dáva gól!
Neskutočné, RADAMEL FALCAO dáva tretí gól hostí a opäť sa mení skóre! Stones prehral súboj s kanonierom hostí, ktorý následne prekonal Caballera nádherným lobom – 2:3!
58
58
Strata lopty Monaka, rýchla kontra Citizens a začína sa po tretí raz! Sterling preletel po pravej strane a poslal loptu dopredu na SERGIA AGÜERA, ktorého strelu pustil za svoj chrbát Subašić po školáckej chybe – 2:2!
58
Za postrannou čiarou sa začal intenzívnejšie rozcvičovať srdciar Manchestru City Pablo Zabaleta.
57
Domáci hráči musia nájsť recept na súperovu obranu, ktorá dobre vytláča Sterlinga so Saném ku autovým čiaram, odkiaľ je dať gól omnoho ťažšie.
56
De Bruyne kopol štandardku na Agüera, no ten minul loptu o pár centimetrov a navyše si nepostrážil ofsajdové postavenie.
54
Na druhej strane predĺžil De Bruyne na Saného, ale šikovný hráč City bol už von zo streleckého uhla.
53
De Bruyne sa bavkal s loptou pred šestnástkou, prišiel o ňu a Monako ostáva v útoku.
53
Lemar kopol roh na prednú žrď, kde stál Fernandinho.
52
Ten istý hráč teraz cvičil Otamendiho, napokon odcentroval, ale pred Falcaom odvrátil Stones.
51
Mbappé dostal prihrávku do ofsajdu a Guardiola si mohol vydýchnuť, pretože strelec druhého gólu by išiel sám na bránu.
50
50
penCatchRadamel Falcao prerušil rozbeh a Caballero vzápätí jeho slabšiu strelu chytil! Argentínčan týmto odčinil všetky doterajšie chyby a môže naštartovať svoj tím, pretože tieto momenty vedia spoluhráčov nakopnúť!
49
yellowCardŽltú kartu dostáva Nicolás Otamendi (Manchester City).
49
importantPozor! Rozhodca po porade s kolegami nariadil pokutový kop!
48
48
importantFalcao nedal po Mbappého prihrávke spred Caballera gól, no bol tiesnený Otamendim!
48
Citizens sa opäť dostali pri svojej rozohrávke do úzkych, Caballero bol donútený odkopávať a zase to bolo v jeho podaní nepresné.
46
Domáci odštartovali druhé dejstvo svojou rozohrávkou s cieľom vyrovnať, no Guardiola určite v šatni hovoril o výhre.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo ostrého a útočne ladeného duelu je za nami. Videli sme parádny futbal, ktorý priniesol tri góly a vo vedení 2:1 sú hostia. Tým sa podarilo otočiť stav duelu v 32. a 40. minúte, kedy sa presadili Falcao a Mbappé. Jediný gól domácich strelil po peknej akcii Saného Raheem Sterling.

Uvidíme, čo Guardiola vymyslí smerom do druhého polčasu, ktorý začne približne o 21:46.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
So začiatkom poslednej minúty prvej polovice začala azda posledná kombinácia domáceho celku.
44
importantRýchla kontra Monaka, Mbappé prihral Falcaovi, ktorého strela rozvlnila bočnú sieť!
44
Manchester City pokračuje vo svojom nápore a momentálne zviera svojho súpera pri jeho vápne.
43
Závar pred bránou po Saného akcii, no Monako sa dokázalo ubrániť.
43
Domáce tribúny burcujú svojich miláčikov do útočnej aktivity. Veľmi by chceli, aby vyrovnanie prišlo ešte do polčasu.
42
Monako je na koni, pretože na pôde Manchestru City vedie 2:1 a tvoriť hru musí súper.
40
40
Obrana domácich na ľavej strane zaspala, KYLIAN MBAPPÉ LOTTIN sa dostal k lopte a prepálil Caballero, ktorý inkasuje po druhý raz v priebehu ôsmich minút – 1:2!
40
yellowCardFernandinho je dnes už piatym hráčom so žltým napomínaním.
39
Sané Silvovi neprihral, pretože Bernardo Silva bol na kraji rýchlejší a zastavil vznikajúce nebezpečie.
38
yellowCardRaheem Sterling zbadal žltú kartu a to je úder pre City, pretože v odvete pre vykartovanie určite nenastúpi.
37
Lemar sa rozhodol poslať loptu priamo na bránu, ale Caballero ju kontroloval pohľadom.
36
Caballero pokazil odkop, Fernandinho stratil loptu a Touré musel faulovať Sidibého.
36
Monako mohlo využiť rozčarovanie súpera, keď sa k strele z ľavej strany prepracoval Mbappé, no prekopol.
35
35
yellowCardAgüero dostal navyše žltú kartu za filmovanie, ale ku kontaktu došlo.
35
importantSergio Agüero padol na zem v šestnástke so Subašićom, no penalta sa nepíska!
34
Veľmi dobrý futbal pokračuje, no je potreba zdôrazniť, že dnes sa domácim príliš v rozohrávke nedarí a často ju kazí. Práve z toho Monako najviac ťaží.
32
32
Po polhodine hry je stav opäť vyrovnaný! Fabinhov parádny center preletel priamo na RADAMELA FALCAA, ktorý hlavičkou usmernil loptu ku žŕdke – 1:1!
31
Mbappé disponuje rýchlymi nohami, ale tie mal trocha podržať, pretože Lemarovu prihrávku spracoval v ofsajde.
30
Mendyho center Stones neodohral podľa svojich predstáv a dostal sa ešte k jednému pokusu, ktorý už úspešný nebol.
28
Domáci vyšli do ďalšej rýchlej akcie vedúcej stredom poľa, no tentoraz sa Agüero do koncovky nepredral.
26
26
Nádherná akcia Leroya Saného končí gólom! Táto motorová myč vycvičila súperovu obranu a nezištne prihrala pred prázdnu bránu RAHEEMOVI STERLINGOVI, ktorý sa nemohol zmýliť – 1:0!
25
yellowCardDjibril Sidibé si bude musieť začať dávať pozor, pretože zbadal žltú kartu za faul na Saného.
24
Vzápätí sme videli ranu z kopačky Sterlinga, ktorá skončila na dobre postavenom Glikovi.
23
23
importantSergio Agüero spálil obrovskú príležitosť po tom, čo netrafil De Bruynov center spred Subašića!
22
Po faule na Silvu hrajú domáci hráči v strede trávnika, kde sa snažia sériou krátkych prihrávok rozhýbať súperovu obranu.
21
De Bruyne stratil guľaté čudo v strede trávnika, no Mendy jeho chybu nevyužil a taktiež o loptu prišiel.
20
Sané rozohral roh nakrátko so Silvom, ten mu loptu vrátil. Prvý menovaný sa kľučkou dostal do vápna, no prihrávku do stredu zachytil Bakayoko.
20
Na druhej strane sa po expresnej kombinácii dostal k lopte Sterling, no Agüero sa k nej už nestihol prebojovať, nasleduje ďalší roh.
19
19
importantTouré netrafil center a lopta padla priamo pred Glika, ktorý to nečakal a napokon hlavičkoval vedľa!
19
Leonardo Jardim mal možnosť vidieť kombináciu svojich zverencov, ktorá prinesie rohový kop po zablokovanom Sidibého centri.
18
Mbappé našiel Mendyho, ktorého ranu Caballero vyrazil pred seba, no do hry sa zapojil v ofsajde stojaci Falcao.
17
Zverenci Pepa Guardiolu majú v doterajšom priebehu hry veľké problémy s rozohrávkou, pretože Monako vyrukovalo s aktívnym napádaním, ktoré je založené na šírke. Uvidíme, ako sa s tým domáci vysporiadajú v najbližších minútach.
15
Chorvátsky brankár následne zlikvidoval prvý rohový kop Manchestru City.
15
Na druhej strane pálil Sterling, Subašićovi lopta vypadla, no Agüerov center pred opustenú svätyňu zablokoval Raggi na roh.
14
Monako ukazuje, kde je jeho pravá sila. Bernardo Silva nasadil Tourému jasle a našiel Falcaa, ktorý však cez Sagnu neprešiel a navyše si pomohol faulom.
13
Vzápätí sme videli Raheema Sterlinga pri ďalšom nábehu do šestnástky, no tentoraz si svoj pohyb nenačasoval dobre, pretože bol pristihnutý v postavení mimo hry.
12
Fernandinho sa dokázal zapojiť do hry, posunul loptu na Sterlinga, ale jeho center pred bránku zachytil Subašić.
11
Fernandinho leží na zemi, pretože tvrdú Sidibého strelu nakúpil priamo do rebier. Pre Brazílčana to musí byť poriadne bolestivý suvenír.
10
Monačania vyrazili do rýchlej kontry, ktorú zakončil strelou Mbappe, no jeden z brániacich hráčov loptu zablokoval telom.
9
Citizens sa ani po deviatich minútach hry nepodarilo Subašića priamo ohroziť. Aktuálne si loptu posúvajú v strede trávnika.
8
yellowCardKamil Glik vystavil rýchlonohému Sanému stopku nedovoleným spôsobom. Okrem žltej karty majú domáci prvú štandardku.
8
Silva prihral Sanému do behu, ten mal problém s rozhodnutím medzi strelou a centrom, napokon vypálil, no vysoko nad bránu.
7
A pressing Monaka opäť slávil úspech, keď Fernandinho pokazil prihrávku pod tlakom. AS loptu dlho nepodržalo a už vidíme typickú rozohrávku Man City.
6
Lemar vypálil spoza šestnástky tri metre od brány. Prvá strela tak bola veľmi nepresná.
6
Lemarov center do stredu šestnástky odvrátil hlavou do bezpečia Yaya Touré.
6
Napokon z toho nič nebolo a hostia si hotujú rohový kop.
5
Hosťom sa zatiaľ nepodarilo ohroziť bránu a teraz sa budú musieť brániť, pretože Guardiolovci prichádzajú so svojou rozohrávkou.
4
Willy Caballero trestuhodne pokazil prihrávku a ponúkol Monaku loptu zadarmo a rovno veľmi blízko brány.
3
Yaya Touré krásne prehodil loptu na Sterlinga, Subašić vybehol a loptu vyrazil. Navyše bol odpískaný ofsajd.
2
Domáci sa zamotali pri rozohrávke a napokon sa dostali hostia k prvému centru. Ten bol zrazený a nasledoval prvý rohový kop, ktorý však nepriniesol nič zaujímavé.
1
Vzápätí zastavil Saného za hranicou pravidiel Bernardo Silva.
1
Monako sa ujalo úvodnej rozohrávky. Po pár sekundách fauloval v strede Fernandinho.
1
Španielski arbitri priviedli oba celky na trávnik. Všetci sú pripravení na úvodný výkop veľmi zaujímavého dvojzápasu.

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Otamendi, Stones, Sagna – De Bruyne, Y. Touré, Silva (C) – Sané, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Delph, Iheanacho, Navas, Nolito, Fernando, Zabaleta.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko – B. Silva, Lemar, Mbappé Lottin – Falcao (C).
Náhradníci: De Sanctis – Carrillo, A. Diallo, Dirar, Germain, Moutinho, A. Touré.

Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz – Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (všetci Španielsko).
Vážení športoví priatelia a futbaloví priaznivci zvlášť, vítam vás pri sledovaní online textového prenosu futbalej Ligy majstrov. Dnes sú na programe ďalšie dva zápasy osemfinále najprestížnejšej klubovej súťaže sveta a v tomto prenose sa zameriame na duel medzi Manchestrom City a AS Monaco FC. Úvodný výkop je naplánovaný na tradičných 20:45.

Zverenci Pepa Guardiolu by chceli v tejto sezóne nadviazať na úspech spred roka, kedy padli až v semifinále s Realom Madrid. V tomto ročníku Ligy majstrov sa im skupinu vyhrať nepodarilo, keď v skupine s Barcelonou, Mönchengladbachom a Celticom obsadili druhú priečku so ziskom deviatich bodov.
Pripísali si dve výhry, tri remízy a jednu prehru práve s Barcelonou na jej pôde 0:4, no doma zvíťazili 3:1.

V domácej Premier League sa Citizens podarilo v posledných troch vystúpeniach vždy zobrať plný počet bodov a vrátili sa do boja o celkový triumf, keď stratu na Chelsea stiahli na osem bodov.

Najlepším strelcom City je v tejto sezóne Sergio Agüero, ktorý dal v lige 11 gólov, v LM pridal ďalších 6.

V zápase bude určite chýbať mladík Gabriel Jesus, ktorý si zlomil kosť v chodidle a na svoj debut v LM si bude musieť počkať. Takisto je dlhodobo zranený İlkay Gündoğan, otázny je aj Vincent Kompany.

AS Monaco FC

Monaku sa v tejto sezóne darí ako v lige, tak aj v Lige majstrov. Do vyraďovacej časti sa prebojovalo z prvej priečky skupiny E, kde dokázalo predstihnúť Leverkusen, Tottenham a CSKA Moskvu. 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra a skóre 9:7 vyniesli AS 11 bodov.

V francúzskej Ligue 1 sa zverenci Leonarda Jardima vyhrievajú na vedúcej pozícii, keď držia trojbodový náskok pred hlavným konkurentom Parížom St. Germain. Z posledných 10 zápasov v lige Monako prehrali iba raz, dvakrát remizovalo a v ostatných prípadoch sa tešilo z výhry.

V dnešnom zápase by mali Jardimovi chýbať Carrillo s Boschiliom, no hlavné ofenzívne hviezdy budú pripravené pomôcť hosťom prekvapiť City na jeho pôde.

Zaujímavosťou je, že tieto dva celky sa ešte nikdy nestretli. Dnes by sme mali byť svedkami veľmi zaujímavého a hlavne útočne ladeného zápasu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.